Trzykondygnacyjna rezydencja w stylu klasycznym usytuowana w Łowiczu, zaprojektowana przez Architekta z Łodzi, przeznaczona jest dla czterech osób. Do domu są cztery wejścia, główne umiejscowione od północy, do ogrodu i dwa boczne od południa. Na tyłach działki znajdują się garaże z letnią kuchnią i siłownią.
Parter podzielony jest na dwie części. Do pierwszej wchodzi się wejściem bocznym do wiatrołapu, z którego przechodzimy do kuchni z aneksem jadalnym, następnie pokoju dziennego, sypialni, na koniec do łazienki. W drugiej części po wejściu, głównymi drzwiami możemy przedostać się na górę, reprezentacyjną klatką schodową. Hol prowadzi również do toalety i pokoju dziennego, z którego przechodzimy do jadalni, następnie kuchni i spiżarni, z której możemy wyjść do ogrodu. Drugim wejściem bocznym wchodzimy do kotłowni.
Piętro także składa się z dwóch części: dziecięcej i rodziców. Do dziecięcej wchodzimy poprzez pokój dzienny/zabaw, następnie do sypialni z łazienką i wyjściem na balkon. Do części rodziców wchodzimy korytarzem, z którego mamy dostęp do pokoju dziennego z łazienką, łazienki, pralni i sypialni, z której możemy wyjść na balkon.
Na poddaszu znajdują się dwa duże pokoje, każdy z garderobą i łazienką.
Elewacja na wysokości parteru, poza elewacją tylną jest boniowana, wykończona dekoracyjnym, brązowym tynkiem. Wszystkie okna przyziemia są typu weneckiego do ziemi – z ozdobnymi szprosami. Pozostałe kondygnacje oraz bryła wychodząca na taras pokryte są w całości tynkiem dekoracyjnym ecrue z białymi pilastrami, płaskorzeźbami, gzymsami i dekoracjami. Górę wieńczy gzyms belwederski i attyka z tralkami. Front podkreślony jest reprezentacyjnym trzykondygnacyjnym portykiem, przez wszystkie kondygnacje ciągną się kolumny, podzielone na piętrach balkonami z balustradami z tralkami. Bryła od strony ogrodu ozdobiona jest białym boniowaniem w narożach. Wejście do ogrodu zaakcentowane jest balkonem z balustradą z tralkami.
W koncepcji architektonicznej biura projektowego było opracowane kilka wariantów elewacji dla frontu i tyłu opartych o zbliżoną bryłę i ten sam układ funkcjonalno – przestrzenny wnętrza.