Tym razem przyszło nam zaprojektować nowoczesną rezydencję z dachem płaskim, piętrem nad częścią domu, wysokim salonem oraz z częściowym podpiwniczeniem. W tym ciekawym, indywidualnym projekcie domu zaprojektowano również dwustanowiskowy garaż oraz kilka stref: dzienną, nocną, techniczną, gościnną i wypoczynkową. Wszystko na powierzchni niecałych 450 m2.

architekt Warszawa

dom z płaskim dachem Warszawa

Indywidualny projekt domu w okolicach Błonia

Dom mieści się na prostokątnej działce o powierzchni niemal 3000 m2. Ale brak sąsiedztwa i otoczenie lasów oraz dojazd poprzez drogę wewnętrzną, prowadzącą do niewielu działek, podnosi walory tej okolicy i lokalizacji. Dodatkowo wjazd jest od dłuższego boku i to od strony północnej. Stąd fasada frontowa jest fortecowa i zawiera garaż, wejście oraz pomieszczenie spiżarni i część telewizyjną salonu, a część południowa jest niemal cała przeszklona z wykorzystaniem słońca przez cały rok. Na kształt domu wpłynęły zatem, nie tylko wymagania programowe, ale również kształt działki i strony świata, które bardzo pomogły. Wszystko tak jak to winno być w projekcie w pełni indywidualnym…

minimalistyczny dom Warszawa

Projekty domów z dachem płaskim

Projekt domu: Harmonia Formy i Funkcji

Parter to kształt litery „L”, na który nałożono prostopadłościan zawierający piętro. Ten wystaje nad dolną bryłę od frontu i nad część tylną swymi loggiami – wnękami urozmaicającymi kształt górnej formy. Natomiast wysunięcie bryły w kierunku zachodnim tworzy zadaszoną wiatę z dwoma miejscami postojowymi, a znajdującymi się przy dwustanowiskowym garażu w bryle budynku. Piętro zatem nachodzi na jedno skrzydło i mamy z niego widok na zielony dach części niższej, w której znajduje się parterowa część nocna. Natomiast górny prostopadłościan przenika się z wyższą niż reszta przyziemia, bryłą części dziennej. Mamy w tym domu modernistyczną bryłę, minimalistyczne elewacje i skandynawskie materiały wykończeniowe.

indywidualne projekty domów Warszawa

Projekt indywidualnego domu pod Warszawą

Funkcjonalność i wygoda na wszystkich poziomach

W piwnicy zaprojektowano przestrzeń techniczno-gospodarczą. Pomieszczenia techniczne, zimną spiżarnię (formę ziemianki) oraz przestrzenie magazynowe – składziki i przechowalnie. Na przyziemiu mamy część ogrodową i dwustanowiskowy garaż, strefę wejściową z niszą na garderobę wraz z holem z reprezentacyjną klatką schodową. Z tej części dostępne są również spiżarnia i pralnia oraz małe WC. Tutaj mamy też rozdział i możliwość dostania się do strefy dziennej, nocnej, gospodarczej i garażowej. Zatem to foyer z prawdziwego zdarzenia, gdzie następuje rozdział domowników, rozdział funkcji oraz rozdział użytkowników. Na przestrzeni piętra zaprojektowano pomieszczenia dodatkowe (główna funkcja ma miejsce na przyziemiu): hobby, gabinet, siłownię, część gościnną. W części nocnej mamy strefę master bedroom i strefę gościnną nr 2 – bardziej prywatną, rodzinną.

Bryła domu

Bryła domu składa się z trzech przenikających się form. Pierwsza część to półtora kondygnacyjna strefa dzienna z kuchnią i jadalnią o wysokości netto ponad 350 cm. Drugi element – część tylna – to bryła z zielonym dachem, najniższa, zawierająca część nocną. Natomiast bryła numer trzy to prostopadłościan piętra z powycinanymi niszami – loggiami. Bryła ta jest nadwieszona na frontem i bokiem bryły głównej. Wszystkie trzy bryły tworzą dynamiczną formę i przenikają się tworząc spójną całość i zgrane elewacje. Mamy tu kontrast frontu niemal bez okien od strony północnej, z licznymi przeszkleniami części ogrodowej – zwróconej na południe i las.

projekty domów nowoczesnych z dachami płaskimi

dom z zielonym dachem

Nowoczesne domy z płaskim dachem

Na elewacji poszczególnych brył zaproponowano duże połacie białego gładkiego tynku. Ich uzupełnienie stanowią płaszczyzny z fasad wentylowanych wykończonych płytami HPL litymi, drewnopodobnymi z zaproponowanym montażem niewidocznym, na zawiesiach systemowych. Z kolei elementy nisz wykończono również w systemie wentylowanym z użyciem wełny mineralnej, z obłożeniem w płytach włókno-cementowych w kolorze szarym / płytach z betonu architektonicznego, z widocznymi mocowaniami. Zarówno płyty drewnopodobne, jak i płyty szare podzielone są w pionie w nawiązaniu do modułów okien, które zaprojektowane są od zewnątrz „od ziemi do sufitu”. Akcenty tj. nisze, frezy poziome, obróbki blacharskie attyk i balkonów oraz stolarkę okienną zaproponowano w kolorze antracytowym. Tworzy to nowoczesny charakter bryły i dobre skomponowanie poszczególnych elewacji. Dodatkowo materiały podkreślone są przez oświetlenie zewnętrzne – elewacyjne, w tym oświetlenie liniowe LED elementów wystających: półek stropowych, wsporników, balkonów, itp.

Projektant domów Warszawa

Ponad 60% domów które projektujemy mieście się na terenie Warszawy i jej okolic. Działamy w całej Polsce i dla nas bez znaczenia jest lokalizacja, w której projektujemy.

