Prezentujemy nowoczesny i butikowy budynek wielorodzinny – w formie Aparthotelu – na niedużej działce, położonej około kilometra od Morza Adriatyckiego, w niedużej turystycznej miejscowości w Czarnogórze. To ekskluzywny i futurystyczny oraz luksusowy budynek mieszkalny, wielofunkcyjny z pracowni BIAMS.

designerskie budynki wielorodzinne

nowatorski Aparthotel

luksusowe budynki mieszkalne

ekskluzywny Aparthotel

Nowoczesne budynki wielofunkcyjne

Budynek posiada siedem kondygnacji nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne, łącznie 9 kondygnacji. Na kondygnacjach podziemnych mieści się niewielki parking podziemny na 24 samochody oraz pomieszczenia techniczne. Na przyziemiu zaprojektowano foyer z recepcją, niewielką restaurację z zapleczem oraz części wspólne. Budynek obsługuje jedna klatka schodowa z windą łączącą wszystkie kondygnacje. Na kondygnacjach drugiej i trzeciej znajdują się pokoje hotelowe różnej wielkości od 20 – 35 m2. Natomiast kondygnacja czwarta, piąta i szósta to większe apartamenty od 40 – 60 m2 – na wynajem lub do kupienia. Na ostatniej, mniejszej w obrysie kondygnacji, znajduje się bar, zaplecze i niewielkie SPA, a na zewnątrz nieduży basen i taras.

Butikowe budynki wielorodzinne

Budynek mimo, że bardzo dobrze wykorzystuje działkę jest nowoczesny i futurystyczny. Na tarasie nad szóstą kondygnacją mieści się basen, taras słoneczny i bar z widokiem na okolicę. Natomiast na samej górze na dachu nad siódmą kondygnacją zaprojektowano lądowisko dla helikopterów. Poszczególne kondygnacje zaprojektowano kaskadowo, jako coraz mniejsze, cofające się od części frontowej, tworząc nadwieszone tarasy widokowe. Również po bokach zaprojektowano tarasy, jednak dużo płytsze, do 70 cm, bardziej portfenetry na krzesło i stolik. Niemal każda kondygnacja jest w całości przeszklona na całą swoją wysokość. A z pokoi można wydostać się poprzez duże okna przesuwne. Te obwodowe tarasy okalają szklane, samonośne balustrady z przyciemnianego szkła, na łukach giętego. Cały obiekt jest więc bardzo wysublimowany i ciekawy.

Ekskluzywne i luksusowe budynki mieszkalne

Budynek podniesiono o około 150 cm nad ziemią w celu wyniesienia kondygnacji podziemnej i skrócenia wjazdu. Budynek ma zatem zapewnione miejsca postojowe oraz lądowisko dla helikopterów. Na dachu znajduje się niewielki basen. Przewidziano usługi dodatkowe jak Spa i restaurację oraz niewielką siłownię. W budynku mieści się około 30 pokoi i apartamentów różnej wielkości i o różnym standardzie. Pokoje są dwu lub trzyosobowe i nie posiadają kuchni. Apartamenty są dwupokojowe i posiadają niewielką kitchenett’kę. Wybrane apartamenty na przedostatniej kondygnacji, która jest wyższa ze względu na wannę SPA posiadają niewielkie antresole z dodatkowym miejscem do spania. Budynek posiada zatem wiele usług dodatkowych, ekskluzywne wykończenia i nowoczesną architekturę.

Designerskie hotele i budynki wielorodzinne

Budynek składa się z siedmiu kondygnacji nadziemnych. Ostatnia kondygnacja mieszcząca spa i bar jest mniejsza ze względu na taras słoneczny i basen. Pozostałe kondygnacje są bardzo zbliżone z obrysie z wyjątkiem zmniejszającego się nieco frontu. Kondygnacja parteru mieszcząca część wejściową jest uniesiona nad terenem i dodatkowo dużo wyższa od pozostałych. Jednakże wyższa jest również kondygnacja przedostatnia ze względu na zagłębienie basenu. Dzięki temu w niektórych apartamentach udało się zaprojektować antresolę. Zmiana wysokości kondygnacji oraz obrysu pięter na poszczególnych poziomach daje formie dynamikę. A powściągliwość w materiałach nadaje minimalistycznego i ekskluzywnego charakteru.

Nowoczesne i nowatorskie budynki mieszkalne

Ten budynek wielofunkcyjny mimo, iż niewielkich rozmiarów zawiera apartamenty, pokoje hotelowe w standardzie trzy- i czterogwiazdkowym oraz liczne usługi dodatkowe: siłownia, spa, restauracja, bar, recepcja, parking podziemny, taras słoneczny i widokowy oraz podjazd i heliport. Ten budynek zamieszkania zbiorowego jest również nowoczesny i o bardzo dobrej formie, która wynika z przemyślanych proporcji. Na wygląd wpływa również nie tylko materiał – choć jest tu tylko biel i szkło, ale i oświetlenie – podświetlenia liniowe, elewacyjne i wnętrzarskie. A nowoczesna fasada szklana miejscami z giętego szkła dużej wysokości dodaje ekskluzywnego charakteru temu budynkowi.

Architekt budynków wielorodzinnych

Zapraszamy do współpracy Klientów, deweloperów i inwestorów chcących sprawdzić możliwości działki i miejsca. Wykonujemy koncepcje budynku wielorodzinnych i wielofunkcyjnych o nowoczesnym charakterze i przemyślanej funkcji wykorzystując potencjał działki i miejsca oraz dbając o indywidualizm, nowatorskie rozwiązania i nowoczesne formy. Nie bez znaczenia jest dla nas design, ekskluzywne materiały i luksusowe rozwiązania. A to wszystko by osiągnąć budynek niepowtarzalny i nowoczesny, a przy tym niebanalny.