Najtrudniejszym wyzwaniem dla projektanta wnętrz jest projekt małej przestrzeni mieszalnej tj. kawalerki. Dodatkowo, gdy trzeba jeszcze wydzielić w niej miejsce do spania, pojemną kuchnię, wygodną łazienkę oraz dużo miejsca do przechowywania. I to wszystko w bloku z wielkiej płyty na niecałych 37 m2…

kącik jadalny w mieszkaniu projekt

nowoczesne wnętrza małego mieszkania

Projekty wnętrz Łódź

Ale udało się, gdyż nad całym projektem czuwał zespół projektowy BIAMS. Po inwentaryzacji i analizach zaproponowaliśmy kilka układów aranżacyjno-funkcjonalnych. W każdym wydzielone zostało miejsce do spania. Zawsze myśleliśmy też o wygodnej kuchni oraz miejscu na przechowywanie. Cześć telewizyjna też pozostawała nie bez znaczenia. Ale w efekcie w niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć mieszkanie praktyczna, a przy tym bardzo nowoczesne, wręcz minimalistyczne. W kuchnie zmieściła się wysoka lodówka, piekarnik na poziomie wzroku, wygodny zlew i dużo szafek. W kąciku jadalnym mamy rozkładany stół. A w części telewizyjno-wypoczynkowej dużą rozkładaną sofę i pojemną ściankę TV. W przedpokoju jest szafa wbudowana. Taką szafę mamy również w sypialni. Podwójne łóżko w niszy i obok niego kolejne zabudowy to dowód na to, iż małą przestrzeń trzeba zaprojektować skrupulatnie i pieczołowicie.

minimalistyczna kuchnia

projekt nowoczesnej kuchni

Projekty małych łazienek

Także łazienka nie pozostała pominięta w tym szczegółowym i drobiazgowym projekcie. Dzięki zmianie wanny na prysznic udało się wygospodarować miejsce na szafę z pralką i suszarką zabudowaną. Ściana z miską ustępową wiszącą ze stelażem podtynkowym umożliwiła stworzenie szafki na liczne drobiazgi. A przeniesienie umywalki dało więcej przestrzeni i oddechu. A to wszystko dzięki drobnej przebudowie pionów i przeniesieniu ściany frontowej około 25 cm do przodu. Podniesienie podłogi umożliwiło natomiast wykonanie nowoczesnego prysznicu typu walk-in. Wykonaliśmy dwie wersje łazienki – w odcieniach beżu, bieli i kaszmiru oraz z odcieniach szarości. W łazience zastosowano modne spieki o fakturze lastrico w kolorystyce ciepłej ziemistej lub zimnej szaro-siwej.

Projekty kawalerek i małych mieszkań

Dzięki jasnej kolorystyce, dobremu doborowi mebli ruchomych oraz jakościowego zaprojektowaniu mebli wbudowanych i innych zabudów stałych udało się osiągnąć wnętrza nowoczesne, minimalistyczne, ale też ciepłe i przytulne. Mimo jasnej kolorystyki mamy wiele modnych elementów. Połączenie bieli, beżu i ecru z kaszmirowymi dodatkami spełnia najnowsze trendy projektowania małych przestrzeni. Wiele subtelnego i nowoczesnego oświetlenia dodaje charakteru wnętrza i tworzy piękne sceny. A dodatki końcowej aranżacji czynią z przestrzeni komfortową, mieszkalną i przyjemną w odbiorze.

