Tym razem mieliśmy przyjemność zaprojektować wnętrza części dziennej czterokondygnacyjnego domu jednorodzinnego na Warszawskim Mokotowie, który wcześniej projektowaliśmy, a którego budowa właśnie się rozpoczęła. Wyszło nowocześnie, ekskluzywnie, miejscami luksusowo, z elementami stylu minimalistycznego i nowojorskiego. Zapraszamy do oglądania.

architekt wnętrz domów Warszawa

wnętrze salonu na dwie kondygnacje

Wnętrza domów Warszawa

Ten bardzo nowoczesny i nietypowy obiekt z salonem na dwie kondygnacje i mocno otwartym planem zaproponowaliśmy w minimalistycznym stylu z wykończeniem w ekskluzywnych materiałach. Na ścianach zastosowano spiek kwarcowy Zaha Stone ciemny na dwukondygnacyjnej ścianie TV, na ścianie przy wejściu do domu (wnęka z ławką) i na trójbiegowej klatce schodowej oraz marmur Carrara biały na meblach kuchennych (wybrane fronty szafek, wyspa kuchenna) i na całej podłodze tej niemal 100 metrowej przestrzeni.

Ekskluzywne i luksusowe projekty wnętrz

To nowoczesne i ekskluzywne wnętrze z dużą ilością kamienia zostało ocieplone drewnianymi dodatkami w postaci mebli w jadalni (jesion zabielany) oraz głównej ściany klatki schodowej (lamele i stopnice z dębu siwego). Nie zabrakło również miękkich obić – zasłon w wysokich, na dwie kondygnacje oknach, tapicerki na krzesłach jadalnianych oraz dywanu wełnianego. Wszystko w kolorach beżów, kremów i ecru. Dopasowanych zarówno do marmuru jak i elementów drewnianych. To wnętrze jest minimalistyczne i ekskluzywne, a przy tym bardzo ciekawe i indywidualne.

Projekty wnętrz domów jednorodzinnych

Na ścianach nie zabrakło również szkła (satynowe w witrynach w jadalni, bezbarwne i czarne balustrady schodów), luster (zabudowy w holu /foyer i ściany komunikacji) oraz podświetleń liniowych w tym na ścianach – wyróżniającej się ścianie telewizyjnej z biokominkiem oraz tylnej ścianie formalnej jadalni na 10-12 osób. Prostokreślne zabudowy w ekskluzywnych materiałach podkreśla oświetlenie techniczne punktowe oraz na szynoprzewodach. Wnętrze jest jasne, proste, nowoczesne, ale też uzupełnione o ciekawe dodatki i akcenty. Na uwagę zasługuje również, opisywana pokrótce w poprzednim rozdziale, monumentalna klatka schodowa wykończona w betonie, drewnie i kamieniu z rzeźbą pośrodku i lampą dekoracyjną w formie tub świetlnych.

Architekt wnętrz Warszawa

Do tej części należy pośrednio gabinet do pracy zdalnej i codziennej dla „Pana domu”. Gabinet w stylu „Man cave” zaprojektowano jako czarno-białe pomieszczenie z dużym biurkiem, sofą oraz monochromatycznymi dodatkami. Czarne szyny magnetyczne na suficie oświetlające pomieszczenie oraz czarne zasłony dodają temu wnętrzu ciekawego, wręcz niepokojącego klimatu. A ażurowe półki z elementami stalowymi oraz gzymsy naścienne dodają lekkości i loftowego charakteru.

Projektant wnętrz Warszawa

Zaprojektowana również została mała toaleta /WC przy wejściu. Zastosowano w niej modne płytki cegiełki, w kolorze beżowym, ułożone w pionie oraz wielkoformatowe płytki nawiązujące wzorem do lastico. Wszystko w kolorach beżu i kremu. Nad umywalką zaprojektowano szafkę z lustranym frontem i oświetlenie listwowe. Pod umywalką nablatową z konglomeratu, w prostokątnym kształcie, zaprojektowano małą szafkę podumywalkową z pojedynczą, niską szufladą. To wnętrze, jasne, ciepłe i równocześnie sterylne.

Zapraszamy do BIAMS po projekty wnętrz domów, willi i rezydencji w stylu minimalistycznym, nowoczesnym i nowojorskim z ekskluzywnymi i luksusowymi materiałami, dodatkami oraz w pełni indywidualnymi rozwiązaniami.