Ten nowoczesny, niemal cały biały, budynek mieszkalny, stanie na jednej z działek, zlokalizowanych na zamkniętym osiedlu, w okolicach Izabelina pod Warszawą. Powierzchnia tej monumentalnej, dwukondygnacyjnej willi wynosi niemal 500 m2, przy czym powierzchnia użytkowa nie przekracza 350 m2.

Projektowanie willi Warszawa

Dobre usytuowanie działki i jej korzystne ułożenie względem stron świata, umożliwiło zlokalizowanie kuchni, wejścia, garażu i pomieszczeń technicznych od strony północnej, czyli wejściowej. Natomiast część dzienna oraz pokoje na przyziemiu i na piętrze zostały ulokowane od strony południowej, tj. ogrodowej. Umożliwiło to również zaprojektowanie zupełnie odmiennych elewacji – ciężkiego frontu niemal bez okien oraz bardzo lekkiego, przeszklonego tyłu od strony ogrodu.

Rezydencja pod Warszawą

Główną osią dla tego przestronnego obiektu jest strefa wejściowa, w formie szklanego łącznika, z przeziernymi ścianami na dwie kondygnacje i transparentnym dachem, który mieści hol główny z otwartą dwubiegową klatką schodową. Ten szklany kubik rozdziela strefę dzienną i sportową domu od strefy gospodarczej i technicznej. Na piętrze z kolei, kładka znajdująca się w łączniku, na pierwszej kondygnacji wraz z niewielką antresolą rozdziela pokoje dzieci, zaprojektowane w systemie amerykańskim – każdy z własną szafą wnękową i niewielką łazienką oraz przedsionkiem wejściowym -od sypialni głównej z salonem kąpielowym i dużą garderobą. Pomieszczenia mieszkalne i sypialne to zatem prywatne, zamknięte enklawy, natomiast powierzchnie dzienne i wspólne to przestrzenie otwarte, wysokie, czasem na dwie kondygnacje i mocno odkryte oraz doświetlone. Każdy pokój ma dostęp do tarasu, balkonu lub własnej przestrzeni na dworze. Tak, więc cały dom ma kontakt z otoczeniem i naturą.

Bryła domu z dachem płaskim

Dach płaski nad całością, szklany świetlik w osi głównej, mocno wystające, energicznie w głąb działki ściany, wychodzące w przestrzeń wspornikowe balkony o dużym wysięgu, stanowiące zadaszenie nad tarasami przyziemia i balkonami pierwszego piętra sprawiają, że ten dom jest bardzo nowoczesny, a jego forma mocno dynamiczna. Dodatkowo biała elewacja pokryta gładkim tynkiem i blachą perforowaną oraz liczne przeszklenia, z drobnymi akcentami surowego drewna na podbitkach i tarasach tworzą dynamiczną bryłę oraz niebywałą formę. Wszystkie te zabiegi przywodzą na myśl modernistyczne rezydencje i domy jednorodzinne Richarda Neutra’y położone w Kalifornii, czy też białe bryły pięknych domów grupy The New York Five.

Przestronny dom w Izabelinie

Dom położony jest na jednej z najdroższych działek w okolicy, dzięki czemu rozciągają się z niej piękne widoki, działka jest przestronna, a plan miejscowy umożliwia realizację wyśrubowanych potrzeb inwestorów oraz pozwala na spełnienie niebanalnych pomysłów projektanta. Całość uzupełnia basen zewnętrzny o powierzchni około 50 m2 oraz niewielki zbiornik wodny, który łączy się z przeszkloną ścianą klatki schodowej. Na uwagę zasługuje również obszerny taras, dostępny z sypialni głównej, a ulokowany nad garażem. W tym budynku również pojawia się charakterystyczna dla naszego stylu wstęga przechodząca z gruntu, poprzez tarasy, na dach. Dodaje to elewacji południowej lekkości, przy równoczesnej przezierności uzyskanej dzięki wielkim przeszkleniom. Natomiast front i część zachodnia to minimalistyczne formy i bryły i duże, monumentalne płaszczyzny.

Projekty domów mieszkalnych Warszawa

Jeśli chcecie Państwo otrzymać dobrej jakości projekt, za rozsądną i proporcjonalną do zakresu prac, cenę zapraszamy do BIAMS Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki – autorskiej pracowni projektowej. Koncepcja projektowa z wizualizacjami, podparta analizami i wizją lokalną na działce oraz dokładnym wywiadem z Klientem i przyszłym mieszkańcem, mająca na celu poznanie potrzeb, wymagań i stylu inwestora. Kolejny etap to dokładne projekty architektoniczne, konstrukcyjne i branżowe wykonywane w koordynacji zespołu przez minimum kilka miesięcy. Wynikiem tych działań jest pozwolenie na budowę w formie decyzji oraz liczne opracowania na budowę pozwalające wybudować wymarzony dom.

Architekt Warszawa

Nasze biuro projektowe z Łodzi wykonuje projekty na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Cena za projekt kompleksowy, indywidualny nie zależy od Klienta i lokalizacji obiektu. Po podpisaniu umowy na projekt dojeżdżamy do naszych Inwestorów. Dodatkowo każda nasza koncepcja jest podparta wizją lokalną na terenie i dokładną analizą działki i otoczenia. To wszystko sprawia, iż bezproblemowo wykonujemy indywidualne projekty domów, willi i rezydencji w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście.

Bryła i funkcja:                          mgr inż. arch. Marcin M. Sieradzki

Wizualizacja i elewacja:       inż. arch. Aleksander Olejniczak