Obiekty na skarpach, wzgórzach i wzniesieniach cechują zwyczajowo duże walory estetyczne, ale również nietypowe rozwiązania funkcjonalne, nie tylko ze względu na zalety widokowe, ale również ze względu na ukształtowanie terenu. Takie projekty są trudne i wymagają dobrego wpisania się w otoczenie. W tym przypadku, przy spadku powyżej 15% zaprojektowano dom trzypoziomowy o powierzchni ponad 800 m2, a znajdujący się w powiecie bełchatowskim.

projekt domu na skarpie

trzykondygnacyjny dom na wzgórzu

Projekty domów na skarpie

Dom zaprojektowano jako trzykondygnacyjny. Kondygnacja najwyżej położona to ta od strony ulicy, z której widać tylko nieduży jednokondygnacyjny prostopadłościan. Mieści się w nim garaż, wejście główne, pokoje gościnne i gabinet z widokiem na podjazd. Z frontu zaprojektowano również dwustanowiskową wiatę. Kolejna kondygnacja, częściowo nadziemna, a częściowo podziemna i zlokalizowana poniżej mieści dwie sypialnie oraz antresolę z widokiem na pustkę wysokiego salonu. W części podziemnej zlokalizowano natomiast strefę hobby i SPA. Z kolei kondygnacja najniższa stanowiąca poziom minus 3 stanowi tak naprawdę kondygnację właściwą mającą styk z ogrodem. W niej mieści się część dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią oraz duża strefa Master Bedroom z sypialnią, z własną łazienką i garderobą. W ten sposób, co wynikło bezpośrednio z klifowego terenu powstał dom kaskadowy, kilkukondygnacyjny.

Projekty nowoczesnych domów

Dom zaprojektowano w monochromatycznej kolorystyce oraz w zimnej tonacji. Na elewacji mamy duże połacie grafitowego tynku o gładkiej strukturze, a pasujące do antracytowych okien. Natomiast wypełnienia i liniowe elementy zaprojektowano jako ściany ozdobione białą klinkierową cegłą. Forma poszczególnych przenikających się brył, liniowych przeszkleń, ram i wstęg okalających okna oraz proste materiały elewacyjne przywodzą na myśl domy klasyków modernizmu i nowoczesne domy a stylu międzynarodowym. Nie bez znaczenia dla formy obiektu są również proporcje brył oraz kompozycje poszczególnych elewacji, jak również kontrast płaszczyzna ciemnych – okna o szary tynk z tymi jasnymi, białymi – cegła.

Projekty domów z basenem

Wokół domu zaprojektowano obszerny taras, częściowo zadaszony kondygnacją powyżej, a w niego wtopiono wiszący nad skarpą basen. Tak zwany basen Infinity z przeszkloną jedną ścianą z widokiem na las i otaczające pagórki. Kondygnacja pośrednia również zawiera swój własny, częściowo zadaszony balkon z pięknym widokiem na otoczenie. Natomiast na dachu obu kondygnacji zaprojektowano na części taras słoneczny dostępny z najwyższego i wejściowego piętra. Z każdego niemal pokoju widać podłużny basen, a z dla widoku z salonu stanowi świetne tło dla dalszych planów. A dodatkowo w słoneczne dni odbijająca woda sprawia, że pomieszczenie lśni od promieni słońca.

Architekt domów nietypowych

W naszej pracowni opracowujemy projekty domów indywidualnych, nietypowych i na specjalne zamówienia. Są to domy dużych rozmiarów, jak wille i rezydencje. Częstokroć domy luksusowe z rozbudowanymi planami i funkcją. Opracowujemy domy z basenami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Projektujemy budynki mieszkalne z dużymi piwnicami, czy też domy częściowo podziemne. W projektach wykorzystujemy walory widokowe działki, strony świata oraz ukształtowanie terenu.

Indywidualne projekty domów

Gdy teren jest trudny i skomplikowany, warunki gruntowe złożone (na skarpach jest tak zwyczajowo), a sam obiekt zalicza się do drugiej kategorii geotechnicznej (przy tego typu wykopach tak będzie) należy uzyskać wiele zgód i dokumentów dodatkowych. Trzeba również wielu analiz i skomplikowanych ekspertyz oraz rysunków konstrukcyjnych. Tak było też w przypadku domu na skarpie Wiślanej, który jest właśnie budowany. A gdy do tego dochodzą skomplikowane wytyczne inwestora: fortecowy charakter, rozbudowana funkcja, nietypowe potrzeby, to należy do tematu podejść w pełni indywidualne i przede wszystkim profesjonalnie. Wymaga to działania dobrego i doświadczonego biura projektowego, jakim jest BIAMS

nowoczesny dom na skarpie

projekt domu na wzgórzu

Budowa domu z BIAMS

Nasze projekty wykonujemy kompleksowo, a nasz zakres usług jest bardzo szeroki. Możemy być przy inwestorze w każdym etapie inwestycyjnym dla budowy wymarzonego domu. Poczynając od wyboru działki i wstępnych analiz terenu, poprzez koncepcje i projekty budowlane oraz wykonawcze, a na nadzorach i pełnej obsłudze, odbiorach częściowych i końcowych kończąc.

Wizualizacje i koncepcje wykonujemy w całości u siebie w biurze, tj. na miejscu. A wszystkie rysunki architektoniczne też powstają u nas, z naszym zespołem doświadczonych architektów.

Wykonujemy też wszystkie branże (konstrukcja, instalacje, zarówno sanitarne, jak i elektryczne oraz teletechniczne /niskoprądowe), współpracując z tymi samymi wykonawcami od ponad 10 lat. Duże biura branżowe dysponują również kadrą kierowniczą, dzięki czemu możemy pełnić nadzory i inspekcje w każdej niemal specjalności. A nasze biuro współpracuje również z firmami od SmartHome i IoT; firmami kosztorysowymi oraz firmami od technologii pasywnych dzięki czemu jesteśmy w stanie zaprojektować niemal każde rozwiązanie i przeliczyć wszelkie koszty budowy.