Po skończonym projekcie kompleksowym dla indywidualnego budynku mieszkalnego jednorodzinnego z dachem płaskim i z garażem w bryle budynku oraz częściowo podpiwniczonego, przyszło nam zaprojektować wnętrza strefy dziennej, wejściowej, strefy master bedroom na przyziemiu obiektu oraz gabinet na piętrze.

pomysł na otwartą kuchnię – elegancka i ekskluzywna
Projekty wnętrz domów Warszawa i okolice
Ten niezwykle ciekawy dom położony w okolicach Błonia pod Warszawą składa się z trzech niezależnych brył o różnych wysokościach. Na uwagę zasługuje np. strefa dzienna o wysokości ponad 3,5 m, ja również ciekawa strefa sypialni głównej z łazienką, garderobą i obszernym pokojem sypialnym, a całość połączona niezależnym korytarzem wewnętrznym.
Strefa główna – wizytówka domy
Wnętrza części dziennej – klasyczny styl, nowoczesne rozwiązania
Na uwagę w tym projekcie wnętrz zasługuje wspomniany wcześniej, wysoki salon z aneksem kuchennym, dużą otwartą jadalnią i z licznymi przeszkleniami na stronę południową. Wnętrze mimo, iż jest funkcjonalne i komfortowe to dzięki zaprojektowaniu wielu detali w najdrobniejszych szczegółach powoduje, że jest ono również bardzo estetyczne. A znajomość materiałów i ich odpowiedni dobór uczynił z tego wnętrza, przestrzeń bardzo indywidualną oraz ponadczasową. Nieco klasyczna, ale również nieco nowoczesną. Na uwagę zasługuje podświetlana obudowa bryły kominka z trawertynu, kamienny blat w kuchni, drewniana podłoga ułożona w jodełkę oraz ozdoby ścienne i sufitowe w postaci sztukaterii o nowoczesnej formie. Całość uzupełniona o ciekawe meble, dodatki i oświetlenie, nadając wnętrzu nietuzinkowego charakteru.
Wnętrza części wejściowej – foyer i hol
Również klatka schodowa w podobnej tonacji kolorystycznej z tą sama podłogą co w strefie dziennej i przenikającą do tego wnętrza zabudową z aneksu kuchennego jest spójna z pozostałą częścią domu. Przestrzeń ta jest bardziej nowoczesna niż część dzienna z elementami minimalistycznymi, mimo, iż zastosowano te same materiały co w części dziennej. Jednakże charakter tego wnętrza jest inny, a przebywanie w nim będzie dużo krótsze niż w pozostałych częściach domu, stąd postawiono na elegancję i praktyczne rozwiązania. Klatka wykończona w białym kamieniu z czarnymi dodatkami oraz podzielona na bryły w różnych tonacjach kolorystycznych i fakturach, jak np. pas środkowy w strukturalnej tapecie.
Strefa master bedroom – niezwykle ważna przestrzeń w każdym domu
Sypialnia główna – nowoczesność i nieco glamour
To duże, ale nie ogromne pomieszczenie jest przestronne, praktyczne i z bardzo dużą ilością miejsca do przechowywania. Mimo, że obok znajduje się dość duża garderoba to nie zabrakło tu szafek, regałów i półek. Jest nawet drabinka do ćwiczeń i ławka. Są stoliki nocne i miejsce do czytania. Pomieszczenie jest proste, praktyczne, a przy tym eleganckie, dzięki zastosowaniu drewnianej podłogi, fornirowanych i frezowanych frontów oraz tapicerowanych dodatków.
Garderoba – elegancja i nieco art deco
Pomieszczenie garderoby znajdujące się obok sypialni jest w ciemnej tonacji brązów ze złotymi i miedzianymi dodatkami. Liczne lustra i podświetlenia nadają dodatkowo bardzo eleganckiego charakteru temu wnętrzu. Podświetlenia liniowe we wnętrzach mebli o ciepłej barwie nadają również praktycznego wymiaru. Natomiast ważne w tej aranżacji jest również położna centralnie komoda z szufladą jubilerską na dodatki i akcesoria.