Minimalistyczne wnętrza

Meble wbudowane powstałe dzięki ingerencjom w ściany, ukryte drzwi, jednolita podłoga i pełna spójność materiałowa dla całego mieszkania i całej przestrzeni umożliwiły uzyskanie mieszkania przestrzennego, niezagraconego o minimalistycznym stylu. Zarówno wersja jasna i wersja biała dzięki formie elementów i prostym bryłom uzyskały wydźwięk bardzo nowoczesny, wręcz nowatorski dla typowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Dużo dały oczywiście też zmiany budowlane, jak wyburzenie okna balkonowego do ziemi, zmiana grzejników na nowoczesne pionowe oraz wyburzenie ściany konstrukcyjnej mocno dzielącej mieszkania na dwa trakty.

nowoczesny salon w kawalerce

projekty salonów i pokojów dziennych

Projekty nowoczesnych wnętrz

Oprócz przedstawionej powyżej wersji ciepłej, beżowo-kaszmirowej zaproponowano również wersję ultranowoczesną, białą, bardzo ascetyczną. Dzięki temu to samo mieszkanie, o tych samych formach uzyskało dwa style, dwie stylizacje i dwa charaktery. Który bardziej przypadł do gustu Klientowi nie zdradzimy, ale chętnie wysłuchamy Państwa opinii na temat dwóch podobnych, acz różniących się aranżacji wnętrz.

Wnętrza Łódź

Projektowanie mieszkań

Nasza pracownia projektuje głównie wnętrza domów które wcześniej zaprojektowaliśmy i to na terenie całej Polski. Idea spójnego projektu zewnętrza i wewnętrza daje lepszy efekt końcowy. Już przy koncepcji projektowej wiele rzeczy można przewidzieć przy idei jednego projektanta. Z powodzeniem projektujemy też jednak wnętrza apartamentów i mieszkań deweloperskich. W Łodzi projekty naszych mieszkań można znaleźć w: Panoramice (Łódź, Widzew), City Park (Żeligowskiego), Mickiewicza 4, Central Park Apart (Gdańska 141A), Liściasta Park, osiedle Sokołówka (ul. Św. Teresy), Nowe Złotno (ul. Traktorowa) i wielu innych. Ale podejmujemy też trudne wyzwania jak mieszkanie opisane powyżej. Gdy projekt jest kompleksowy – razem z przebudową i dokumentami formalno-prawnymi lub gdy zakres prac wymaga wielu branż i skomplikowanych projektów nie tylko wnętrzarskich, ale także budowlanych i branżowych to nasza pracownia sprawdzi się doskonale.

inwentaryzacja lokalu

projekty pełnobranżowe

Projektant wnętrz Łódź

Tutaj oprócz trudnego wyzwania projektowego jakim jest aranżacja małych mieszkań, naszym zadaniem jako biura projektowego była cała obsługa procesu inwestycyjnego oraz uzyskanie niezbędnych zgód, pozwoleń i opinii. Prace rozpoczęliśmy od dokładnej inwentaryzacji lokalu i jego ekspertyzy technicznej. Po wykonaniu wariantu funkcjonalno-przestrzenno-użytkowego, zatwierdzonego przez Klienta wystąpiliśmy o wszelkie zgody na prace do właściwej Spółdzielni. Nie tylko te związane ze zmianą elewacji (okna do ziemi na balkonie), czy zmianą konstrukcji (wyburzenie części ścian), ale również zmianami instalacyjnymi (gaz, elektryka, wod.-kan., klimatyzacja, niskie prądy). Wiele z tych zmian wymaga nie tylko zgód od zarządcy budynku, ale także uzyskania dodatkowych opinii i pozwoleń na budowę od Urzędu Miasta.

rzut małego mieszkania

projekt kawalerki

Kompleksowa współpraca wnętrzarska

Jeśli zatem chcą Państwo uzyskać kompleksowy projekt wnętrz i aranżacji lokalu mieszkalnego wraz z projektem przebudowy tego lokalu w trudnym budynku (wielka płyta, kamienica, bloki z lat 90-tych) to zapraszamy do biura projektowego BIAMS. Zajmiemy się nie tylko dekoracją wnętrza, ale też pełnym projektem wnętrz i aranżacji, projektem przebudowy, pozwoleniami na budowę, uzgodnieniami, opiniami, dodatkowymi opracowaniami w tym konstrukcyjnymi i branżowymi. Jest to zatem praca dla biura projektowego, a nie studia projektowania wnętrz, stąd architekci z BIAMS to najlepszy wybór przy tego typu projektach…

minimalistyczne wnętrze Łódź

biały, nowoczesny salon