Powierzchnia netto (czyli wszystkich podłóg) tego budynku nie przekracza 200 m2, a powierzchnia netto bez garażu to nieco ponad 150 m2. Ten mały dom parterowy jest zatem praktyczny, niedrogi w budowie oraz zmieści się na małej działce. A do tego jest nowoczesny, o prostej bryle i ciekawych materiałach wykończeniowych.

Nowoczesny dom pod Łodzią (Rąbień, Antoniew)

Garaż dwustanowiskowy stanowi odrębną bryłę, która jest dodatkowo obniżona względem otaczającego terenu, co spowoduje większą wysokość pomieszczenia i możliwość zastosowania antresoli oraz uzyskania dodatkowej powierzchni magazynowej. A w związku z hobby Klienta (mechanika samochodowa) w garażu można będzie zainstalować podnośnik samochodowy. Po wejściu do domu wchodzimy na otwartą przestrzeń komunikacji wewnętrznej. Stąd możemy udać się do części dziennej poprzez spiżarnię, ale również korytarzem. Mamy też dostęp do obszernego pomieszczania gospodarczego i kotłowni, a dalej do garażu dwustanowiskowego. W pobliżu częsci dziennej mamy również toaletę (małe WC). W części dziennej o powierzchni ponad 50 m2 na otwartej przestrzeni mamy aneks kuchenny, jadalnię, część wypoczynkowo-telewizyjną oraz kominek. W części nocnej mamy pokój, sypialnię, każdy z własną garderobą oraz łazienkę i małą pralnię połączoną z wcześniej wspomnianym pomieszczeniem gospodarczym. Trzeci pokój znajdujący się na granicy części sypialnej i codziennej stanowi pokój do pracy, gabinet z możliwością funkcji pokoju gościnnego.

Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym

Na elewacjach budynku parterowego zastosowano piaskowiec ciosany (wykusze, kominy), kamień granitowy nieregularny (cokół, obmurówka), tynk dekoracyjny zewnętrzny gładki w monochromatycznych kolorach (imitacje betonu) oraz jasne, sosnowe drewno, zaaranżowane w przestrzeniach międzyokiennych, na podbitce połaci dachowych i w niszy wejściowej do obiektu. Na bezokapowym dachu dwuspadowym zaprojektowano blachę płaską układaną na rąbek stojący w kolorze antracytowym w połysku wiodącej firmy. Niebanalną formę ma również zadaszenie ażurowe o konstrukcji stalowej z przekryciem ze szkła doprowadzające do budynku i przesłaniające wejście do domu oraz zewnętrzne wejście do garażu. Czarne stalowe elementy podkreślone są dodatkowo czarną stolarką okienną i fasadową kontrastującą z jasną elewacją budynku mieszkalnego. A drewno zarówno na budynku jak i tarasach obwodowych wokół domu oraz ciosany kamień piaskowy mocno ocieplają nowoczesną bryłę tego indywidualnego domu.

Nietypowa aranżacja wnętrz

Mimo, iż dom jest jednokondygnacyjny, dzięki dachowi dwuspadowemu w pokoju dziennym nie zaprojektowano stropu uzyskując podwójną wysokość kondygnacji. Dało to możliwość zaprojektowania w części dziennej antresoli stalowej ażurowej w stylu loftowym z przeznaczeniem na pomieszczenie do pracy i małą biblioteczkę. Dwupoziomowy salon umożliwił też zastosowanie fasady szklanej na ścianie szczytowej. A wysunięcie dachu przed lico ściany stanowi zacienienie tarasy i możliwość przesłonięcia okien przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Cena projektu domu indywidualnego

Taki projekt pełnobranżowy budowlany z częścią architektoniczną można już mieć za 20000 zł brutto. W tej cenie mamy architekturę i konstrukcję jako budowlano-wykonawczą z niezbędnymi zestawieniami materiałów i elementów wykończeniowych. W cenie są również instalacje zewnętrzne i wewnętrzne, sanitarne z opcją budynku energooszczędnego bez dopłaty. Oraz pełne projekty elektryczne, nisko-prądowe, wentylacyjne. W pracowni architektonicznej BIAMS do projektu domu mieszkalnego otrzymujemy również podstawową aranżację, zestawienie stolarki okiennej oraz projekt ogrodzenia i otoczenia domu. Zajmujemy się również w imieniu klienta wszelkimi sprawami urzędowymi, w tym uzyskaniem pozwolenia na budowę na terenie województwa łódzkiego. A dla niewielkiej działki do 1000 m2 mapa do celów projektowych jest w cenie. A przed projektem właściwym realizujemy koncepcję projektową z bryłą i wizualizacjami realizowaną do zadowolenia mieszkańca wymarzonego, przyszłego domu.

Dom o powierzchni do 150 m2

W naszej pracowni oprócz willi i rezydencji projektujemy również domy parterowe, niewielkie domy z poddaszem, małe domy na wąską działkę oraz nowoczesne nieduże budynki mieszkalne. Zaletą obiektu zaprojektowanego od podstaw, czyli projektu indywidualnego jest otrzymanie koncepcji architektonicznej i urbanistycznej wykonanej pod program funkcjonalny zamawiającego oraz realizowaną w najdrobniejszym szczególe aż do pełnego zadowolenia Klienta i do pełnej akceptacji tej koncepcji.