Łazienka główna – pomieszczenie z kontrastami
Ten nieduży salon kąpielowy podzielono na dwie strefy – ciemną przy oknie z wanną i prysznicem w zabudowie – strefę mokrą oraz strefę jasną z umywalkami i miską ustępową oraz bidetem – bardziej toaletową. Tworzy to ciekawy kontrast oraz daje praktyczne rozwiązania. Nie zabrakło tu licznych zabudów i miejsc do przechowywania. W pomieszczeniu mamy również duże podświetlane lustro. A centralnym punktem jest wolnostojąca wanna z kranem z podłogi.
Pomieszczenia dodatkowe i pomocnicze – projekty
Gabinet Pana domu – czerń i elegancja
Jasna podłoga, czarne ściany, beżowy sufit i złote dodatki oraz wysublimowane meble sprawiają, że jest to wnętrze eleganckie, nieszablonowe oraz efektowne. To przestrzeń Pana domu, która jest równocześnie bardzo ascetyczna, ale również mega praktyczna, z licznym miejscem do przechowywania, magazynowania oraz składowania. A przy tym to miejsce funkcjonalne – do odpoczynku, do spotkań i do pracy. Miejsce również z pięknym widokiem na zielony dach nad strefą nocną na przyziemiu, a dalej na las położony na działce.
Garderoba przy wejściu – tyko to co niezbędne
Na uwagę zasługuje również garderoba przy wejściu zamknięta za ukrytymi drzwiami. Stanowi ona również przejście do garażu dla domowników oraz przestrzeń do przebierania dla gości. Stąd jej charakter jest bardziej techniczny, nieco minimalistyczny, ale również bardzo elegancki. Na podłodze, tak jak przed drzwiami wejściowymi zastosowano pas z ciemnego spieku, natomiast meble są w fornirze dębowym i beżowym lakierze. Całość dopełniają lustra, czarne dodatki oraz techniczne oświetlenie sufitowe.
WC – toaleta – praktyczna, funkcjonalne, lecz koniecznie elegancka
W strefie wejciowej nie mogło zabraknąć toalety. Niezbędnego pomieszczenia dla gości. Koniecznego by użytkownicy zewnętrzni nie korzystali z łazienek prywatnych. Z kolei przymusowo eleganckiego bo to część wspólna i jedna z wizytówek domu. Musi być to przestrzeń praktyczna, funkcjonalne, zawierająca tylko to co niezbędne, ale również reprezentacyjna i wyjątkowa. Zastosowano tu kamień, w dwu odcieniach, meble lakierowane na mat, frezowane fronty meblowe, liniowe podświetlenia LED minimalistyczną armaturę, purystyczną ceramikę i brak dodatków. Całość w odcieniach monochromatycznych tworzy przestrzeń sterylną, elegancką i bardzo nowoczesną. Taką jaka musi być w tego rodzaju przestrzeni.
Komunikacja – korytarze i przejścia w domu jednorodzinnym – elegancja funkcjonalność
Oprócz strefy wejściowej zaprojektowano dwa korytarze. Pierwszy znajduje się w części nocnej i prowadzi do małego mieszkania z dwoma pokojami, własną łazienką, garderobą oraz niewielkim przedsionkiem. Ta część nie znalazła się w opracowaniu dla projektu wnętrz. Korytarz ten prowadzi również, do znajdującej się na końcu strefy master bedroom z sypialnią, łazienką i garderobą. Ta część również posiada własną komunikacją z formie korytarza łączącego wszystkie pomieszczenia. Oba zaprojektowano w podobnej tonacji z zastosowaniem tapet oraz oświetlenia dekoracyjnego i sufitów podwieszonych. Pojawia się jednak kontrast między pomieszczeniami. Jedno jest w tonacjach jasnych, drugie w ciemnych barwach. Wynika to z tego, iż korytarz numer 1 jest doświetlony przez trzy duże okna z widokiem na taras. W korytarzach dla minimalistycznego wydźwięku zastosowano drzwi ukryte.
You must be logged in to post a comment.