Nietuzinkowy projekt i nietypowe rozwiązania, to tylko niektóre cechy tej monumentalnej willi z basenem, zaprojektowanej przez BIAMS Architekci, na działce pod Warszawą w okolicach Nadarzyna i Lasów Sękocińskich.

architekt domów jednorodzinnych

architekt domów Warszawa

Luksus i przestronność na dużej rezydencjonalnej działce

Duża rezydencjonalna działka i plan zagospodarowania umożliwiły na lokalizację budynku o powierzchni mieszkalnej przekraczającej 700 m2 i powierzchni całkowitej niemal 1500 m2. Ta duża nowoczesna willa z basenem zawiera dużą reprezentacyjną strefę wejściową, strefę SPA, ogromną strefę dzienną, pięć sypialni, w tym jeden master bedroom na przyziemiu z zadaszonym własnym tarasem, garaż na cztery samochody oraz liczne pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

indywidualna willa z basenem

projekty willi, rezydencji i domów powyżej 1000 m2

Bryła rezydencji

Bryła tej nowoczesnej rezydencji jest bardzo nowatorska i dynamiczna poprzez zastosowanie licznych nadwieszeń i wsporników. Takie rozwiązania umożliwiła przestrzenne konstrukcja stalowa, w której zaprojektowano ten nietypowy budynek. Uzyskaliśmy dzięki temu mniejsze grubości, większe nadwieszenia i dynamiczną formę, przypominającą domy kalifornijskie i ultranowoczesne domy z krajów śródziemnomorskich.

nowatorska rezydencja od BIAMS

futurystyczna rezydencja z basenem i strefą SPA

Ekskluzywna futurystyczna elewacja

Charakteru tej nowoczesnej rezydencji dodaje również ekskluzywna elewacja. Beżowy trawertyn na bryle głównej i elementach dolnych oraz pustynne drewno żelazne (Olneya tesota) nadają tej futurystycznej bryle nieco przytulnego i ciepłego charakteru. A barwy ziemi sprawiają, że ten nowoczesny dom jednorodzinny, świetnie wtapia się w zielone otoczenie.

projekty domów luksusowych

projekty nowoczesnych domów

Otoczenie rezydencji

Nie bez znaczenia jest również otoczenie. Obwodowe tarasy z kamienia, basen z podświetleniem i wycięciem na strefę wypoczynkową, zadaszone miejsca chillout’u, strefa z kominkiem zewnętrznym to wszystkie elementy, które nowoczesna willa powinna mieć.

projekty domów ekskluzywnych

monumentalna willa od BIAMS

Przeszklenia rezydencji

Nowoczesnego charakteru nadają również szklane fasady zaprojektowane w tym obiekcie. Duże przeszklenia na całą kondygnację zarówno w strefie dziennej, jak i strefie wellness oraz w głównych sypialniach sprawiają, że dom jest nowatorski i fantastyczny. Ten efekt pogłębiają fasady szklane na całą wysokość piętra, zakrywające płyty i stropy – podłogowe oraz dachowe.

rezydencja z basenem od BIAMS

willa z basenem pracowni BIAMS

Przeszklona rezydencja z częścią zamkniętą

W domu tym mamy kontrast pomiędzy przeszkloną i otwartą, tylną częścią ogrodową oraz monumentalną, pełną i zamkniętą częścią frontową. Podkreśla to imponujący podjazd oraz monumentalne i reprezentacyjne, acz ukryte wejście do tej nowatorskiej rezydencji. Od frontu tj. strony północnej zlokalizowano pomieszczenie TV, strefy techniczne i gospodarcze stąd niemal brak okien. Dobra funkcja i jej dostosowanie do działki umożliwiły też pożądaną kompozycję elewacji.

projekty willi i rezydencji

Projektant nowoczesnych domów

Na uwagę tej willi z basenem zasługuje również forma i bryła. Ciekawym i bardzo nowatorskim rozwiązaniem jest nadwieszenie części nocnej nad basenem w kształcie litery L. Kształt basenu umożliwia, iż jest on dostępny zarówno ze strefy SPA, jak i ze strefy dziennej. A częściowe zadaszenie zapewnia cień na fragmencie basenu. Z kolei bryła prostopadła podkreślona obwodowymi tarasami i zadaszeniami tworzącymi ramy i wstęgi, wsparta jest na dużej bryle kominka zewnętrznego. Tutaj też powstała ciekawa zadaszona strefa wypoczynkowa.

domy luksusowe i ekskluzywne od BIAMS

nowoczesny dom jednorodzinny

Te wszystkie nietypowe i indywidualne rozwiązania sprawiają, iż jest to dom luksusowy i niebanalny. Dom z w pełni indywidualną funkcją, bryłą i konstrukcją. Dom niepowtarzalny i zaprojektowany od podstaw. To obiekt z nowatorskimi rozwiązaniami i bardzo ciekawą elewacją, nie tylko jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, ale również jeśli chodzi o jej kompozycję, proporcje i ideę. Pieczołowicie dopracowana koncepcja to to czego wymagają projekty domów ekskluzywnych i luksusowych.

projekty domów futurystycznych

ultranowoczesny dom z dachem płaskim

Architekt domów jednorodzinnych

Zatem jeśli chcecie Państwo uzyskać indywidualny projekt z nietuzinkowymi rozwiązaniami zapraszamy do BIAMS – Architekt domów cała Polska. Projektujemy domy, wille i rezydencje. Nieobce są nam projekty domów z basenem, projekty willi o powierzchni powyżej 1000 m2 oraz projekty nowoczesnych rezydencji. BIAMS to jakość, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego Klienta, a co za tym idzie każdego nowego domu. Zapraszamy do obejrzenia innych projektów domów w Warszawie.

monumentalny dom z pracowni BIAMS

indywidualne projekty willi i rezydencji

Projektanci: BIAMS – Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev – architekci

Architekt Warszawa – zachęcamy do sprawdzenia pozostałych projektów willi i domów luksusowych!