Na warszawskiej Białołęce, na leśnym osiedlu rezydencjonalnym, przyszło nam zaprojektować indywidualny dom jednorodzinny w minimalistycznym stylu. Mimo, iż warunki zabudowy ograniczały wysokość i nakazywały dach spadzisty o spadku od 20 stopni stworzyliśmy bryłę bardzo nowoczesną i powściągliwą oraz prostą w swym wyrazie. To również dom o uniwersalnym charakterze, doskonale wpasowujący się w okolice. 

projektant domów Warszawa

biała minimalistyczna rezydencja Warszawa

Minimalistyczny dom Warszawa

Nie tylko prosta bryła i mocno symetryczna forma powoduje, iż dom jest nowoczesny i minimalistyczny. Świadczą o tym również dobrane materiały – okna o cienkich profilach aluminiowych z przyciemnianymi szybami, duże połacie gładkiego, silikonowego tynku, czy na przykład ukryte drzwi wejściowe i garażowe. Nie bez znaczenia jest również kompozycja każdej z elewacji. Duże połaci okien w ciemnym kolorze kontrastują z pełnymi białymi płaszczyznami ścian. Każdy element jest tu przemyślany, każdy moduł obliczony, a każda linia nie jest przypadkowa.

projektowanie domów Warszawa

minimalistyczny dom w Warszawie z białą elewacją

Nowoczesny dom piętrowy z garażem dwustanowiskowym

Funkcja tego piętrowego domu o powierzchni niecałych 300 m2 podłogi i około 230 m2 nie licząc dwustanowiskowego garażu. Na przyziemiu znajduje się hol wejściowy, niewielka garderoba, pomieszczenie techniczne, małe WC oraz klatka schodowa, a za nią dwustanowiskowy garaż. Po południowo-zachodniej stronie mamy połączony z całość pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnią, wszystko o powierzchni ponad 65 metrów kwadratowych. Jadalnia jest bez stropu, na dwie kondygnacje, a nad nią znajduje się antresola /galeria prowadząca do sypialni. Przy salonie wydzielono również nook – niewielki (około 7m2) szklany pokój do pracy. Na piętrze zaprojektowano natomiast 3 sypialnie z własnymi łazienkami i garderobami oraz niewielką pralnię i wspomnianą antresolę nad częścią dzienną. Pokoje są wygodne, gdyż każdy ma ponad 20 m2 i nie ma tu mowy i braku miejsca i braku ustawności.

biuro architektoniczne Warszawa

architekt domów Warszawa

Indywidualny styl projektów

Nasze domy w BIAMS wyróżnia niepowtarzalny styl, dostosowanie do działki, wymogów prawnych, stylu Klienta oraz lokalnych warunków. Stąd wybierają nas Klienci z całej Polski i wykonujemy projekty domów w województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim, świętokrzyskim i innych. Z powodzeniem realizujemy kompleksowe projekty domów z pozwoleniem na budowę w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście. W dzisiejszych czasach nie jest to barierą a spotkania na omawianie poszczególnych etapów odbywają się u Klienta. Również każdy projekt poprzedzony jest wizją lokalną i dokładnymi analizami terenu i otoczenia – bliższego oraz dalszego.

architektura domów w Warszawie

nowoczesny dom piętrowy w Warszawie

Projekty domów Warszawa

Chcieliśmy stworzyć typowy dom miejski w nowoczesnym stylu. Jest to zwarte osiedle o działkach od 900-1500 m2, stąd postawiliśmy na zwarty charakter zabudowy, gdyż działka którą otrzymaliśmy do opracowania ma mniej niż 950 m2. A do tego dochodziła mała zabudowa. Stąd powiększyliśmy bryłę o loggie znajdujące się na piętrze. Zarówno sypialnia główna, jak i dwa dodatkowe pokoje mają własne wyjścia. Każdy z pokoi ma też własną łazienkę i niewielkie garderoby.

biuro projektowe Warszawa

projekty domów Warszawa

Minimalizm i spójność z otoczeniem

Projekt ten jest nieco inny niż projektowane domy do tej pory. Chcieliśmy osiągnąć, zgodnie z założeniami Klienta, mocno zwarty i nowoczesny charakter z minimalistycznymi elewacjami i surowym wnętrzem, które zaczęliśmy projektować razem z koncepcją domu. Umożliwiło to przemyślenie aranżacji oraz dostosowanie doń okien i elewacji, a co za tym idzie pozwoliło na stworzenie bryły spójnej z wnętrzem, a domu spójnego z otoczeniem.

domy Warszawa i okolice

nowoczesne domy w Warszawie od BIAMS

Projektanci domów cała Polska

Ponad piętnastoletnie doświadczenie, bardzo dobra znajomość rynku i aktualnych trendów oraz tendencji projektowych nie tylko z Polski, ale i całego świata sprawiły, iż projektowane przez nas obiekty są coraz ciekawsze, coraz bardziej nowatorskie i coraz mocniej indywidualne. Na czym na pewno zależy Klientom, by zamawiając kompleksowy projekt indywidualny z koncepcją i wizualizacjami otrzymać coś niepowtarzalnego, bardzo dobrej jakości i dopasowanego do ich potrzeb nie tylko funkcjonalnych, ale również estetycznych.

architekci z Warszawy

projekty-domów-minimalistycznych

Projektanci: Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev