Ten monumentalny i reprezentacyjny apartamentowiec położony na Pomorzu składa się z trzech części tworząc kształt litery „U”. Powstał się dzięki temu przestronny dziedziniec, mocno odizolowany od ulic dojazdowych i obsługujących, a odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami i oknami z mieszkań są duże oraz umożliwiają pełny komfort i intymność przestrzeni mieszkalnych.

Projektowanie Nowoczesnych budynków wielorodzinnych

Cały obiekt zlokalizowany jest na jednokondygnacyjnym parkingu podziemnym położonym pod całym obiektem. Wjazd na parking zlokalizowany jest tuż przy jednej z ulic obsługujących inwestycję, dzięki czemu na terenie budynku mieszkalnego nie ma ruchu kołowego, a jedynie ruch pieszy, zieleń, place zabaw i inne miejsca rekreacyjne służące mieszkańcom.

Część południowa, najwyższa 9-cio kondygnacyjna to typowy budynek nadmorski o powtarzalnej uporządkowanej elewacji z horyzontalnymi, obwodowymi balkonami ze szklanymi balustradami.

Większość kondygnacji jest powtarzalnych. Na kondygnacji przedostatniej znajdują się większe mieszkania z balkonami, natomiast na ostatniej kondygnacji dwa penthousy o powierzchni przekraczającej 150 m2 z ogromnymi tarasami wyłożonymi deskami i z elementami zieleni.

 

W parterze zaprojektowano natomiast lokale handlowe i na wynajem z dużymi przeszklonymi witrynami  o wysokości w świetle umożliwiającej wykonanie niemal każdej usługi. Ta część posiada również mocno przeszklone klatki schodowe oraz przejścia bramne z dziedzińca na uczęszczaną ulicę.

Części niższe zlokalizowane w kierunku wschód zachód, odbite symetrycznie względem dziedzińca mają od 4-6 kondygnacji w zależności od segmentu. Dzięki zróżnicowanym wysokościom z wyższych mieszkań można wyjść na duże tarasy nad częściami niższymi. Dzieje się tak na ostatnich kondygnacjach, gdzie częściowo zlokalizowane są mieszkania dwupoziomowe z poddaszem użytkowym, na których można wykonać dodatkowe antresole poprzez dużą wysokość mieszkań i kubaturę przestrzeni.

W tej części od strony dziedzińca zaprojektowano wykusze, małe balkony oraz przeszklone klatki schodowe, a od stron zewnętrznych długie loggie podzielone szklanymi przepierzeniami pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami.

Na parterze zlokalizowane są natomiast usługi. Od strony zewnętrznej – ulic usługi typu kawiarnie i sklepy, natomiast od strony dziedzińca usługi mniej uciążliwe służące mieszkańcom: siłownia, fryzjer, pralnia.

Wnętrza i aranżacje mieszkań

Realizując koncepcję zaprojektowano również wnętrze jednego z mieszkać ukazując możliwości aranżacyjne wykończenia mieszkania od stanu deweloperskiego pod klucz. Projekt mieszkania pokazowego uzupełnił koncepcję projektową tego dużego i ciekawego budynku wielorodzinnego.

Wnętrza części wspólnych

Wykonano również rysunki wnętrz klatek schodowych i przestrzeni publicznych oraz części wspólnych jak na przykład parking podziemny – garaż na kondygnacji minus 1.

Na życzenie Inwestora pokazano również wizualizacje stanu surowego

i stanu deweloperskiego

w celu omówienia kluczowych detali architektonicznych i wykończeniowych oraz etapów powstawania inwestycji jak również jej harmonogramowania oraz doboru wykonawców i etapów poszczególnych prac.

Nietypowe koncepcje projektowe

Wykonano również rysunki 3D elementów kluczowych w budynkach wielorodzinnych, jak: balustrady, zadaszenie, balkony, tarasy wraz z rozwiązaniami dla mocowań oraz odwodnień.

A ciekawym uzupełnieniem tego obszernego projektu budynku wielorodzinnego o powierzchni PUM przekraczającej 15000 m2
były przekroje 3D oraz rysunki etapów powstawania bloku mieszkalnego.

firma BIAMS - pracownia projektowa i architektoniczna zaprasza
do współpracy deweloperów, inwestorów i klientów indywidualnych...