Projekty w BIAMS

DOMY
WNĘTRZA
WIELORODZINNE
PRAWO I AMIN.
POZOSTAŁE

Początki w BIAMS – budownictwo

Autorska pracownia projektowa pod nazwą Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki – BIAMS rozpoczęła działalność w kwietniu 2005 roku. Firma zaczęła od realizacji przedsięwzięć budowlanych obiektów mieszkalnych, kubaturowych oraz obiektów sportowych, jak również budynków medycyny i przemysłowych realizowanych kompleksowo od pierwszych prac budowlanych i przygotowawczych do stanu surowego lub deweloperskiego. Zajmując się pełną obsługą inwestycji, procesem inwestycyjnym na każdym jego etapie, projektami wykonawczymi i warsztatowo – montażowymi na dużych budowach oraz kompleksową obsługą budowy w Łodzi realizując liczne, znane obiekty budowlane (budynki Philipsa na ulicy Piłsudskiego, hala widowiskowo – sportowa przy ulicy Bandurskiego, kompleks obiektów wielorodzinnych przy ulicy Pienistej).

Rozwój firmy – działalność projektowa

Od 2009 roku po zdaniu egzaminu przez magistra inżyniera architekta Marcina Sieradzkiego i uzyskaniu uprawnień budowlanych w specjalności do projektowania architektonicznego bez ograniczeń (pełny zakres projektowania) skupiła się na działalności architektonicznej i projektach mieszkalnych zarówno budynków jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Realizacje te można zobaczyć w portfolio firmy na stronie www.biams.pl Od roku 2012 uzupełnieniem projektów budowlanych, pełnobranżowych różnych obiektów kubaturowych różnych typów były projekty wnętrz, projekty wykonawcze, aranżacyjne oraz nadzory autorskie i inwestorskie przy wykonywaniu wnętrz pod klucz dla klientów prywatnych, komercyjnych i instytucjonalnych. Powstała wtedy spółka Porczyński – Sieradzki Architektura wnętrz Łódź – Warszawa, która jednak została wchłonięta przez firmę BIAMS. Firma zajmowała się w tych latach również obsługą inwestycji uzyskując, przy relacji z urzędami i nadzorami, oprócz decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o pozwoleniu na budowę, odbiory częściowe i końcowe, uzgodnienia branżowe i u rzeczoznawców PPOŻ, BHP i Sanepid liczne nietypowe pozwolenia związane z projektami budowlany, architektonicznymi i pełnobranżowymi, jak legalizacje, postępowania naprawcze i dowodowe oraz projekty zamienne, odstępstwa od przepisów, decyzje zamienne i inne dokumenty, w których niezbędne było doświadczenie i specjalistyczna wiedza z zakresu prawa budowlanego.

Biuro Projektowe BIAMS – wnętrza, grafika, dodatki

Specjalizacją działalności architekta i projektanta Marcina Sieradzkiego są również projekty wykonawcze i warsztatowe, detale architektoniczne i budowlane i to wykonywane zarówno w 2D na płasko, jak również w 3D. Owocem tych prac była współpraca, mająca miejsce w latach 2012 – 2015 z firmą ATLAS Sp. z o. o., z Łodzi polegająca na doradztwie architektonicznym, technicznym i specjalistycznym oraz wykonywanie licznych rysunków i detali budowlanych 2D i 3D do katalogów, ulotek, artykułów w pismach branżowych i specjalistycznych.

Takie doświadczenia pozwoliły na współpracę z dużymi pracowniami architektonicznymi, przy pomocy w realizacji dużych inwestycji oraz adaptacji obiektów zabytkowych i rewitalizacji łódzkich kamienic w roli sprawdzającego, projektanta i konsultanta (np. trwająca nieprzerwanie od 2015 roku współpraca z firmą SOMMO Sp. z o. o.; np. kamienica przy ulicy Sienkiewicza 53, kamienica przy ulicy Curie – Skłodowskiej 8). Firma prowadzi również doradztwo specjalistyczne, techniczne i architektoniczne dla kancelarii prawnych (np. KWW Klepacz, Wąsik i Wspólnicy), agencji reklamowych (np. AmaroMedia Jacek Porczyński, Aplan Media), firm produkcyjno – reklamowych (np. SPS stoisko.com Sp. z o. o.). Umożliwiło to również współpracę ze znanymi łódzkimi deweloperami przy realizacji projektów wnętrz części wspólnych, mieszkań pokazowych, pakietów wykończenia wnętrz pod klucz, detali architektonicznych, dla firm takich jak BUDOMAL, Unibud, Atal S.A., VRD Development.

Ostatnie lata w BIAMS

Firma posiadając piętnastoletnie doświadczenie zrealizowała dziesiątki projektów budowlanych, przebudów, nadbudów, rozbudów, adaptacji oraz setki projektów wnętrz, aranżacji i koncepcji architektonicznych. Nie bez powodzenia zajmowała się również projektowaniem sklepów i mniejszych produktów, jak stoiska targowe, handlowe, shop-in-shop /retail, realizując nowoczesne i nowatorskie produkty z zakresu produkty, reklamy, stolarstwa, meblarstwa. Nie obce są też działalności BIAMS prace graficzne, konkursowe, koncepcyjne, konceptualne oraz wizualizacje, animacje i prace stanowiące uzupełnienie działalności architektonicznej, w której zespół specjalistów pozwala podjąć się każdego zadania i każdej pracy projektowej. Natomiast ostatnie lata (od 2018 roku), mimo wcześniejszych działań z powodzeniem na tym polu, to specjalizacja w indywidualnych projektach domów, willi i rezydencji wraz z projektami wnętrz tych domów i nadzorem autorskim.  Od tego roku działamy też nie tylko w województwie łódzkim, ale w całej Polsce realizując domy dla ludzi na północy i południu kraju. A zdażyły się również projekty za granicą. Więcej informacji o projektancie i aktualności na stronie www.architektlodz.com.pl

  15 lat BIAMS