Wizja Przedsiębiorstwa

W latach 2020 – 2025 stać się liderem wśród pracowni architektonicznych w Polsce w projektowaniu ekskluzywnych i niebanalnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych dostosowanych do wyśrubowanych i nietypowych wymagań Inwestorów.

Działamy na rynku nieprzerwanie od 2005 roku, stale się rozwijając, edukując i polepszając jakość swoich usług.

Misja Przedsiębiorstwa

Bezproblemowo przeprowadzić Klienta przez proces inwestycyjny zaprojektowania i budowy wymarzonego domu, który jest najważniejszym miejscem w życiu każdego człowieka.

Proces inwestycyjny jest żmudny, czasochłonny i stresujący – powierz go profesjonalistom z BIAMS

Dostosowanie projektów indywidualnych domów, które są małym światem człowieka i enklawą bezpieczeństwa do jego potrzeb, upodobań, gustów i przyzwyczajeń poprzez holistyczne podejście do projektowania budynku mieszkalnego.

Nasze projekty indywidualne dopasowujemy do potrzeb Klientów, zarówno pod względem estetycznym, ale również materiałowym i technologicznym…

Cele biura projektowego

Ład przestrzenny – poprawa jakości osiedli mieszkaniowych poprzez projekty obiektów dopasowanych do otoczenia działki, skali, nawet województwa oraz poprzez wykonywanie projektów przemyślanych, szczegółowych i profesjonalnych, niedających dowolności realizacji przez wykonawców budowlanych.

Energooszczędność – stałe dostosowywanie projektów do zmieniających się wymogów prawa i rozporządzeń, poprawa jakości budynków mieszkalnych jednorodzinnych dzięki zastosowaniu ciepłych domów o niski bilansie energetycznym poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i OZE.

Edukacja – szerzenie idei znaczenia projektów indywidualnych, negacja projektów gotowych, które są zaprzeczeniem zasady projektowania domu dostosowanego do Klienta, działki, otoczenia; przedstawianie dużej roli projektów branżowych, w tym konstrukcyjnych, w celu bezproblemowego wybudowania obiektu.

Spójność – zachowanie spójności między wnętrzem, a zewnętrzem domu, poprzez projektowanie otoczenia, bryły i aranżacji przez jednego projektanta; umowa ramowa to oszczędność czasu, brak problemów i niedopowiedzeń, których unikamy przy kompleksowym projekcie obiektu z nadzorem autorskim i /lub inwestorskim.

Prawo – przestrzeganie przepisów, odpowiednia analiza prawna, wymiana poglądów z innymi architektami, samodoskonalenie poprzez szkolenia i kursy; edukacja własna i edukacja Klientów w zakresie architektury i budownictwa oraz poprzez podkreślanie dużej roli prawa budowlanego i rozporządzeń, eliminacja zaszłych przyzwyczajeń Inwestorów, typu „załatwi się”, „można spróbować”, „przekonamy ich”, „zróbmy bez pozwolenia?”, brak błędnych interpretacji prawa.

Jakość i precyzja – podnoszenie jakości projektów poprzez stałą kontrolę jakości, pełne dopracowanie koncepcji, sprawdzanie projektów architektonicznych i branżowych zarówno w fazie budowlanej, jak i wykonawczej.

Domy jednorodzinne to nasza specjalizacja, a projekty indywidualne budynków mieszkalnych wykonujemy od lat…

Wartości Firmy BIAMS

Jawność – przejrzyste warunki współpracy oparte na szczegółowych umowach z zakresem prac, cenniki przedstawione na stronie obowiązujące niezależnie od lokalizacji i zasobności Klienta; stałe informowanie Klientów o powstających problemach mogących wpłynąć termin, uzyskanie dokumentów formalnych lub przebieg budowy.

Zaangażowanie – kompleksowa praca zespołu nad projektem od koncepcji wstępnej do projektów wykonawczych, detali i dokumentów formalnych, dobranie najlepszych osób do poszczególnych zadań

Kreatywność – dobór do zespołu odpowiednich, profesjonalnych i zaangażowanych osób dobór zadań do umiejętności każdego pracownika; wariantowość rozwiązań projektowych; czuwanie i zaangażowanie podczas tworzenia pierwszej koncepcji i szkiców architekta Marcina Sieradzkiego założyciela pracowni, jej dyrektora kreatywnego oraz uprawnionego projektanta.

Orientacja na Klienta i stała współpraca – dostosowywanie modelu pracy do potrzeb Klienta; spotkania u Klienta lub w wyznaczonym miejscu, elastyczny grafik pracy z możliwością spotkań w godzinach wieczornych i w weekendy; spotkania w cztery oczy lub online, w zależności od preferencji Klientów, praca na rzutach, plikach edytowanych, modelach 3D, planszach lub grafikach; możliwość wpływu na technologię, materiały i instalacje.

Nasza pracownia architektoniczna zaprasza do współpracy Klientów indywidualnych, inwestorów prywatnych, deweloperów, przedsiębiorców, Klientów firmowych i instytucjonalnych…

Profesjonalizm – odpowiedzialność za wady projektowe, gwarancje terminów zagwarantowane umową i karami umownymi, z góry określone zasady współpracy, przedstawiony pełny zakres prac, przejęcie skomplikowanych spraw formalnych od Inwestora w celu uniknięcia błędów urzędowych.

Technologia – optymalizacja projektów poprzez zastosowanie CAD /CAM oraz technologii BIM i 3D, uzyskanie dzięki temu podniesienia jakości projektów i parametryczności poszczególnych etapów, szybkie wprowadzanie zmian do koncepcji 2D i 3D.

 

Skontaktuj się z nami.

Działamy w całej Polsce, po podpisaniu umowy dojeżdżamy do Klienta, a oferty wykonujemy w ciągu 2 dni roboczych, mamy wiele form płatności i jawne ceny niezależnie od Klienta i lokalizacji w PL.