Prezentujemy dom, a tak naprawdę posiadłość o powierzchni około 400 m2 położoną w Żabiczkach koło Konstantynowa Łódzkiego. Dom posiada cztery sypialnie, trzy łazienki, dwa salony, jadalnię, kuchnię brudną i czystą, wiele pomieszczeń pomocniczych oraz w swojej centralnej części przeszklone atrium. Dom zaprojektowano na działce o powierzchni niemal 5000 m2, na której znajdują się brzozowa aleja, starodrzew oraz staw.

minimalistyczne wille i rezydencje

najciekawsze polskie projekty domów

Projekty willi i rezydencji

Zaprojektowano budynek mieszkalny jednorodzinny (dom indywidualny typu willa) – dwukondygnacyjny, z przyziemiem, piętrem, bez podpiwniczenia w formie nowoczesnej rezydencji z atrium w centrum domu i garażem dwustanowiskowym w bryle budynku. Dom posiada dach płaski. Obrys piętra jest częściowo nadwieszony nad przyziemiem tworząc zadaszone tarasy i zajmuje dużo mniejszy obrys niż parter, dzięki czemu na piętrze mamy liczne tarasy z widokiem na atrium. Zaproponowano dynamiczną elewację z ramami i okalającymi wspornikami, które tworzą dynamiczną architekturę z dobrą kompozycją elementów szklanych, pełnych i ażurowych.

wille i rezydencje projekty

nowoczesne i dynamiczne bryły domów

Dom piętrowy z dachem płaskim z atrium

W budynku na przyziemiu znajduje się duża część dzienna, z otwartą kuchnią i jadalnią, z dwoma tarasami oraz część wejściowa z holem, jak również część techniczna z garażem i pomieszczeniami pomocniczymi. Na piętrze ulokowano część nocną z sypialniami. Strefę rodziców od dzieci dzieli łącznik z klatką schodową z widokiem na atrium znajdujące się poniżej. W domu zaprojektowano również antresolę z biblioteką, dostępną z sypialni z widokiem na dwukondygnacyjną i przeszkloną część dzienną.

monumentalna posiadłość pod Łodzią

projektowanie willi i rezydencji w BIAMS

Nowoczesna rezydencja z atrium

Wejście do budynku odbywa się poprzez jednokondygnacyjny łącznik z foyer reprezentacyjnym za którym znajduje się atrium. Za atrium mamy z kolei łącznik dwukondygnacyjny zawierający jednobiegową klatkę schodową. Idąc w prawo dochodzimy do części dziennej z salonem, pokojem tv, jadalnią oraz kuchnią podzieloną na czystą i brudną – zamkniętą ze spiżarnią. Po lewej stronie mamy częśź gospodarczo-techniczną zawierającą WC, garaż, pomieszczenia gospodarcze oraz ogrodowe, jak również pokój gościnny z własną łazienką i gabinet. Na piętrze również mamy podział na część prawą z główną sypialnią, łazienką, sauną i garderobą oraz część lewą z dwoma pokojami, łazienką i garderobą oraz pralnią. Zarówno na przyziemiu jak i piętrze wokół brył znajdują się obwodowe tarasy i balkony dostępne z każdego niemal pokoju.

nowoczesne projekty domów

architekt domów w całej Polsce

Projekty domów z atrium

Ciekawym elementem tego niepowtarzalnego projektu domu jednorodzinnego jest ulokowane w jego centralnej części atrium. Stanowi dobre rozdzielenie stref oraz tworzy bardzo dobrą przestrzeń zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Wewnętrzna przestrzeń atrium tworzy też dodatkowe pomieszczenie zewnętrzne, ale izolowane od otoczenia, a równocześnie umożliwia przedłużenie wnętrza domu o przestrzeń zieloną i wewnętrzny ogród. Który można na przykład w przyszłości zadaszyć tworząc wewnętrzny ogród zimowy. Może to być miejsce spotkań, odpoczynku i zadumy.

Dom z atrium

Dom atrialny z zaprojektowanym wewnętrznym atrium tworzy również niebywałą przestrzeń we wnętrzu. Stanowi reprezentacyjną przestrzeń za foyer i strefą wejściową oraz świetne tło dla klatki schodowej znajdującej się za atrium na osi wejścia. Atrium stanowi też piękną przestrzeń widoczną z drugiej kondygnacji. Zarówno z tej dwukondygnacyjnej przy klatce schodowej oraz z obwodowych tarasów znajdujących się nad nim. Atrium dodaje też komunikacji wewnętrznej naturalnego światła, kontaktu z otoczeniem, niebem i zielenią, co jest niemożliwe do osiągnięcia w przypadku domów bez atrium.

Projekty willi z dachem płaskim

W związku z inspiracjami Klientów postawiono na ciemną i elegancką elewację. Grafitowy tynk pasuje do antracytowych okien. Ciemne połacie elewacji tego nowoczesnego domu jednorodzinnego przełamane są wstawkami i akcentami z drewna dębowego w kolorze złoto-brązowym. Na elewacji zastosowano również okładzinę z płytek granitowych w kolorze szarym. Całość uzupełniają szklane balustrady, zaprojektowane jako samonośne, wspornikowe bez słupków i pochwytów. A wszystkie okna w tej nowoczesnej willi zaprojektowano jako okna do ziemi – stałe lub przesuwne – nawet te w kuchni.

projekt domu luksusowego

luksusowe wille i rezydencje z BIAMS

Projekty posiadłości

Rozbudowana funkcja, monumentalna bryła i reprezentacyjne przestrzenie wewnętrzne to tylko niektóre cechy tej nowoczesnej rezydencji. Mamy też dobrze zaprojektowaną funkcję z podziałem na strefy i dobrą komunikację z możliwością dostania się do różnych pomieszczeń kilkoma drogami. Atrium pięknie doświetla i uzupełnia widokowo ten nowoczesny obiekt. A salon na dwie kondygnacje z podziałem na strefę telewizyjną i wypoczynkową bardzo dobrze wkomponowuje się w ten projekt domu indywidualnego. Również elewacja bardzo dobrze pasuje do całego założenia. Ciemne kolory, ekskluzywne dodatki i dobra kompozycja przeszkleń sprawiają, iż obiekt ten jest proporcjonalny, a miejscami bardzo dynamiczny. Z kolei elewacja północna niemal bez okien jest bardzo prosta, wręcz minimalistyczna. Od razu widać front i tył domu oraz elewację reprezentacyjną od strony salonu i jadalni oraz zapleczową od strony garażu i pomieszczeń gospodarczych.

nowoczesne wille i rezydencje

nowoczesne projekty domów

Najciekawsze projekty domów

Nasze podejście do projektów domów jednorodzinnych jest w pełni indywidualne. Projektujemy nasze piękne domy pod działkę, potrzeby klienta i to zarówno te dotyczące funkcjonalności, ale przede wszystkim estetyki. Nasze kompleksowe podejście powoduje, iż nasze projekty są niepowtarzalne, pod danego inwestora z nowatorskimi rozwiązaniami zarówno w bryle obiektu, jak i jego funkcji. Stąd zapraszamy inwestorów indywidualnych po projekty willi, rezydencji i posiadłości.