Od 2017 roku pracownia architektoniczna BIAMS, istniejąca i działająca nieprzerwanie od 2005 roku, weszła na rynek ogólnopolski projektując domy w całym kraju. Nasze projekty wykonujemy przede wszystkim w województwie łódzkim, skąd pochodzi nasze biuro projektowe oraz w województwie mazowieckim. Są to domy w Warszawie głównie w jej dzielnicach oraz w okolicznych miejscowościach, jak: Łomianki, Marki, Zielonka, Izabelin. Ale też dalsze miejscowości jak Nadarzyn, Ruszków, Piaseczno, Góra Kalwaria, czy z drugiej strony jak Otwock, Radzymin, Sulejówek, czy Wyszków.

Projekty w BIAMS ze względu na lokalizację

WARSZAWA I OKOLICE
WOJ. ŁÓDZKIE
REGION PN.
REGION PD.
ZAGRANICA

 

Nasze realizacje dobrze obrazuje mapa z poszczególnymi projektami i koncepcjami:

Mapa realizacji biura projektowego BIAMS

Architekci Warszawa

Pierwszym i koniecznym etapem dla współpracy na linii Klient – Architekt jest uzyskanie oferty na koncepcję i projekt architektoniczno – budowlany wraz z PZT i pozwoleniami oraz projektami dodatkowymi (techniczne, wykonawcze i szczegółowe). Do sporządzenia oferty potrzebujemy otrzymać na mail biuro@biams.pl zapytanie z następującymi informacjami:

  • lokalizację (miejscowość lub powiat lub dzielnicę Warszawy)
  • metraż podłóg (dla wszystkich kondygnacji łącznie z komunikacją, garażami, ewentualną piwnicą)
  • informację czy obowiązuje MPZP (plan zagospodarowania), czy są aktualne WZ (warunki zabudowy) dla terenu /działki

Na podstawie naszego cennika (nasze ceny są jawne i obowiązują niezależnie od lokalizacji) wykonujemy ofertę. Szacunkową ceną i powierzchnię domu można wyliczyć również w aplikacji.

indywidualne projekty domów Warszawa

architekt domów Warszawa – dom na Białołęce

Projekty domów Warszawa

W ramach zlecenia na koncepcję lub koncepcję i projekt wykonujemy:

  • wizję lokalną na działce,
  • dokumentację fotograficzną terenu,
  • analizy terenu i otoczenia,
  • skontrolowanie obowiązujących przepisów prawnych dla terenu i w okolicy,
  • sprawdzenie posiadanych dokumentów formalno-prawnych i wskazanie tych wymaganych.

Oprócz oczywiście pełnej zawartości koncepcji architektonicznej, czy projektu budowlanego. Przed przystąpieniem do prac projektowych przeprowadzamy również wywiad i sporządzamy ankietę z Inwestorem /Zamawiającym.

Natomiast wszystkie spotkania z Klientem odbywają się w dogodnym miejscu na terenie inwestowania, bądź w innym wyznaczonym miejscu na terenie Warszawy i okolic. Prowadzimy również relacje z urzędem w celu uzyskania pozwolenia na budowę dla domów jednorodzinnych.

projektant domów Warszawa

indywidualny dom pod Warszawą w okolicach Wyszkowa

Koncepcje architektoniczne Warszawa

Zalecamy rozdzielenie pierwszego etapu, tj. koncepcji projektowej z wizualizacjami od projektów na pozwolenie i szczegółowych. Koszt koncepcji projektowej to 25-35% ceny całego projektu. Do dopłaty za projekty architektoniczne, budowlane i techniczne jest już tylko różnica między całą kwotą, a ceną koncepcji projektowej. Jest to cena za m2 liczona na w zależności od ilości metrów kwadratowych podłóg ustalonych w koncepcji oraz zastosowanych rozwiązań – głównie tych instalacyjnych.

Na podstawie wydzielonej koncepcji można uzyskać wstępne wyceny, rozeznać się w sytuacji, w tym rynkowej i ekonomicznej., uzyskać np. warunki zabudowy, umowy od gestorów sieci (woda, kanalizacja, prąd, gaz), badania gruntowe (gdy znamy już po koncepcji lokalizację budynku na terenie), poznać się z pracownią i architektem…, a potem zlecić dalsze projekty.

