Ten podmiejski i nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem i częściowym podpiwniczeniem oraz garażem trzystanowiskowym w bryle budynku zaprojektowano na dużej, leśnej działce w łódzkich Łagiewnikach. Jego powierzchnia to ponad 500 m2, na której mieści się 6 pokoi plus bardzo duży pokój dzienny z kuchnią, jadalnią i częścią TV, pięć łazienek i liczne strefy gospodarczo-techniczne oraz wiele innych.

architekt Zgierz

nowoczesna willa

Minimalistyczne domy Łódź

Nasza pracownia działa na rynku nieprzerwanie od 2005 roku i specjalizujemy się w domach, willach i rezydencjach oraz ich wnętrzach. Siedziba firmy znajduje się pod Łodzią, w powiecie zgierskim, na którym mamy liczne realizacje. Ale nasz oddział i główne biuro znajdują się w centrum Łodzi, w której przez wiele lat zaprojektowaliśmy bardzo dużą ilość domów, niemal we wszystkich dzielnicach naszego miasta. Mimo podmiejskiego charakteru terenu i leśnych okolic północnej części Łodzi udało się zaprojektować obiekt bardzo nowoczesny, składający się z minimalistycznych brył z elewacją z elementami skandynawskimi.

architekt łódzkie

projekt domu z Łodzi

Nowoczesne domy z dachem płaskim

Zaprojektowano dom dwukondygnacyjny z częściowym podpiwniczeniem i z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku. Do budynku prowadzi hol z którego można dostać się do garażu lub do części dziennej, jak również części gospodarczej – „brudnej kuchni” ze spiżarnią oraz do części gościnnej. Strefa dzienna posiada otwartą kuchnię, przestrzeń jadalną, przestrzeń wypoczynkową – wszystkie z widokiem na las, położony na południowym- wschodzie działki – oraz kącik telewizyjny. Powierzchnia części dziennej przekracza 150 m2. Niemal cały salon jest przeszklony z możliwością otwarcia latem na duży taras słoneczny, a wieczorami o zachodach słońca mamy dostęp do tarasu, zadaszonego przez bryłę piętra, mieszczącą przestrzeń nocną. Piwnica domu znajduje się pod garażem i mieści spiżarnię, siłownię oraz pomieszczenie hobby. Do piwnicy prowadzi klatka schodowa znajdująca się pod klatką prowadzącą na piętro. Na piętrze mamy natomiast ogromną strefę master bedroom z własną łazienką i przejściową garderobą oraz mini salonikiem i niewielkim kącikiem kuchennym. Na piętrze zaprojektowano również dwie duże sypialnie, pokój wielofunkcyjny oraz gabinet. Wybrane pokoje posiadają loggie i widok na las w zależności od preferencji poszczególnych użytkowników. Gabinet i główna sypialnia mają wspólną loggię.

Indywidualne projekty dużych domów

Prezentowany dom jest funkcjonalny, o dobrych proporcjach i wykonany z dobrych materiałów. Na elewacji zastosowano wysokiej jakości tynki w kolorze białym i grafitowym oraz okładziny drewniane z paneli HPL. W elewacjach widać wyraźne podziały poziome podkreślone jako pasy stropowe – wstęgi międzykondygnacyjne. Między nimi znajdują się wysokie na całą kondygnację okna lub wykończenia drewniane. Poziomy na elewacjach podkreślają grube obróbki w kolorze stolarki okiennej, tj. w kolorze czarnym RAL 9005. Tworzy to minimalistyczny charakter podkreślony dodatkowo zimową scenerią. Nie bez znaczenia są też proporcje poszczególnych brył, a także kompozycje elementów na każdej z elewacji.

architekt willi

minimalistyczna rezydencja

Projektant domów nowoczesnych.

Forma domu jest bardzo prosta i stosowaliśmy już zbliżony zabieg przy kilku domach. Oczywiście nie powtarzamy się a każdy dom jest bardzo indywidualny. Ale estetyka kubistyczna oraz minimalizm z elementami skandynawskimi, jak również wstęgi podreślające poziomy to nasze cechy charakterystyczne. Bryła przyziemia to wydłużony prostopadłościan. Natomiast bryła piętra to dwa razy krótszy prostopadłościan nałożony prostopadle na obiekt niższy. Górna bryła piętra ma elementy wystający o szerokości krótszego boku bryły niższej tworząc rzut piętra w kształcie litery T. Dodatkowo z tej bryły wycięto loggie. Mamy więc bardzo powściągliwą bryłę przyziemia, z ascetyczną elewacją od ulicy – niemal bez okien i całą białą – oraz rozrzeźbioną bryłę piętra w mocno kontrastowej kolorystyce. To nie jedyny kontrast. Elewacja północna jest bardzo fortecowa z wejściem znajdującym się pod zadaszeniem, które tworzy nawis piętra. Natomiast elewacja południowa zwrócona w stronę działki to liczne, ogromne przeszklenia i połaci przesuwnych okien.

indywidualny projekt domu

projekt nowoczesnego domu Łódź

Projekty nowoczesnych domów

Projektujemy domy jednorodzinne w całej Polsce. Są to domy minimalistyczne, nowoczesne i nowatorskie w swym stylu i rozwiązaniach nie tylko estetycznych ale i przestrzenno-użytkowych.

Wykonujemy projekty indywidualne kompleksowe domów, willi i rezydencji poczynając od analiz terenu i dokumentów wstępnych, poprzez sporządzenie koncepcji projektowej z wizualizacjami i wstępną aranżacją, poprzez projekty budowlane, techniczne i wykonawcze, a kończąc na nadzorach, kierownictwie, odbiorach.

Projektujemy domy parterowe i piętrowe oraz z poddaszem. Są to domy z dachami dwuspadowymi i spadzistymi oraz domy z dachami płaskimi. Mamy duże doświadczenie w doborze technologii, nowoczesnych konstrukcjach zarówno żelbetowych monolitycznych, jak i stalowych oraz szkieletowych – drewnianych lub stalowych. Częstokroć są to też konstrukcje hybrydowe – mieszane.

architekt Łódź

architekcie z Łodzi zaprojektowali dom

Architekt Łódź

Nie da się z funkcji zrobić dobrej bryły. Nie da się w danej bryle umieścić dowolnej funkcji. Projektowanie to proces, który wymaga wiedzy i doświadczenia. Każdy element jest dopracowywany, a dzieło tworzone jest od podstaw. Funkcja i bryła powstają równocześnie na działce i w nawiązaniu do otoczenia oraz potrzeb użytkowników. To właśnie jest projekt indywidualny, skrojony na miarę i tworzony przez zespół ludzi biorących pod uwagę bardzo wiele czynników. Widoki z okien, dostępność światła słonecznego, komunikacja poszczególnych użytkowników, wiek mieszkańców, ich plany na teraz i na przyszłość – to ma znaczenie dla programu użytkowego. A na potrzeby estetyczne odpowiada bryła, zastosowane materiały i indywidualny styl projektanta i pracowni.

indywidualne projekty domów

minimalistyczny dom z Łodzi

Projekt: Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev