Ten nieduży dom, bo o powierzchni netto wszystkich podłóg, łącznie z dwustanowiskowym garażem, nieprzekraczającej 225 m2 jest położony w pięknych, leśnych okolicach Sulejówka pod Warszawą.

Jednak nowatorskie rozwiązania, dach płaski i dynamiczna bryła spowodowały, iż obiekt ten jest nowoczesny, monumentalny, obszerny, a przy tym bardzo praktyczny.

dom minimalistyczny Warszawa

nowoczesna elewacja domu z płaskim dachem

Nowoczesne domy z dachem płaskim

Dynamizmowi bryły nadały przenikające się bryły, skośne ściany oraz wyodrębnienie poszczególnych stref. Wyraźnie widać piętro domu, część garażową i część dzienną. Elementy te mają też inne wykończenia elewacji. Biały chropowaty tynk, ciemny grafitowy, gładki, tynk oraz deski bielone układane w kierunku pionowym. A wydzielenie garażu od reszty domu i nastawienie nań bryły poddasza spowodowało ciekawe rozwiązanie wejścia głównego do domu. Nie bez znaczenia pozostają również, iż większość okien w budynku jest do ziemi lub tuż nad podłogą, co podkreśla nowoczesny charakter, tego ładnego domu z dachem płaskim.

projekty nowoczesnego domu piętrowego

dynamiczna i monumentalna bryła domu

Projekty domów Warszawa

Ten dwukondygnacyjny dom posiada wszystkie niezbędne udogodnienia: dwustanowiskowy garaż, część dzienną o podwójnej wysokości, dużą i reprezentacyjną klatę schodową na piętro dostępną z holu. Dodatkowo jest to klatka jednobiegowa i wspornikowa (półkowa) co czyni piękny element w przestrzeni mieszkalnej. Na przyziemiu mamy również niewielką garderobę, małe WC, spiżarnię, pomieszczenie techniczne i niewielki gabinet. Na piętrze zlokalizowano sypialnię główną z własną łazienką, z panoramicznym oknem i wanną wolnostojącą i z niewielką garderobą. Znajdują się tam również dwa pokoje z dodatkową niewielką łazienką oraz pralnia i nieduża antresola na salonem i wspomnianą wcześniej jednobiegową klatką schodową.

projekty nowoczesnych domów piętrowych

projekt indywidualny nowoczesnego domu

Indywidualne projekty domów

Nowatorskim rozwiązaniem było rozdzielenie garażu dwustanowiskowego (taki garaż jest tańszy, umożliwia stworzenie nań tarasu lub zielonego dachu, nie trzeba go ogrzewać i nie przenikają zapachy do domu. A dzięki bryle piętra nachodzącej na wspomniany garaż i główną część domu możemy przejść między garażem a domem suchą nogą i dodatkowo mamy zadaszone i zacienione oraz ukryte wejście. I nadal jest to garaż w bryle domu. A przekrzywienie ściany spowodowało, że to wejście jest dodatkowe podkreślone i ukierunkowane. Druga przekrzywiona ściana to ta zachodnia za którą znajdują się sypialnie i łazienka przy master bedroom. Przekrzywienie wynika ze złapania lepszego widoku i bardziej południowego światła.

nowoczesne domy projekty

projekty nowoczesnych domów piętrowych

Dom nowoczesny, minimalistyczny modernistyczny

Ciekawie w bryle wyglądają również wydłużone i wysunięte ściany. Ta od zachodu osłania dom i taras od sąsiada oraz chroni przed mocnym, zachodnim światłem. Mimo, iż kuchnia położona jest w tylnej części domu i połączona w otwartej przestrzenie z salonem i jadalnią to dzięki rysunkowi planu i wysunięciu te części, ma ona widok na ulicę, pomimo dalekiej lokalizacji od wejścia. A ciekawa aranżacja kuchni pozwoliła na dwa okna do ziemi na cała wysokość kondygnacji. Projekt tego domu jednorodzinnego jest zatem w pełni indywidualny i dostosowany do programu i potrzeb właścicieli oraz dostosowany do działki i warunków nań panujących. Każda elewacja zaprojektowana jest pieczołowicie, by uzyskać dobre proporcje oraz kompozycje. Stąd okna są dostosowane nie tylko do aranżacji pomieszczeń, ale również układów ścian, brył i poszczególnych płaszczyzn. Kolorystyka poszczególnych elementów też nie jest przypadkowa.

projekt nowoczesnego domu w Warszawie

nowoczesny i dynamiczny dom pod Warszawą

Kompleksowe projekty domów

Nasze projekty wykonujemy kompleksowo poczynając od analiz terenu i przeprowadzenia wywiadu oraz rozmów z Klientami  – przyszłymi użytkownikami. Potem przechodzimy do wstępnych koncepcji szkiców i dalszych analiz projektowych oraz prób. By finalnie otrzymać ostateczną koncepcję z rzutami, przekrojami, widokami, przestrzeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz wizualizacjami. Bardzo często pierwsze koncepcje są tylko nieco zmieniane i dopracowywane i możemy przechodzić do kolejnych etapów i projektów. Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, umów i załączników w tym formalnych zgód przechodzimy do sporządzania projektu budowlanego składającego się z projektu architektoniczno-budowlanego z PZT i projektu technicznego. W trakcie oczekiwania na pozwolenia sporządzamy dalsze projekty, tj. szczegółowe i wykonawcze oraz opracowania dodatkowe – więcej o etapach znajdziecie Państwo w linku…

projekty domów nowoczesnych Warszawa

nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem

Architekt Warszawa

Jak widać nawet dom nieduży i powierzchni nieco ponad 220 m2 i powierzchni użytkowej około 160 m2, a mieszkalnej poniżej 130 m2, może być nowoczesny, o dobrych proporcjach i ładnej bryle. Dom nowoczesny nie musi być też bardzo drogi i skomplikowany.  Dom posiada również dobrze zakomponowane elewacje i przemyślane otwory okienne, dzięki czemu niektóre jego elementy przywodzą na myśl minimalistyczne domy z zagranicy i bardzo dobre przykłady architektury współczesnej. Ale jest to kwestia dobrego projektu indywidualnego, przemyślanych rozwiązań i spójnej, dopracowanej architektury. Stąd projekty indywidualne domów w BIAMS są niepowtarzalne i każdorazowo wyjątkowe…