Przedstawiamy nasz nowy projekt nowoczesnej willi typu kostka, zlokalizowanej w województwie łódzkim, w powiecie zduńskowolskim. Ta minimalistyczna rezydencja ma powierzchnię około 350 m2 mimo, że prezentuje się bardzo reprezentacyjnie i monumentalnie. Wszystko przez obszerne tarasy, liczne utwardzenia, niewielki basen oraz odrębny domek basenowy z pomieszczeniami technicznymi, natryskowymi, sauną i pokojem wypoczynkowym. Obszerności bryle dodaje również wrażenia trzykondygnacyjności, osiągnięte poprzez podkreślenie piwnicy i wjazdu do garażu. Także podwyższone wejście (prawie 10 stopni) do tego budynku jednorodzinnego, o trapezowym kształcie podkreśla osie kompozycyjne tego futurystycznego założenia. A całość tego nietypowego projektu domu, podkreśla nowoczesny basen z systemem przelewowym, położony na głównej osi projektowej obiektu.

ZOBACZCIE PAŃSTWO RÓWNIEŻ NASZE INNE BUDYNKI JEDNORODZINNE…

 

Funkcja w projektach nowoczesnych domów

W podziemiu budynku znajdują się dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenia techniczne. Na otwartym planie przyziemia ulokowane tylko i wyłącznie hol, pokój dzienny, otwartą kuchnię i jadalnię oraz małe WC i małą garderobę. Te dwa ostatnie zlokalizowane zostały przy wejściu do budynku. Natomiast kuchnia i jadalnia znajdują się na podwyższeniu. Wiele poziomów w domu tworzy niesamowite efekty, we wnętrzu oraz niebanalną przestrzeń. Osie projektowe, wejścia na różnych poziomach, liczne przenikające się bryły powodują, że doświadczamy odkrywania form i przestrzeni. Wnętrza tego obiektu same się bronią dzięki formie budynku i tektonice przenikających się kostek. Mimo, że obiekt składa się z dwóch prostopadłościanów, dzięki zabiegom dekonstruktywistycznym, powycinano z nich formy stanowiące wejścia, loggie, nisze. Wszystko podkreślają horyzontalne okna. Wiele tu zatem nawiązań do Le Corbusiera i stylu modernistycznego. A rozwiązania fasadowe i wielkie przeszklenia oraz świetlik nad klatką schodową otwartą na trzy kondygnacje, przywodzą na myśl projektowanie high-tech i stylu nowojorskiego.

Elewacje nowoczesnych domów

Również elewacja jest zgodna ze stylem międzynarodowym. Zastosowano na niej biały tynk, grafitowe płyty kamienne, czarne, pionowo układane deski oraz betonowe płyty dekoracyjne, wielkoformatowe. Kontrasty kolorystyczne, dobra kompozycja płaszczyzn oraz jakościowe materiały tworzą bardzo spójny i uporządkowany rysunek elewacji. Każda elewacja była projektowana pieczołowicie, a całe założenie zostało oparte na modułowości.

Projektowanie willi i rezydencji

W związku z licznymi otwarciami, wielopoziomowością przestrzeni, częściowym podpiwniczeniem oraz płaskim dachem niemal cały dom jest w konstrukcji żelbetowej, monolitycznej, łącznie z przegrodami pionowymi, tj. ścianami. Lokalizacja działki sprawiła, że część garażowa położona jest po północnej stronie działki, wejście na teren i do domu znajduje się od strony wschodniej, a salon i klatka schodowa mieszczą się po stronie południowo – zachodniej. Spełnione są zatem wymagania dostosowania obiektu do genius loci – ducha miejsca i do stron świata.

Instalacje w nowoczesnych domach i domy inteligentne oraz domy energooszczędne i pasywne

Dom zaprojektowano jako energooszczędny i inteligentny ze sterowaniem bramami, roletami, alarmem, ogrzewaniem wraz z IoT i inteligentnym sterowaniem oświetleniem i roletami (stacja pogodowa i czujniki). Dom będzie posiadał wszystkie niezbędne nowoczesne instalacje sanitarne i elektryczne: pompa ciepła gruntowa, wentylacja mechaniczna, rekuperacja, klimatyzacja, fotowoltaika.

Architekt nowoczesnych budynków jednorodzinnych

Zatem ten nowoczesny i minimalistyczny budynek mieszkalny jednorodzinny został zaprojektowany przez biuro architektoniczne z Łodzi BIAMS i uprawnionego architekta Marcina Sieradzkiego zgodnie z zasadami kompozycji, projektowania architektonicznego formy obiektów oraz w nawiązaniu do znanych obiektów architektonicznych. Architektura domu spełni potrzeby estetyczne najbardziej wymagających Klientów i inwestorów. Spełnimy nawet najbardziej wymagające potrzeby przy projektowaniu indywidualnych domów jednorodzinnych.