Prezentujemy nową koncepcję budynku mieszkalnego, jednorodzinnego, wolnostojącego, dwukondygnacyjnego, częściowo podpiwniczonego, z dachem płaskim i garażem dwustanowiskowym w bryle budynku, wykonaną pod koniec 2022 roku. Rezydencja o powierzchni niemal 500 m2 położona jest pod Warszawą w okolicach Wołomina.

projekty domów Warszawa

nowoczesna willa z basenem przydomowych

Szczegóły projektu

Ta nowoczesna rezydencja posiada dużą otwartą strefę dzienną z wydzieloną na końcu strefą rekreacyjną oraz z kuchnią, którą można zamknąć. Cała ta część położona jest na południe ma wysokość 1,5 kondygnacji i jest z jednej strony w całości przeszklona. Drugie skrzydło domu to część gospodarcza z garażem, pomieszczeniem ogrodowym, warsztatem, schodami do piwnicy, częścią gościnną i gabinetem. Pośrodku znajduje się część wejściowa z foyer, komunikacją, garderobą, WC, spiżarnią i klatką prowadzącą na piętro. Piętro obrócone względem przyziemia o 90 stopni posiada strefę nocną. Ta znajdująca się na północy z oknami na wschód posiada dwie sypialnie w własnymi garderobami, łazienkę i WC. Część południowa z oknami na zachód i południe mieści sypialnię główną z garderobą, łazienką, małą siłownię, pokój do ćwiczeń, pralnię oraz loggię.

Indywidualny dom w okolicach Wołomina

Przyziemie domu zaprojektowano w dwóch barwach – grafitowej (dla stolarki, płaszczyzn akcentowych, obróbek) i białej (dla płaszczyzn wiodących). Efekt kontrastów w tej dynamicznej bryle podkreślają przyciemniane szyby. Natomiast nadwieszona i obrócona bryła piętra z dachem płaskim zaprojektowana jest w elewacji drewnianej – pionowych deskach ciemnego orzecha. Dynamikę bryły podkreślają wsporniki, ramy, wstęgi i nadwieszenia. Nie służą one tylko potrzebom estetycznym, ale mają swoje funkcje – zacieniają stronę południową, tworzą dodatkową wiatę na samochód, stanowią podcień wejściowy, umożliwiają zadaszenie tarasu.

Indywidualne projekty domów Warszawa

Każdy tworzony projekt w zespole BIAMS jest niepowtarzalny i bardzo indywidualny. Każdy dostosowany jest do działki, stron świata i potrzeb inwestorów. Nie bez znaczenia są również czynniki zewnętrzne. Analiza potrzeb wynika z rozmów, ankiet, inspiracji, ale również edukacji naszych Klientów, którą możemy przeprowadzać, gdyż jesteśmy specjalistami w dziedzinie domów, profesjonalistami w sprawach mieszkaniowych oraz posiadamy duże doświadczenie w projektach indywidualnych. Setki zaprojektowanych domów, willi i rezydencji sprawia, iż dostosujemy się do najbardziej wymagających potrzeb.

Ale oprócz tego nasze obiekty charakteryzuje pewien styl. Ten zmienia się na przestrzeni lat i zmienia się wraz ze zmieniającymi się trendami, technologią i możliwościami. Takie obiekty nie powstały by bez współczesnych materiałów. Nie było by możliwości ich zaprojektowania bez odpowiedniego oprogramowania. Interakcja i współpraca z Klientami nie była by tak dobra bez innowacji i postępu. Jednak nasz styl daje się zauważyć, wyróżnia się, ale nie krzyczy. Są w nim cechy modernizmu, minimalizmu, kubizmu – jest współczesny i aktualny oraz ponadczasowy i dobrze wtapiający się w otoczenie. Co w architekturze, która jest na lata, jest bardzo istotne.

dom z basenem Warszawa

projekty nowoczesnych domów i rezydencji

Indywidualne projekty domów od BIAMS to zawsze wynikowa zastanych warunków. Poczynając od tych lokalizacyjnych i związanych z miejscem projektowania, poprzez formalne – wynikające z przepisów i analizy działki, kończąc na wymaganiach Klientów – zarówno tych programowych, jak i przestrzennych i estetycznych. Przy uwzględnieniu aktualnych trendów, wysokiej jakości materiałów, najnowszych rozwiązań technologicznych i materiałowych.