Firma wielobranżowa – pracownia architektoniczna BIAMS wraz z firmą Sommo Sp. z o. o. zaprojektowała budynek apartamentowy w dzielnicy Górna w Łodzi. Ten nowoczesny budynek apartamentowy ładnie wpasował się w sąsiedztwo spokojnej ulicy w otoczeniu niskich bloków z lat 80-tych…

Projekt architektoniczno-budowlany pełnobranżowy budynku wielorodzinnego piciokondygnacyjnego
w Łodzi

Budynek pięciokondygnacyjny powstał jako przebudowa budynku frontowego w zabudowie pierzejowej typu kamienica trzykondygnacyjna wraz z dobudową części tylnej. W przyziemiu budynku znajdują się garaże, a kondygnacje 2-3 są niemal w pełni powtarzalne. Kondygnacja 4 i 5 to mieszkania dwupoziomowe, nieco większe niż te na kondygnacjach niższych.

Korzystne warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego udało się uzyskać dzięki sąsiedztwie wysokich bloków wielorodzinnych z wielkiej płyty w bliskim sąsiedztwie działki. Do WZ powstała szczegółowa koncepcja wraz z wizualizacjami.

Poprzez ramy i dachu oraz linie balkonów elewacja tego budynku wielorodzinnego jest nowoczesna, a zastosowanie kolorystyki monochromatycznej bieli i szarości wraz z czerwonymi akcentami sprawia, że budynek jest minimalistyczny. Cały wizerunek ocieplają nieco wstawki z drewna na elewacji, głównie w pasach międzyokiennych, drewniana stolarka, drewniane żaluzje i przepierzenia dzielące balkony oraz drewniane pochwyty liniowych balustrad balkonów i tarasów.

Mimo niewielkiej działki bo nieprzekraczającej powierzchni 750 m2 udało się uzyskać wygodny budynek mieszkalny wielorodzinny z niemal 15 (piętnastoma) mieszkaniami i powierzchnią PUM przekraczającą 750 m2.

Cena projektu dla budynku wielorodzinnego już od 60 zł netto za m2 PUM + 250 zł netto za projekt miejsca postojowego w garażu podziemnym lub wydzielonym miejscu postojowym naziemnym. Koncepcja dla budynku wielorodzinnego od 3500 zł netto dla budynków do 5 kondygnacji.

ZOBACZ TEŻ INNE BUDYNKI WIELORODZINNE NASZEJ
PRACOWNI PROJEKTOWEJ Z ŁODZI