Indywidualne projekty domów BIAMS

Zapraszamy do pracowni architektonicznej BIAMS – architekt Warszawa i cała Polska. Zespół projektowy naszych architektów przy koordynacji uprawnionego projektanta (pełne uprawnienia architektoniczne) i biegłego sądowego Marcina Sieradzkiego przygotuje dla Państwa koncepcję i wszelkie niezbędne projekty dla indywidualnego projektu domu jednorodzinnego na terenie całej Polski. Pracownia działa nieprzerwanie od 2005 roku, a od 2018 roku na terenie całego kraju, dojeżdżając do swoich Klientów. O tym dlaczego warto współpracować z BIAMS można przeczytać tutaj.

Twój DOM może Ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi Ci DOMU.

Indywidualny projekt domu dostosowany do Państwa potrzeb

Indywidualny projekt domu to możliwość stworzenia miejsca, które doskonale odpowiada naszym potrzebom i preferencjom. Taki projekt pozwala nam dostosować każdy detal do naszych potrzeb i gustu. Zalety indywidualnego projektu domu jednorodzinnego poruszaliśmy już we wcześniejszym wpisie. Jest to przede wszystkich uwzględnienie potrzeb estetycznych i przyzwyczajeń właścicieli w projektowanym obiekcie. Współczesne technologie pozwalają na projektowanie domów, które są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Możemy wybrać materiały budowlane, które będą bardziej ekologiczne, oraz zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu nasz indywidualny projekt domu może przyczynić się do ochrony środowiska i obniżenia kosztów eksploatacji budynku.

Podczas projektowania w pełni zostaną również wykorzystane zalety działki, jej układ, strony świata, walory widokowe i wiele innych. Wspólnie z architektem stworzycie Państwo dom na miarę, kształtując przestrzeń z architektem, bez żadnych ograniczeń. Projektujemy domy, wille i rezydencje. Preferujemy styl nowoczesny, ale mamy w swoich realizacjach również obiekty minimalistyczne, tradycyjne, a nawet klasyczne.

 

Etapy powstawania projektu indywidualnego domu

1. Oferta na prace projektowe

Po otrzymaniu wstępnego metrażu podłóg (zarówno powierzchnia użytkowa, jak i nieużytkowa – garaże, piwnice, techniczne), przybliżonej lokalizacji oraz preferowanego stylu przedstawiamy ofertę z cenami, zakresem prac oraz terminami kiedy zaczniemy i skończymy projekt. Cena zależy głównie od metrażu obiektu i jest wyliczona na podstawie naszego cennika.
etapy dla indywidualnego projektu domu nasza cena zależy od metrażu i jest z jawnego cennika

2. Spotkanie z architektem

spotkanie z architektami BIAMS omówienie wytycznych jest kluczowe do dobrego projektu

Po podpisaniu umowy na prace projektowe ma miejsce najważniejsza rozmowa z Klientem. Spotkanie prowadzi dyrektor pracowni BIAMS i uprawniony architekt Marcin Sieradzki. Ustalane są dokładnie potrzeby inwestorów, upodobania, styl, potrzeby funkcjonalne, technologiczne i materiałowe.  Zalecamy poznać wskazówki, jak przygotować się do pierwszego spotkania z architektem.

cennik prac architekta

3. Wizja lokalna na działce

Wizyta architekta na działce to bardzo ważny etap umożliwiający dobre zaprojektowanie obiektu. Kontekst obszaru, klimat miejsca (genius-loci), zależności, operowanie światła słonecznego, czy walory widokowe można poznać tylko empirycznie. Oprócz wizji lokalnej wykonywane są również analizy terenu i analiza dokumentów wstępnych. Dla nas nie ma trudnych działek oraz wytycznych wyjściowych i wymagań, z którymi sobie nie poradzimy.
wizja architekta na działce wizja architekta na działce jest niezbędna