Podczas współpracy dojeżdżamy do naszych Klientów w trakcie realizacji koncepcji i projektów budowlanych i technicznych. Nigdy nie pomijamy wizji lokalnej i analiz terenu.

Pomagamy i nakierowujemy jeśli chodzi o wszelkie niezbędne dokumenty i załączniki do projektu. Zbieramy też wszelkie informacje w przeprowadzonych rozmowach, wypisanych ankietach i zdobytych wytycznych stale je konsultując oraz doradzając na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Projektujemy w całym województwie mazowieckim w powiatach zachodnich (warszawski zachodni, pruszkowski, grodziski, żyrardowski), na południu (pow. piaseczyński i otwocki), a północy w legionowskim i nowodworskim, a najwięcej we wschodnich powiatach tj. wołomińskim, mińskim i wyszkowskim współpracując ze Starostwami w całym województwie.

architekt Warszawa

nowoczesny dom piętrowy pod Warszawą

Nasza pasja i specjalizacja

Indywidualne domy to nasza specjalność. Dodatkowo gustujemy w domach nowoczesnych, szczególnie tych z dachami płaskimi. A ulubione powierzchnie to pomiędzy 450 a 550 m2. Wtedy dom spełnia wszelkie potrzeby i program użytkowy oraz zawiera niezbędne pomieszczenia dodatkowe i pomocnicze. Nie ma problemu z przestrzeniami gospodarczymi i technicznymi, które są bardzo ważne, cały czas rosną, a są wielokrotnie pomijane. Funkcje są mieszane przez co w niewielkich domach gabinet połączony jest z pokojem gościnnym, a łazienka z pralnią. Powoduje to problemy utylitarne i praktyczne. Za małe garaże powodują, iż zajmowane są nie przez to co potrzeba i nie spełniają swojej podstawowej funkcji – miejsca postojowego dla samochodów. Brak garderób przy wejściu, za mało łazienek – to problemy projektowe, które wynikają nie tylko z braku doświadczenia projektowego, ale po prostu źle dobranego programu FPU (funkcjonalno-przestrzenno-użytkowego), tj. za małej powierzchni wyjściowej.

nowoczesny dom jednorodzinny

modernistyczny dom jednorodzinny

Projekt mieszkalny dostosowany do Ciebie

Każdy nasz projekt indywidualny budynku mieszkalnego jednorodzinnego jest zatem odzwierciedleniem potrzeb właściciela. Nie chodzi o to, by każdy dom miał 450 m2, ale o dostosowanie do działki i potrzeb oraz ilości użytkowników. Projektowaliśmy domy bardzo ładne i nowoczesne oraz praktyczne o powierzchniach rzędu 120-150 m2. Ale były to domy dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Zdarzył się też projekt domu o powierzchni 600 m2 dla 2 osób, który notabene jest w trakcie realizacji. Wszystko zależy od wymagań jeśli chodzi o pomieszczenia dodatkowe oraz o przestrzenie w których chcemy przebywać. Dom może być nieco za duży – tu nie ma ograniczeń. Ale nie nazywajmy przestrzeni 70 m2 zabudowy domem, a tym bardziej dla kilku osób. W garażu o powierzchni 35 m2 nie zmieszczą się dwa samochody a tym bardziej jeszcze rowery i narzędzia. Sypialnia dla dwóch osób nie powinna mieć w domu 11 /12 m2 – to nie jest mieszkanie w centrum dużego miasta, któremu stawia się nieco inne wymagania. Zatem zanim rozpoczniemy planować budowę domu, winno się realnie przeanalizować i skonsultować sprawy związane z powierzchniami, pomieszczeniami i przestrzeniami.

nowoczesne domy Warszawa

Projekty domów nowoczesnych

Indywidualne projekty domów cała Polska

Wszelkie projekty opracowujemy od podstaw zaczynając właśnie od wywiadu i wizji lokalnej na działce analiz, by potem przejść do koncepcji projektowej. Podczas jej tworzenia rodzi się wiele spraw i powstają odpowiedzi na liczne pytania związane z funkcją, estetyką i rozwiązaniami w domu. Koncepcja to faza kluczowa i trwa tak naprawdę najdłużej w procesie projektowym. Stąd dom to nie tylko bryła, ale również funkcja i wstępna aranżacja, która też jest zawarta w naszej koncepcji.

Nie ma dobrego domu bez przemyślanej funkcji, ale nie da się zrobić dobrej bryły z samego układu funkcjonalnego. Dom to również proporcje i elewacje, które wynikają z wysokości, przekrojów i doborów materiałów, które to też przewidujemy i rysujemy w kompleksowej koncepcji projektowej.

Liczne spotkania i omówienia oraz konsultacje pozwalają dopiero stworzyć dzieło skończone i dopracowane. Na stronie pokazujemy oczywiście fragmenty też koncepcji, bez wielu rysunków oraz jak najbardziej uproszczone rzuty na życzenie naszych Klientów, bo to sprawy mocno indywidualne i autorskie.

 

BIAMS pracownia projektowa – opracowanie:

Główny projektant: Marcin Sieradzki

Koncepcja: Marcin Sieradzki, Mirza Rzayev i Olek Olejniczak

Wizualizacje: Mirza Rzayev

PAB i PT /PW: Izabela Filipczak

Konsultacja: Aleksander Przepiórkowski

Konstrukcja: JasProjekt Sławomir Jagiełło z zespołem

Instalacje Sanitarne: Ekosystem Tomasz Rydzyński z zespołem

Instalacje elektryczne i teletechniczne: Projekt EL Janusz Zarzeczny i Maciej Osiński

architekci Warszawa

dom jednorodzinny z dachem płaskim