Ten nieduży dom, bo o powierzchni netto wszystkich podłóg, łącznie z dwustanowiskowym garażem, nieprzekraczającej 225 m2 jest położony w pięknych, leśnych okolicach Sulejówka pod Warszawą.
Jednak nowatorskie rozwiązania, dach płaski i dynamiczna bryła spowodowały, iż obiekt ten jest nowoczesny, monumentalny, obszerny, a przy tym bardzo praktyczny.
Nowoczesne domy z dachem płaskim
Dynamizmowi bryły nadały przenikające się bryły, skośne ściany oraz wyodrębnienie poszczególnych stref. Wyraźnie widać piętro domu, część garażową i część dzienną. Elementy te mają też inne wykończenia elewacji. Biały chropowaty tynk, ciemny grafitowy, gładki, tynk oraz deski bielone układane w kierunku pionowym. A wydzielenie garażu od reszty domu i nastawienie nań bryły poddasza spowodowało ciekawe rozwiązanie wejścia głównego do domu. Nie bez znaczenia pozostają również, iż większość okien w budynku jest do ziemi lub tuż nad podłogą, co podkreśla nowoczesny charakter, tego ładnego domu z dachem płaskim.
Projekty domów Warszawa
Ten dwukondygnacyjny dom posiada wszystkie niezbędne udogodnienia: dwustanowiskowy garaż, część dzienną o podwójnej wysokości, dużą i reprezentacyjną klatę schodową na piętro dostępną z holu. Dodatkowo jest to klatka jednobiegowa i wspornikowa (półkowa) co czyni piękny element w przestrzeni mieszkalnej. Na przyziemiu mamy również niewielką garderobę, małe WC, spiżarnię, pomieszczenie techniczne i niewielki gabinet. Na piętrze zlokalizowano sypialnię główną z własną łazienką, z panoramicznym oknem i wanną wolnostojącą i z niewielką garderobą. Znajdują się tam również dwa pokoje z dodatkową niewielką łazienką oraz pralnia i nieduża antresola na salonem i wspomnianą wcześniej jednobiegową klatką schodową.
Indywidualne projekty domów
Nowatorskim rozwiązaniem było rozdzielenie garażu dwustanowiskowego (taki garaż jest tańszy, umożliwia stworzenie nań tarasu lub zielonego dachu, nie trzeba go ogrzewać i nie przenikają zapachy do domu. A dzięki bryle piętra nachodzącej na wspomniany garaż i główną część domu możemy przejść między garażem a domem suchą nogą i dodatkowo mamy zadaszone i zacienione oraz ukryte wejście. I nadal jest to garaż w bryle domu. A przekrzywienie ściany spowodowało, że to wejście jest dodatkowe podkreślone i ukierunkowane. Druga przekrzywiona ściana to ta zachodnia za którą znajdują się sypialnie i łazienka przy master bedroom. Przekrzywienie wynika ze złapania lepszego widoku i bardziej południowego światła.
Dom nowoczesny, minimalistyczny modernistyczny
Ciekawie w bryle wyglądają również wydłużone i wysunięte ściany. Ta od zachodu osłania dom i taras od sąsiada oraz chroni przed mocnym, zachodnim światłem. Mimo, iż kuchnia położona jest w tylnej części domu i połączona w otwartej przestrzenie z salonem i jadalnią to dzięki rysunkowi planu i wysunięciu te części, ma ona widok na ulicę, pomimo dalekiej lokalizacji od wejścia. A ciekawa aranżacja kuchni pozwoliła na dwa okna do ziemi na cała wysokość kondygnacji. Projekt tego domu jednorodzinnego jest zatem w pełni indywidualny i dostosowany do programu i potrzeb właścicieli oraz dostosowany do działki i warunków nań panujących. Każda elewacja zaprojektowana jest pieczołowicie, by uzyskać dobre proporcje oraz kompozycje. Stąd okna są dostosowane nie tylko do aranżacji pomieszczeń, ale również układów ścian, brył i poszczególnych płaszczyzn. Kolorystyka poszczególnych elementów też nie jest przypadkowa.
Kompleksowe projekty domów
Nasze projekty wykonujemy kompleksowo poczynając od analiz terenu i przeprowadzenia wywiadu oraz rozmów z Klientami – przyszłymi użytkownikami. Potem przechodzimy do wstępnych koncepcji szkiców i dalszych analiz projektowych oraz prób. By finalnie otrzymać ostateczną koncepcję z rzutami, przekrojami, widokami, przestrzeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz wizualizacjami. Bardzo często pierwsze koncepcje są tylko nieco zmieniane i dopracowywane i możemy przechodzić do kolejnych etapów i projektów. Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, umów i załączników w tym formalnych zgód przechodzimy do sporządzania projektu budowlanego składającego się z projektu architektoniczno-budowlanego z PZT i projektu technicznego. W trakcie oczekiwania na pozwolenia sporządzamy dalsze projekty, tj. szczegółowe i wykonawcze oraz opracowania dodatkowe – więcej o etapach znajdziecie Państwo w linku…
Architekt Warszawa
Jak widać nawet dom nieduży i powierzchni nieco ponad 220 m2 i powierzchni użytkowej około 160 m2, a mieszkalnej poniżej 130 m2, może być nowoczesny, o dobrych proporcjach i ładnej bryle. Dom nowoczesny nie musi być też bardzo drogi i skomplikowany. Dom posiada również dobrze zakomponowane elewacje i przemyślane otwory okienne, dzięki czemu niektóre jego elementy przywodzą na myśl minimalistyczne domy z zagranicy i bardzo dobre przykłady architektury współczesnej. Ale jest to kwestia dobrego projektu indywidualnego, przemyślanych rozwiązań i spójnej, dopracowanej architektury. Stąd projekty indywidualne domów w BIAMS są niepowtarzalne i każdorazowo wyjątkowe…
You must be logged in to post a comment.