4. Koncepcja projektowa domu

nowoczesne domy z BIAMS koncepcja to najważniejszy etap dla projektu domu
Jak ważna jest koncepcja architektoniczna budynku mieszkalnego pisaliśmy już w jednym z artykułów. Do jej rozpoczęcia niezbędne są dokumenty wyjściowe od Inwestora: mapy, wypis z planu zagospodarowania – miejscowego planu (MPZP), warunki zasilania. Mając dokumenty, wytyczne po spotkaniu oraz po wizycie na działce zespół pracowni przygotowuje koncepcję projektową zawierającą rzuty, elewacje, przekroje, bryłę oraz wizualizacje. Potem następuje okres rozmów, konsultacji, uszczegółowień, ewentualnych poprawek i zmian, tak by otrzymać na koniec dzieło projektowe zaakceptowane i cieszące obie strony tej długiej współpracy. Zachęcamy do sprawdzenia terminów współprac projektowych i architektonicznych.

5. Opracowanie projektu budowlanego

Po zatwierdzeniu koncepcji zostaje opracowany projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu na mapie do celów projektowych. Zadanie pracowni architektonicznej polega, po stworzeniu koncepcji na koordynacji rozwiązań materiałowych, technicznych i funkcjonalnych, jak również na koordynacji branży konstrukcyjnej i licznych instalacyjnych (sanitarne: ogrzewanie, wentylacja, wod-kan; elektryczne – oświetlenie, zasilanie; dodatkowe – niskoprądowe, RTV/SAT, klimatyzacje). A w indywidualnym projekcie domu mamy wpływ na te wszystkie elementy i nie ma tu miejsca na przypadek czy standardowe rozwiązania. O zawartości projektu domu polecamy poczytać w bazie wiedzy. Projekt składany jest potem przez nas do właściwej jednostki administracji architektonicznej – Starostwa lub Urzędu Miasta. Na naszej stronie można znaleźć wybrane, niezbędne i aktualne wnioski i dokumenty.

6. Projekt techniczny

wykonujemy szczegółowe projekty domów nasz projekt zawiera także projekt techniczny nie tylko do pozwolenia
Według nowych przepisów i nowego trybu obowiązującego od września 2021 roku do urzędu składamy uproszczoną architekturę, opisy techniczne, PZT – plan zagospodarowania terenu i wymagane załączniki. Projekty konstrukcyjne, instalacyjne i dodatkowe wchodzą w skład projektu technicznego, który jest niezbędny na budowę i do jej rozpoczęcia. U nas projekt techniczny jest w cenie i jest nierozerwalny przy zamówieniu kompleksowego projektu indywidualnego. Uwaga: projekt techniczny nie jest projektem wykonawczym. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi definicjami budowlanymi na naszej stronie.

7. Uzyskanie pozwolenia na budowę

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę w formie decyzji administracyjnej, która musi się uprawomocnić, według KPA (Kodeks Postępowania Administracyjnego), można rozpocząć budowę domu. W pracowni architektonicznej BIAMS, mając odpowiednie pełnomocnictwo zajmujemy się relacjami z urzędem na terenie całej Polski i uzyskujemy inne niezbędne dokumenty w trakcie trwania postępowania. Dzięki temu szybko uzupełniamy ewentualne nieścisłości i wyjaśniamy na bieżąco rozwiązania formalne zawarte w opracowaniach projektowych.
projekty indywidualne w BIAMS z koordynacją architekta zajmiemy się relacjami z urzędami w ramach umowy

8. Projekty wykonawcze i szczegółowe

projekty dodatkowe są niezbędne do sprawnej realizacji domu
Nasz kompleksowy projekt indywidualny domu jednorodzinnego zawiera, niezbędne według nas, projekty szczegółowe na budowę w celu sprawnego wybudowania budynku mieszkalnego. Projekty te pozwalają uniknąć problemów w kluczowych fazach budowy. Detale, elementy konstrukcyjne i zestawienia to tylko niektóre bardzo ważne elementy, których nie ma w projekcie budowlanym na pozwolenie na budowę, czy w projekcie technicznym, niezbędnym do jej rozpoczęcia. O rodzajach projektów i usługach, które oferujemy można przeczytać tutaj.

