Przedstawiamy wnętrza części dziennej domu jednorodzinnego pod Łodzią położonego w Natolinie, którego projekt wykonywaliśmy od lipca do listopada 2019, a pozwolenie uzyskaliśmy w styczniu 2020 roku. Jego budowa rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku.

Projektowanie wnętrz domów i mieszkań

Jednakże dobrze jest zaprojektować koncepcję wnętrz, zaproponować dobory materiałów i doprecyzować do końca układ pomieszczeń, w tym lokalizację mebli, zabudów stałych i sprzętów RTV /ADG /SAT. Ponieważ jak już powstanie nasz nowy dom i zostanie wybudowany w stanie surowym zamkniętym (z oknami i pokryciem dachowym), mając zatwierdzoną koncepcję możemy szybko przygotować projekty wykonawczy wnętrz z wytycznymi i dyspozycjami dla elektryków, hydraulików wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz tynkarzy, wykonawców ścianek działowych i innych biorących udział w wykończeniu wnętrz domu.

Nowoczesne wnętrza domów

Wnętrza zaproponowano w ciepłym podmiejskim stylu, acz o nowoczesnym charakterze, momentami wręcz minimalistycznym. Na podłodze zastosowano podłogę winylową w kolorze jasnej sosny, natomiast w półotwartej kuchni i w holu wejściowym oraz na samych schodach (ciekawa otwarta trójbiegowa klatka schodowa, znajdująca się przy wejściu do domu) zaproponowano spieki kwarcowe typu marmur Carrara. Odcienie ścian zaproponowano w jasnych kolorach z palety NCS.

 

Projekty wnętrz domów

W kuchni pojawiła się mała, niska wyspa z płytą indukcyjną i stolikiem śniadaniowym. Natomiast pomieszczenie spiżarni, szafę przy wejściu oraz obudowę lodówki zaproponowano jako wysoką wyspę obudowaną w płytach drewnopodobnych, nawiązujących kolorystyką do podłogi. Ukryte drzwi do spiżarni, szafki na okrycia wierzchnie, nisza z siedziskiem oraz wnęka na lodówkę side-by-side stanowią spójną całość prowadzącą od wejścia, aż do pomieszczenia kuchennego. Kontrastem jest tower (kombajn kuchenny) ze sprzętami typu piekarnik, mikrofalówka, ekspres i parowar – wszystkie w zabudowie – w kolorze grafitowym. Ten swoisty monolit dodatkowo przechodzi z pionu na poziomą zabudowę sufitu, wstęgę przechodzącą aż do komunikacji na przyziemiu, z której możemy dostać się do gabinetu i pomieszczeń gospodarczych.

Drugim elementem dominującym w przestrzeni mieszkalnej jest „wieża” kominka narożnego skierowanego na jadalnię oraz pokój dzienny. Zabudowa kominka zawiera nisze, wnęki i półki. Na uwagę zasługują też zabudowy okien o parapecie na poziomie 45 cm – centralnie umieszczone wykusze – stanowiące ławki /leżanki z miejscami na książki, czasopisma. Kolejnym istotnym elementem w tej sferze, związanym z hobby właścicieli, jest ogromne akwarium o pojemności ponad 3000 litrów z narożną szybą, które zlokalizowane jest przy ściance TV. Zarówno kominek jak i akwarium obudowane są w czarnym marmurze. Dzięki temu wielkich rozmiarów telewizor, ładnie znika na tle ściany, gdy jest wyłączony. A liniowe szafki mieszczą nie tylko urządzenia do akwarium, ale również sprzęty RTV, SAT, Internetowe i inne.

 

Projekty wnętrz domów jednorodzinnych

Ściany są w jasnej kolorystyce, w odcieniach ciepłych szarości, beżu, różnych tonacji bieli. Sufity podwieszone uwzględniające skomplikowane instalacje nawiewu i wywiewu dla wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz klimatyzacji uwzględniają przejścia kanałów. Są również w jasnych kolorach, za wyjątkiem wcześniej wspomnianego sufitu w części kuchni i komunikacji. A większość z nich podkreślone jest liniowymi niszami lub krawędziowymi podświetleniami LED.

Oświetlenie zaproponowano jako oświetlenie na szynoprzewodach oraz oświetlenie magnetyczne w niszach. Jego rozmieszczenia podkreśla liniowość sufitów podwieszonych, wnęk oraz układ komunikacji w obrębie pomieszczeń. Jedyne bardziej dekoracyjne oświetlenie to zwisy w kuchni i liniowa lampa nad barkiem, czy zwisy w kształcie tub w jadalni, również z możliwością zmiany lokalizacji, gdy na przykład ma odbyć się spotkanie i trzeba będzie rozstawić stół lub dostawić dodatkowe krzesła.

