Domy z basenem są w Polsce rzadkością, głównie jeśli chodzi o baseny zewnętrzne, co spowodowane jest po pierwsze klimatem, a po drugie koniecznością znacznej obsługi. Koszt zarówno basenu zewnętrznego, jak i wewnętrznego jest bardzo wysoki. Na zewnątrz wynika to z konieczności podgrzewania wody, natomiast wewnątrz w związku z koniecznością ogrzania pomieszczenia i zapobiegania nadmiernej wilgoci.

Projekty domów z basenem

Jednakże pod względem estetycznym, przy dobrze zaprojektowanym basenie, koegzystującym z domem, wręcz wtopionym i wpasowanym w bryłę budynku mieszkalnego otrzymujemy bardzo nowoczesny obiekt, który może wyglądać jakby stał na wodzie. Dodatkowo otrzymujemy niebywały widok z naszych stref dziennych. Należy tylko pomyśleć o zaprojektowaniu pomieszczeń gospodarczych i sanitarnych w bliskim sąsiedztwie basenu lub o zastanowieniu się nad budową oddzielnego domku basenowego z sauną, natryskami i innymi pomieszczeniami do obsługi, by nie było za dużego kontaktu wody z częściami dziennymi.

Nowoczesne domy z basenem pracowni BIAMS

Mamy w swojej pracowni architektonicznej kilka realizacji i koncepcji domów z basenem. Bywają to baseny przydomowe zewnętrzne użytkowane sezonowo:

Albo nowoczesne przestronne wille z basenem wbudowanym w bryłę domu, jak w przypadku willi pod Łodzią w okolicach Kalonki, gmina Nowosolna, gdzie basen stanowi oddzielne skrzydło, zasłaniając działkę od ulicy, dzięki czemu tworzy się ładny wewnętrzny i prywatny dziedziniec.

Zobaczcie Państwo również willę w stylu kalifornijskim z płaskim dachem z otwartym basenem na dziedzińcu, której koncepcję stworzyliśmy w marcu 2020 roku, stąd robocza nazwa budynku to Korona House:

A ostatnio bo na przełomie roku 2021 i 2022 zaprojektowaliśmy nowoczesną rezydencję pod Warszawą z basenem w bryle budynku:

Dom z basenem w bryle pod Warszawą (Zielonka, powiat wołomiński)

Zapraszamy po projekty do naszego biura projektowego BIAMS. Każdy indywidualny projekt jest poprzedzony dokładną koncepcją z wizualizacjami.

Państwa architekt – Marcin M. Sieradzki