Kategoria: Ekologia
Domy ekologiczne
Ekologia to oczywiście bardzo szerokie pojęcie i kryje się pod nim bardzo wiele zagadnień. Poczynając od energooszczędności, czy pasywności budynków, poprzez sprawy związane z OZE – odnawialnymi źródłami energii i materiałami budowlanymi, a na śladzie węglowym oraz cyklu życia budynku kończąc.
Porady architektoniczne dotyczące domów energooszczędnych, pasywnych, ekologicznych, autonomicznych i inteligentnych. Zasady projektowania budynków mieszkalnych energooszczędnych i pasywnych. Inne porady biura architektonicznego i pracowni projektowej.
Budynki energooszczędne i pasywne
Zatem ekologiczny dom, to nie tylko dom, który jest oszczędny, ale również jest zbudowany z materiałów o niskim śladzie węglowym, i z takich, w których komfort mieszkania i przebywania jest jak najwyższy. I nie chodzi tu tylko o ich toksyczność już po wbudowaniu, ale również o proces ich wytworzenia. Nie ma oczywiście rozwiązań idealnych i posiadających same zalety, ale podczas tworzenia projektu domu, na pewno doradzimy, pomożemy i opowiemy naszym Klientom, co będzie dla nich najlepsze w zależności od potrzeb, lokalizacji i budżetu.
Projekty budynków pasywnych i energooszczędnych – niepowtarzalne domy ekologiczne
Przy coraz bardziej restrykcyjnych wymagania, ale również przy rosnącej świadomości społeczeństw, gospodarek, i co za tym idzie Klientów, chcących wybudować „dom ekologiczy”, tematy związane z ekologicznym budownictwem, są w BIAMS powszechne i dzięki temu szeroko stosowane. I nie chodzi tu tylko o nowoczesne systemy ogrzewania, czy wentylacji, ale również o lokalizację domu na terenie i względem stron świata. Projekty domów ekologicznych, pasywnych, energooszczędnych, czy nawet autonomicznych są w pracowni BIAMS możliwe do wykonania. Po pierwsze dzięki naszemu ciągłemu samodoskonaleniu, rosnącemu doświadczeniu, jak również dzięki współpracy ze specjalistami, w tych dziedzinach: branżyści, instalatorzy, producenci, doradcy, wykonawcy, nadzorcy.
Projekty domów pasywnych z BIAMS
Przy dzisiejszych technologiach i postępującym rozwoju nowoczesnych i nowatorskich urządzeń nie musimy już tak restrykcyjnie projektować, by stworzyć obiekt nie tylko energooszczędny, ale i pasywny. Jednakże znamy również normy i przepisy projektowania dotyczące obiektów pasywnych i autonomicznych, i jeśli faktycznie chcemy osiągnąć najniższe współczynniki i parametry, bez bardzo drogich technologii, możemy to w BIAMS zrobić. Wymaga to jednak pewnych ustępstw i dostosowania się do restrykcyjnych zasad projektowania takich domów. Po pierwsze musimy w miarę ograniczyć powierzchnię. Trudno o dom pasywny 1200 m2 z dwoma basenami, ale już dom 300 m2 z bardzo dobrymi parametrami jest możliwy. Po drugie zwarta bryła. Jeśli chcemy mieć dom mniej zwarty, to musimy zastosować więcej technologii. A po trzecie teren, otoczenie z jego walorami naturalnymi i środowisko naturalne. Jeśli chcemy się mu przeciwstawić, bo kluczowy jest dla nas widok, a nie strona świata, to znów będziemy musieli wykorzystać więcej technologii i nowatorskich rozwiązań.
Ekologiczne domy współczesne – czym się charakteryzują?
Domy ekologiczne są zatem energooszczędne. Są też zbudowane z dobrych materiałów. Ale wykorzystują również otoczenie, kierunki świata, słońce, a czasem nawet wiatr i wodę. Mają bogate wyposażenie, jeśli chodzi o wyposażenie instalacyjne, nie tylko do ogrzewania, ale do zarządzania tymi systemami w celu jak największej oszczędności energii przy równoczesnym wykorzystaniu, jak największej energii z otoczenia. Również, by energia już wytworzona nie była marowana i by jej straty były minimalizowane niemal do zera. I jeśli dom budujemy na bardzo wiele lat, myśląc o przyszłości, jesteśmy w stanie tak zaprojektować przyszły obiekt i dobrać taki zespół specjalistów do jego budowy, by te wszystkie założenia – nawet najbardziej restrykcyjne – osiągnąć.
Zachęcamy do sprawdzenia również:
Więcej
You must be logged in to post a comment.