Dom luksusowy jest nie tylko dużych rozmiarów, ale posiada również nietypowe rozwiązania funkcjonalne i technologiczne oraz materiałowe. Wymaga dobrze zaprojektowanych przestrzeni, a przy takich rozmiarach również odpowiedniej bryły.

Projekty domów, willi i rezydencji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów w BIAMS stworzyliśmy pakiety dla projektów dużych domów willi i rezydencji. To jest budynków mieszkalnych przekraczających powierzchnię 500 m2 i dochodzących do nawet 1200 m2. Oczywiście cennik domów dla obiektów do 500 m2 nadal obowiązuje, a zakres prac dlań dotyczy pakietu Premium, czyli standardu w BIAMS dla projektu kompleksowego, pełnobranżowego, z pozwoleniem na budowę.

Dla wyjaśnienia liczymy zawsze i każdorazowo powierzchnię netto, tj. powierzchnię wszystkich podłóg dla wszystkich kondygnacji, łącznie z piwnicą, garażami, komunikacją (hole, foyer, korytarze). Natomiast nie liczymy już powierzchni balkonów, tarasów i logii, a powierzchnię klatek schodowych liczymy tylko jeden raz.

 

Cennik projektów willi i rezydencji

DOM LUKSUSOWY   PAKIETY*
Pakiet PremiumPakiet VIPPakiet TOP
Projekt kompleksowy:jak pakiet Premium +jak pakiet VIP +
PK – koncepcja projektowaPK – koncepcja projektowaPK – koncepcja projektowa
PAB – projekt na pozwoleniePS – mapa DCP i badania gruntuPS – wszystkie dokumenty startowe do budowy domu
PT – elektryka i sanitarnePT – dla wszystkich branżPT – dla wszystkich branż
PW – konstrukcja i architekturaPW – dla wszystkich branżPW – dla wszystkich branż
PE – dyspozycje elektrycznePE – elektryka i niskie prądyPakiet dom inteligentny z IoT
PD – elewacje, ogrodzenie, detale, tarasyPD – rysunki wykonawcze wszystkich elementów budynkuPD – rysunki wykonawcze budynku i otoczenia
Kolorowy wariant aranżacji 2D
z opisem i wymiarami
Koncepcja wnętrz części dziennej do 120 m2Kompleksowy projekt wnętrz
do 300 m2
PZ – zestawienia elementów
(stolarka, okładziny, inne)
Pakiet kosztorysy i przedmiary dla stanu zamkniętegoPełne kosztorysy i przedmiary dla stanu deweloperskiego
Projekt tarasu, dojść i podjazdu, zadaszeń i wiatProjekt najbliższego otoczenia  ogrodzenia z detalami + doboramiPełny projekt ogrodu i otoczenia wraz z bud. dodatkowymi
Nadzór autorski –  5 wizytNadzór autorski – 10 wizytNadzór autorski – 25 wizyt i obsługa
CENA**CENA**CENA**
500 – 700 m2105 tys. zł500 – 700 m2135 tys. zł500 – 700 m2195 tys. zł
700 – 900 m2125 tys. zł700 – 900 m2155 tys. zł700 – 900 m2215 tys. zł
900 – 1200 m2155 tys. zł900 – 1200 m2185 tys. zł900 – 1200 m2235 tys. zł
W tym sama koncepcja projektowa (przedział cenowy dla 500 – 1200 m2)
20000 zł – 38000 zł

*    pakiety i ceny są niezmienne
**  ceny brutto z podatkami
*** ceny nie stanowią oferty handlowej

Zachęcamy również do sprawdzenia:

Bryła i elewacja domów luksusowych

Z związku z dużymi rozmiarami brył domy te są często dwu- i trzykondygnacyjne lub zawierają częstokroć części podziemne ze względu na wspomniany powyżej duży program funkcjonalno-użytkowy. Taki dom wymaga też większych wysokości kondygnacji zarówno na instalacje techniczne w przestrzeniach sufitów podwieszonych jak i duże rozmiary samych pomieszczeń. Stąd bryła musi być spójna i dobra oraz proporcjonalna. Wyższe pomieszczenia wymagają z kolei większych okien i przeszkleń oraz dodatkowych systemów zacieniających i zasłaniających (względy energooszczędności oraz bezpieczeństwa). A wszystko to winien w koordynacji zaprojektować doświadczony zespół.

Funkcja domów luksusowych

Obiekty ekskluzywne są zwyczajowo o powierzchni przekraczającej 500 m2, a dochodzą częstokroć do nawet 1000 m2. Zawierają garaże ponad dwustanowiskowe, duże przestrzenie komunikacyjne i reprezentacyjne. Posiadają wiele pomieszczeń dodatkowych: rekreacja (fitness, siłownia, SPA, wellness, basen w bryle budynku), hobby (pokój gier, hobby, kinowy, telewizyjny), liczne pokoje techniczne (dla basenu, serwerownie, wentylatorownie, pom. bezpieczeństwa, inne) oraz pomieszczenia pomocnicze (służbówki, części gościnne, dodatkowe pokoje do pracy). Musi być również dobry podział na części reprezentacyjne, półprywatne i w pełni prywatne. A dalej podział na poszczególne strefy, jak na przykład poprawne oddzielenie rodziców od dzieci, a później z kolei wydzielenie stref nocnych od stref pozostałych. Ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozdzielenie dróg użytkowników stałych: mieszkańców i obsługi od dróg użytkowników okazjonalnych i czasowych.

 

 

Koncepcje domów luksusowych

– domy dla najbardziej wymagających

Dlatego zalecamy każdorazowo przy tego typu założeniach zaczynać od kompletnej koncepcji projektowej. Zapraszamy do współpracy Klientów indywidualnych i inwestorów chcących wybudować willę, czy rezydencję. Jeśli chcecie Państwo by przyszły dom był luksusowy i ekskluzywny oraz spełniał wszystkie wymagania i wymogi zapraszamy do BIAMS. Przez cały proces inwestycyjny zajmie się Państwem koordynator prac, architekt i właściciel pracowni BIAMS Marcin Sieradzki, który zbierze od Państwa wszelkie niezbędne informacje, a potem przekaże je doświadczonemu zespołowi w celu realizacji i sprawnego przeprowadzenia przez cały proces inwestycyjny.

dom luksusowy od BIAMS

willa z basenem pod Warszawą

Indywidualne projekty willi i rezydencji

Przykładowe domy luksusowe od BIAMS

Rezydencja z basenem nad jeziorem (powiat włocławski)

Luksusowa willa z basenem koło Warszawy

Monumentalna rezydencja w Warszawie o powierzchni ponad 1200 m2

Projekt domu z basenem – dwie stodoły nad jeziorem

Dom na skarpie – projekt nowoczesnej willi

Projekt domu z basenem

Zapraszam do współpracy
Państwa architekt
Marcin M. Sieradzki