Mimo nowoczesnego charakteru wnętrza, minimalistycznych mebli i futurystycznego oświetlenia uzyskano ciepły i przytulny wydźwięk założenia, poprzez zastosowanie ciepłej kolorystyki, stonowanych barw, miękkich faktur, dużych połaci drewna lub płyt drewnopochodnych i delikatnych dodatków jak dywany i zasłony w oknach z ukrytymi prowadnicami w suficie podwieszonym, również w modnych kolorach ziemi.

Projekty Kuchni, łazienek i WC

W projekcie koncepcyjnym zaproponowaliśmy dwa układy kuchni. Kuchnię z wyspą ustawioną równolegle do blatu kuchennego, bardziej otwartą. Na jednej ścianie nie zastosowaliśmy górnych szafek, a kuchnia jest bardziej ciepła, poprzez zastosowanie złotych uchwytów i licznych dodatków. Mimo większych kontrastów kolorystycznych wnętrze jest przytulne i niebanalne. Drugi wariant zawiera półwysep prostopadły do blatu głównego. Na ścianie pojawiły się górne szafki w białym połysku, a między blatem a szafkami zastosowano białe szkło Lacobel. Rozjaśniony został także kolor szary zastosowany na pionowej zabudowie i liniowym suficie podwieszanym.

Zaprojektowana również została mała łazienka o powierzchni około 7 m2 przy pokoju gościnnym znajdująca się na parterze w stylu glamour i niewielkie WC przy wejściu w stylu skandynawskim. Ściany łazienki, jak inne elementy w domu wykończone w spiekach ceramicznych typu marmur Carrara w kontraście z białymi matowymi płytkami wielkoformatowymi. Biała ceramika, czarna armatura, duże lustra i kilka czarnych akcentów w postaci wieszaka i oświetlenia liniowego, czyni z tej łazienki wręcz minimalistyczną przestrzeń kąpielową.

Toaleta jest bardziej „udomowiona” poprzez meble z elementami drewnopodobnymi, turkusowe płaszczyzny ścian oraz naścienne lustro w ramie. Ciepłego charakteru dodają również industrialne zwisy, w tubalnym kształcie nad dużym blatem umywalkowym. Kontrast białej miski ustępowej i czarnej umywalki z czarnym kranem ściennym i wyraźne wydzielenie strefy umywalkowej i toaletowej, również sufitem dało ciekawy efekt w tej niewielkiej przestrzeni.

Projekt kuchni już od 2000 zł brutto, a małej łazienki lub WC już od 1400 zł brutto. W cenie pomiar, oględziny, koncepcja, wizualizacje, projekty, wykonawcze i dobory.

Wnętrza Łódź

Na tym polega magia projektów indywidualnych domów jednorodzinnych dostosowanych do potrzeb i wymogów estetycznych właścicieli.

Dodatkowo ma tu miejsce zasada jednego architekta – jednej pracowni architektonicznej. Ta sama osoba czuwa nad całym procesem projektowym od pierwszej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, poprzez projekt budowlany i wykonawczy, a na projektach wnętrz i aranżacji kończąc. Uzyskujemy dzięki temu spójność materiałów, stylów i formy. Po pierwsze dlatego, że wszystko wychodzi spod jednej ręki i jest firmowane jedną pracownią, która ma określony styl i zasady, a po drugie dlatego, iż projektując dom, jego bryłę i przestrzeń, już w fazie koncepcyjnej przewidujemy sprawy związane z wnętrzami i aranżacją oraz potrzebami właścicieli. Na tym polega magia projektów indywidualnych domów jednorodzinnych dostosowanych do potrzeb i wymogów estetycznych właścicieli.

Indywidualne projekty wnętrz

Zasada jednego architekta przy projekcie domu i jego wnętrza daje dobre efekty wykończenia, dużą spójność założenia oraz stabilną współpracę z Inwestorem przez cały proces inwestycyjny umożliwiający pełne zrozumienie potrzeb Klienta i duże zaangażowanie w proces twórczy. A poznawanie Klienta przy kolejnych etapach współpracy ułatwia komunikację na linii Klient – projektant, która jest bardzo ważna i kluczowa w procesie projektowym i dla uzyskania w pełni indywidualnej przestrzeni dopasowanej do domowników…