W niedużym parterowym domu jednorodzinnym zlokalizowanym pod Łodzią w okolicach Gadki Starej i Rudy Pabianickiej przyszło nam zaprojektować wnętrza strefy dziennej wraz z kuchnią i jadalnią oraz przestrzeń wejściową.

projekty wnętrz domów

Projekty wnętrz domów jednorodzinnych

To klasyczne wnętrze z elementami stylu nowojorskiego i stylu hamton wyróżnia czarno-biała kolorystyka oraz dodatki w kolorach ziemi. Na podłodze zastosowano czarne i białe kwadratowe płytki układane pod kątem 45 stopni oraz deski trójwarstwowe złoty dąb. Podłoga wyraźnie dzieli przestrzeń na strefy – mniej formalną z wypoczynkiem i stołem jadalnym oraz bardziej techniczną z kuchnią i strefą wejściową.

projektowanie wnętrz

Klasyczne wnętrza Łódź

Podłoga z kaflami dodatkowo została obramowana czarnymi obwiedniami by stworzyć ramy, złapać moduł korytarza i dodatkowo uniknąć nietrafionych docinek. Tak specyficzne aranżacje i styl klasyczny wymagają pieczołowitego zaprojektowania. Również meble są wykonane w pełni indywidualne i dopasowane do charakteru całego wnętrza.

projekt kuchni

wnętrza hamton i nowojorskie

Wnętrza w stylu Hampton i Nowojorskim

Styl hamptons nawiązuje do tradycyjnych form aranżacji. Na podłodze mamy naturalne drewno. Kolorystyka ścian i dodatków to biele, beże, kolory ziemi. Stąd mamy kanapy z miękkimi obiciami, wełniany dywan oraz tapicerowane krzesła w jadalni. Gzymsy podsufitowe ładnie skrywają ciężkie jutowe zasłony dodając eleganckiego i klasycznego charakteru. Wnętrze to jest ponadczasowe co jest jedną z cech stylu nowojorskiego. Również kolorystyka i podziały wskazują na wnętrze tego typu. Czarno-biała podłoga i złote oraz niklowane dodatki to również cechy charakterystyczne stylu nowojorskiego.

projektowanie wnętrz Łódź

Wnętrza domów Łódź

Nie zabrakło również w tym wnętrzu domu jednorodzinnego, form nowoczesnych. Oświetlenie dekoracyjne miesza się z szynoprzewodami doświetlającymi strefy techniczne. W Korytarzu zastosowano drzwi ukryte spójne z frontami zabudowanych szaf wnękowych. Kuchnia posiada wbudowane sprzęty, a zabudowa typu tower do sufitu spójnie łączy się z zabudową w części dziennej, by potem przejść łagodnie do części wejściowej, tworząc miejsca do magazynowania, ale także przestrzenie ekspozycyjne i bardzo ważne reprezentacyjne.

wnętrze klasyczne w domu jednorodzinnym

Projekty wnętrz Łódź

Na uwagę zasługuje również wejście do domu i wspomniana wcześniej strefa wejściowa. Szafy, stolik, lustro oraz duże szklane drzwi między przedpokojem i korytarzem /komunikacją tworzą wizytówkę tego obiektu. Czarno-biała kolorystyka i formalne przejście mebli do dalszych pomieszczeń sprawia, że ta przestrzeń jest spójna z pozostałą częścią domu. Frezowane zabudowy w tej części występują również w kuchni oraz na pasującej ściance TV z miejscem na książki.

wnętrza domów Łódź

Wnętrza Łódź

Jeśli zatem chcą Państwo uzyskać wnętrze w konkretnym stylu oraz wnętrze w pełni indywidualne dla swojego domu jednorodzinnego zapraszamy do pracowni architektonicznej BIAMS, gdyż my projektujemy głównie wnętrza domów, willi i rezydencji, a projektowanie i specjalizacja właśnie w domach jednorodzinny to dodatkowy atut współpracy z naszym studio.

wnętrze domu Łódź

wnętrza domów Łódź