Prezentujemy dwupiętrową rezydencję, z dachem płaskim, o powierzchni netto równej 400 m2 i powierzchni użytkowej (bez garażu i pom. techniczno-gospodarczych) na poziomie 300 m2, położonej w podwarszawskich Łomiankach. 

indywidualne projekty domów

projekt domu jednorodzinnego od BIAMS

Indywidualne projekty domów Warszawa

Projekty nowoczesnych domów

Obiekt zaprojektowano na idealnej literze „T” ułożonej poziomo względem drogi. W skrzydle poziomym, ułożonym wschód – zachód mieści się kuchnia oraz jadalnia i salon na dwie kondygnacje. Nad salonem mieści się obszerna antresola oraz sypialnia główna z własną łazienką. Między skrzydłem poziomym, a pionowym znajduje się łącznik z holem wejściowym, również na dwa piętra z reprezentacyjną klatką schodową.  Skrzydło pionowe ułożone z północy na południe zawiera na przyziemiu garaż, pomieszczenie techniczno-gospodarcze, ogrodowe, gabinet oraz siłownię i WC + małą łazienkę. Natomiast na piętrze zlokalizowano pokoje dzieci położone na południe, każdy z niewielką gardeorodą oraz pokój gościnny, łazienkę i pralnię. Górna bryła jest prostopadłościenna, przez co na północy i południu powstały dwa tarasy. Dobre ułożenie budynku ułatwiła działka z wjazdem od północy i dłuższym bokiem w kierunku północ – południe oraz jej pokaźne rozmiary.

projekt indywidualny nowoczesnego domu

modernistyczna elewacja domu

architekt domów Warszawa

dynamiczna bryła willi pod Warszawą

Architekt Warszawa

Na elewacjach zastosowano biały i czarny tynk. Stolarka okienna i drzwiowa jest w kolorze antracytowym, natomiast podjazdy, dojścia i tarasy zaproponowano z płyt granitowym w kolorze szarym. Niemal wszystkie okna w budynku zaprojektowano jako weneckie do ziemi, a część dzienna zawiera przeszklenie na dwie kondygnacje skierowane na południe. Narożne okno w kuchni jest natomiast ulokowane tak by widzieć drogę dojazdową oraz przedpole – podjazd, bramę, furtkę i dojście.

projekty nowoczesnych domów Warszawa

modernistyczna rezydencja w Łomiankach

dom z dachem płaskim Warszawa

minimalistyczna willa

Wille i rezydencje w podwarszawskich miejscowościach od BIAMS

Niemal czarną stolarkę okienna i drzwiową zewnętrzną uzupełniają elementy ślusarskie. Postawiliśmy na modernistyczne rysunki balustrad wykonanych z cienkich płaskowników stalowych ustawionych pionowo w małych odstępach. Portfenetry okien do ziemi na piętrze łączą się z balustradami wyższych tarasów oraz wysokimi balustradami tarasów niższych tworząc dodatkowo ciekawy rysunek na elewacjach. Całe nisze i wnęki również wykończono w czarnym tynku uzyskując ciekawy kontrast brył, wnęk i form tworząc niebanalną elewację tego czarno-białego domu pod Warszawą.

ekskluzywna willa od BIAMS Marcin Sieradzki

nowoczesna bryła rezydencji od BIAMS

modernistyczne wille, nowoczesne rezydencje, minimalistyczne domy - BIAMS

projekt domu jednorodzinnego Marcina Sieradzkiego

Projekty nowoczesnych domów indywidualnych

Bryła piętrowa nachodzi na bryłę dolną bez przenikania, dzięki nowatorskim rozwiązaniom architektonicznym i konstrukcyjnym oraz dopracowanym detalom ociepleniowym. Trudne budynki i nowoczesne bryły wymagają współczesnego podejścia do rozwiązań projektowych oraz są możliwe do stworzenia dzięki doświadczeniu i obyciu w świecie aktualnych trendów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Dlatego gdy chcemy mieć dobrze zaprojektowany dom jednorodzinny, w nowoczesnym, minimalistycznym, czy modernistycznym stylu należy udać się do specjalistów mających doświadczenie w tej dziedzinie…

czarno-biała rezydencja w Łomiankach

nowoczesny dom z dachem płaskim

projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego

nowoczesna elewacja rezydencji w województwie mazowieckim