W gminie Nowosolna przy drodze powiatowej na Byszewy w sielskiej okolicy, w miejscowości Natolin zaprojektowaliśmy monumentalny dom tradycyjny, dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, z poddaszem użytkowym z dachem wielospadowym i z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku.

Funkcja nowoczesnych domów

Powierzchnia netto domu przekracza 450 m2, a powierzchnia użytkowa to niemal 300 m2. Piwnica to około 100 m2 powierzchni. Mieszczą się w niej pokój hobby, pomieszczenie techniczne /kotłownia oraz pomieszczenia magazynowo gospodarcze. Do piwnicy prowadzi oddzielna klatka schodowa (zapleczowa). Na przyziemie, uniesione niecałe 45 cm ponad gruntem, wchodzimy poprzez reprezentacyjny hol z trzybiegową klatką schodową. Naprzeciwko wejścia w jego osi znajduje się rozległy salon o powierzchni ponad 60 m2 z wykuszem. Po prawej stronie znajduje się jadalnia z kuchnią o powierzchni około 50 m2. Na przyziemiu zaprojektowano również mały gabinet z widokiem na wjazd, łazienkę oraz spiżarnię i pomieszczenie gospodarcze. Po lewej stronie od wejścia oprócz wspomnianego wcześniej pokoju i łazienki mamy dojście do garażu i zapleczowej klatki schodowej prowadzącej do piwnicy. Garaż, o powierzchni około 60 m2, mieści się w bryle niższej z dachem dwuspadowym, a część dzienna z pokojami w bryle wyższej, obszerniejszej z dachem kopertowym o dużym spadku. Na poddaszu części większej mieści się antresola, trzy pokoje, salon kąpielowy i sauna oraz pomieszczenie techniczne. Nad garażem znajduje się sypialnia główna z garderobą, łazienką i loggią w formie niezależnej strefy oddzielonej od części z pokojami dzieci. Nad wykuszami dostępnymi z salonu i jadalni mamy tarasy dostępne z pokojów na poddaszu.

Projekty tradycyjnych domów jednorodzinnych

Dom zaprojektowano w stylu tradycyjnym z użyciem nowoczesnych materiałów. Mamy tu gładki tynk silikonowy w części środkowej, mozaikowy, grafitowy tynk w części cokołowej, tynk betonowy strukturalny na ściance kolankowej oraz deski drewniane elewacyjne na wykuszach i podbitce. Dach pokryty jest dachówką ceramiczną wysokiej jakości w kolorze czarnym. Obróbki, stolarka i inne elementy są w kolorze antracytowym. Na podjeździe mamy czarną kostkę bazaltową, natomiast na tarasie deski kompozytowe pasując kolorem do desek elewacyjnych. Natomiast schody wykonane są z betonu architektonicznego, a balustrady zaprojektowano jako szklane samonośne z zastosowaniem ukrytego profilu. I mimo zastosowania wykuszy, loggi, tarasów, reprezentacyjnego wejścia na dwa piętra oraz dachów wielospadowych uzyskano budynek o spójnej i ciekawej elewacji.

Duże domy jednorodzinne Łódź, Warszawa, Wrocław

Dom został zaprojektowany na planie dwóch kwadratów – mniejszego z garażem i większego z częścią dzienną. Z kwadratu większego wycięto zadaszony taras. Na każdej osi większej bryły, tj. z trzech stron zaprojektowano wykusze. Gdyż czwartą stronę, północną stanowi garaż z zapleczowym zejściem do piwnicy. Dwa wykusze, z umieszczonymi nad nimi tarasami, dostępne z pokoju dziennego i jadalni, a jeden wykusz wejściowy, frontowy na dwie kondygnacje, którego dolna część stanowi zadaszone wejście do rezydencji, a górne okno, to portfenetr spocznika, reprezentacyjnej, trzybiegowej klatki schodowej. Dom jest zatem symetryczny, a poziomy na elewacji podkreślone są różnymi materiałami i stanowią kolejno cokół, ściany przyziemia oraz ściankę kolankową poddasza. Co ciekawe gzymsy dachu dwuspadowego nad garażem i czterospadowego nad częścią główną budynku są na tej samej wysokości. Szerokość i głębokość poszczególnych wykuszów też ma ten sam wymiar. Nadproża również zaprojektowano na jednym poziomie mimo, różnej wysokości okien: inne wysokości parapetów w jadalni, kuchni, pokoju dziennym.

Architekt Łódź, Warszawa, Wrocław, Trójmiasto

Nasze biuro architektoniczne podejmie się zatem indywidualnych projektów domów, nie tylko nowoczesnych, ale również tradycyjnych i rustykalnych pod różne potrzeby klienta. Możemy zaprojektować dom klasyczny z minimalistycznym wnętrzem lub dom futurystyczny z eklektycznymi wnętrzami. Projektujemy zatem wille, rezydencje, duże domy zarówno na terenach miejskich, jak i podmiejskich oraz wiejskich. Gdyż budynki mieszkalne jednorodzinne to specjalność przedsiębiorstwa BIAMS od 2005 roku.

ZOBACZ KONCEPCJĘ WNĘTRZ DLA TEGO DOMU