Spotkania podczas realizacji koncepcji i projektów odbywają się z projektantem zarządzającym i właścicielem pracowni BIAMS Marcinem Sieradzkim, a nie delegowanym pracownikiem. A wszystkie ustalenia oraz zmiany kierowane są bezpośrednio do architekta zarządzającego w celu ich szybkiego i sprawnego przekazania i realizacji.

indywidualny projekt domu w Warszawie

willa z basenem koło Warszawy

Architekt domów Marcin Sieradzki

Marcin M. Sieradzki – urodzony w roku 1984 w Łodzi, syn inżynierów, jedno z dwójki dzieci Bogusława i Iwonny. Absolwent Politechniki Łódzkiej na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Firmę założył już podczas studiów, by móc realizować zlecenia BTB w formie wizualizacji i inwentaryzacji budynków oraz by dostać się do znanej łódzkiej pracowni na praktyki architektoniczne. Dyplom inżynierski obronił z wyróżnieniem w roku 2007 uzyskując tytuł inżyniera architekta. Już w tym czasie pracował jako asystent architekta i na budowie jako koordynator prac. Tytuł magistra uzyskał z oceną bardzo dobrą w roku 2009. W tym samy roku mając już niezbędne i wymagane dokumenty uzyskał uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, jako jedna z młodszych osób w kraju (mając niespełna 25 lat).

Od roku 2010 członek Łódzkiej Izby Architektów RP, a od 2012 roku członek elitarnego stowarzyszenia SARP, w których udziela się do dziś. W latach 2010 – 2014 uczęszczał na niestacjonarne studia doktoranckie na Politechnice Łódzkiej. Przewód doktorski w tematyce historii domu zamknął w roku 2015. Praca nie została obroniona. W tym czasie skończył też liczne kursy i szkolenia z zakresu projektowania, oprogramowania, prawa budowlanego, nieruchomości. Przez cały ten okres zdobywał doświadczenie realizując budynki jednorodzinne, projekty wielorodzinne i projekty wnętrz. Zaznajamiał się również z procesem inwestycyjnym, prawe budowlanym i aktualnymi trendami w projektowaniu, w tym również podczas licznych podróży zagranicznych.

Od 2012 roku wyspecjalizował się już w domach, dużych willach i rezydencjach. By od roku 2018 wprowadzić BIAMS na rynek ogólnopolski realizując projekty domów, wnętrz i projekty przebudów w Polsce, jak również za granicą. Wykonując pojedyncze zlecenia w Niemczech, Czechach, a nawet w Hiszpanii, czy Francji nabrał doświadczenia i nowatorskiego podejścia. Wtedy też firma przeszła rebranding, powstała nowa strona oraz blog o projektowaniu i wnętrzach. Od roku 2022 architekt został biegłym sądowym dla Sądu Okręgowego w Łodzi w dziedzinie Architektura i Urbanistyka w specjalności: architektura, architektura wnętrz i projektowane mebli. Działalność prowadzona nieprzerwanie od 2005 roku ma na swoim koncie bardzo liczne projekty, koncepcje, realizacje, nadzory, a w portfolio obiektów dominują domy, wille i rezydencje w których to się specjalizujemy już od ponad 10 lat.

więcej informacji o firmie i jej historii przeczytasz tutaj.

Indywidualny projekt domu Warszawa

W przeciągu kilku ostatnich lat wykonaliśmy niemal 50 koncepcji budynków jednorodzinnych mieszkalnych na terenie województwa mazowieckiego i w samej Warszawie. Były to zarówno obiekty nieduże o powierzchni od 150 – 200 m2, duże domy o powierzchni od 250 – 400 m2 oraz kilka rezydencji i willi o powierzchni około 1000 m2. Większość z tych projektów została później zlecona jako projekty budowlane i zostały uzyskane pozwolenia na budowę. A wiele z tych pozwoleń jest konsumowanych a budowy nowych domów, czy przebudowy tych istniejących są realizowane. Zapraszamy do zapoznania się z indywidualnymi projektami domów.