9. Projekty dodatkowe – ogrodzenie, otoczenie, inne

Projekty te zawierają opracowania najbliższego otoczenia domu i nieco dalszego. Zewnętrze winno być przedłużeniem domu, a ogrodzenie jego wizytówką. Stąd w naszym projekcie już w fazie koncepcji przewidujemy te elementy, a później są dopracowywane w projektach dodatkowych. Projekty te razem z wykonawczymi są opracowywane w trakcie oczekiwania na pozwolenia na budowę. I tak mając już prawomocną decyzję mamy już również komplet dokumentów do rozpoczęcia budowy naszego wymarzonego domu.
projekty dodatkowe w BIAMS architekt domów cała Polska opracowujemy również otoczenie przyszłego domu

10. Projekty wnętrz i aranżacji domów

projekty wnętrz domów z BIAMS Projekt wnętrz do dobre uzupełnienie pozostałych opracowań
Po otrzymaniu pozwolenia warto rozpocząć koncepcję nad projektem wnętrz domu, by uzupełnić kompletność projektów wykonawczych, warsztatowych i dodatkowych. Projekty posadzek, sufitów, okładzin oraz dokładne rozrysowanie gniazd, elementów armatury, hydrauliki, jak również dobór materiałów wykończeniowych znajdziemy w projekcie wnętrz. Zaleca się go zatem rozpocząć jak najszybciej, by po stanie surowym i zamontowaniu okien oraz dachu (SSZ) instalatorzy mieli już projekty, rozwiązania i rysunki. Opracowanie pełnego projektu wnętrz poprzedzonego koncepcją to około 5-6 miesięcy, czyli mniej więcej tyle ile trwa budowa stanu surowego zamkniętego.  O zawartości naszego projektu wnętrz było już w wielu artykułach.

11. Nadzór autorski i inwestorski

Nadzory mają na celu wizyty architekta znającego, jak nikt inny, opracowanie projektowe dla indywidualnego projektu domu jednorodzinnego. Oceniana jest wtedy zgodność projektu z pracami na budowie oraz oceniana ich estetyczna jakość. Architekt kwalifikuje również, czy ewentualne zmiany, czynione podczas budowy są istotne lub nieistotne. Projektant ma prawo wstępu na budowę i jest również niezbędny przy odbiorze obiektu i oddaniu go do użytkowania. Zakres nadzoru i jego szczegółowość należy określić w umowie projektowej lub dodatkowej umowie na nadzór projektowy. Może on być opłacany w ramach poszczególnych wizyt lub miesięcznie.
kontrola jakości, obsługa budowy i inne usługi w BIAMS nadzór architekta pomaga skontrolować ekipę budowlaną

12. Usługi dodatkowe do projektu indywidualnego

projekty nietypowe i zamówienia indywidualne wykonujemy szereg usług dodatkowych i nietypowych
Kosztorysy, pakiety jak dom inteligentny, dodatkowa obsługa budowy, pomoc w zamówieniach, kierownictwo budowy, pomoc w obiorach częściowych i /lub końcowych to tylko niektóre usługi, które można zamówić w biurze projektowym BIAMS. Oczywiście nie są niezbędne i można korzystać w tym przypadku z jednostek zewnętrznych dla tych etapów procesu inwestycyjnego i nie każdy będzie potrzebował wszystkich dodatków i pakietów. Na te elementy można się również zdecydować później, nie zmieniając pierwotnej umowy projektowej. Naszą pełną ofertę prezentujemy na stronie www.

Zapraszamy do współpracy, architekt Marcin Sieradzki z zespołem.

Formularz kontaktowy