Przedstawiamy koncepcję bardzo nowoczesnego budynku mieszkalnego, jednorodzinnego z dachem płaskim, zlokalizowanego przy granicy województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Ta minimalistyczna rezydencja, o powierzchni około 500 m2, zawiera wszystko czego wymaga futurystyczny dom: otwarty plan, duże przestrzenie, wysokie pomieszczenia, ogromne przeszklenia i piękną bryłę otuloną drogimi materiałami wykończeniowymi.

Bryła minimalistycznego budynku jednorodzinnego

To piętrowy, dwukondygnacyjny, wolnostojący obiekt, częściowo podpiwniczony, z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku i dachem płaskim nad częścią dwupiętrową oraz dachem płaskim i tarasem nad częścią parterową, ułożony na planie krzyża. Dziedziniec z basenem, obwodowe tarasy, zróżnicowane poziomy przywodzą na myśl futurystyczne domu kalifornijskie, czy nowoczesne wille z basenami na Hollywood Hills, czy w Beverly Hills.

Funkcja domu indywidualnego

Rzut parteru zaprojektowano na planie litery T, natomiast piętro to niewielki fragment całego domu, z którego rozpościera się widok na ogromną, dwukondygnacyjną część dzienną z przeszklonymi ścianami w formie fasady i okien przesuwnych typu HS. Na przyziemiu mieści się dwustanowiskowy garaż, foyer, pokoje gospodarcze i techniczne oraz gabinet, zlokalizowany w sąsiedztwie strefy wejściowej. W skrzydle wejściowym zlokalizowano również sypialnie główną, by był z niej bezpośredni dostęp na dziedziniec z basenem w kształcie litery L. Tylną część domu niemal w całości dwukondygnacyjną -bez stropu – przeznaczono na strefę dzienną, która również ma dostęp na ogród i dziedziniec oraz basen. Tutaj znajduje się klatka schodowa prowadząca na piętro, obszerny salon z częścią telewizyjną, jadalnia oraz czysta kuchnia (brudna kuchnia i spiżarnia mieszczą się przy garażu). Na piętrze zaprojektowano antresolę oraz trzy sypialnie i salon kąpielowy. Piwnica mieści pomieszczenia, techniczne, małe SPA i pokój hobby. Dom jest przestronny, a poszczególne funkcje, w tym dzienna i nocna, poprawnie rozdzielone. To zatem jedna z naszych najlepszych koncepcji jeśli chodzi o bryłę, funkcję i dopracowanie elementów.

Projekty domów minimalistycznych

Minimalistyczne elewacje budynku jednorodzinnego są wyrazem prostego układu i dostosowania projektu indywidualnego domu do działki, otoczenia, stron świata i potrzeb Inwestora. Po za przeszkleniami występującymi na elewacjach, dom minimalistyczny jest pokryty białym gładkim tynkiem. Kontrastem dla niego jest czarna stolarka okienna. A wstawki z blachy typu Corten (blacha kortenowska) dodają jej loftowego wydźwięku i bardzo urozmaicają powściągliwy projekt. Na uwagę również zasługuje otoczenie współgrające z obiektem oraz ogrodzenie frontowe domu w pełni spójne z jego elewacją.

Nowoczesna bryła budynku jednorodzinnego

Ten modernistyczny i minimalistyczny dom jest nie tylko pełen wyraźnych kontrastów na elewacji, ale również na bryle. Część frontowa jest niemal bez okien, a samo wejście i wjazd do garażu są ukryte. To element od frontu stanowiący izolację dla części tylnej /ogrodowej. Bryła dwukondygnacyjna przechodząca przez dom i stanowiąca nawis na froncie działki jest już wyraźnie inna. Jej przeszklona na dwie kondygnacje elewacja, jest transparentna, ażurowa i otwarta.

Minimalistyczne domy – indywidualny projekt

Nasze indywidualne projekty domów jednorodzinnych zawierają oprócz ponadczasowej formy, niebanalnej bryły i dobrych proporcji, specyfikację umożliwiającą zastosowanie nowoczesnych technologii i aktualnych materiałów, podążając tym samym za aktualnymi trendami i modą. A rozpoznawalne dla projektanta Marcina Sieradzkiego cechy, jak duże przeszklenia, przenikania brył oraz wstęga, zastosowano też w innych domach, charakteryzują styl architekta z Łodzi.

Projekt tego domu jednorodzinnego powstał w czasie stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem COVID-19 (SARS-CoV-2), stąd jego potoczna nazwa w naszej pracowni architektonicznej to KORONA HOUSE…

Mimo trudnych chwil i sytuacji w kraju nasza pracownia działa, realizuje projekty i współdziała z urzędami, gestorami sieci i innymi jednostkami administracji architektonicznej, tak by Państwa projekty uzyskiwały niezbędne decyzje administracyjne, a Państwa budowy mogły się rozpocząć w wyznaczonych terminach…

Architekt Łódź, Warszawa, Poznań

Jeśli chcecie Państwo by Wasz dom był nowoczesny, funkcjonalny i niebanalny oraz w pełni indywidualny, zapraszam do pracowni projektowej BIAMS z Łodzi. A jeśli dodatkowo projekt ma być dokładny, szczegółowy, profesjonalny prosimy o kontakt z naszym biurem architektonicznym. Realizujemy projekty domów minimalistycznych i nie tylko. Wykonujemy pełne koncepcje do zadowolenia i akceptacji naszych Klientów, a projekt budowlany uszczegóławiamy o projekty wykonawcze na budowę wybranych branż oraz zajmujemy się relacjami z urzędami, w pełni odciążając naszych Inwestorów. 

 

Z pozdrowieniami architekt Marcin M. Sieradzki

tel.: +48 512 38 25 98        mail.:  biuro@biams.pl