W temacie innowacyjnej przebudowy i rozbudowy dla domu jednorodzinnego pod Warszawą przyszło nam również zmierzyć się z wnętrzami dla nowej, rozbudowanej części, o powierzchni łącznej na poziomie nieco ponad 200 m2
Wnętrza domów jednorodzinnych
W zakresie prac dla projektu wnętrz i aranżacji w fazie koncepcyjnej z wizualizacjami, była do zaprojektowania na wstępie – część wejściowa, w nowopowstałym łączniku jednokondygnacyjnym, znajdującym się na froncie założenia. Kolejnym trudnym elementem była jednobiegowa, wspornikowa (schody półkowe) klatka schodowa, znajdująca się w łączniku tylnym – dwukondygnacyjnym. Między łącznikami powstała bardzo ciekawa przestrzeń – przeszklone atrium stanowiące piękne, dodatkowe wnętrze tego obiektu. Do zaprojektowania była również część dzienna z dużą kuchnią podzieloną na strefę czystą – reprezentacyjną oraz brudną – magazynową, porządkową. Znajduje się tu również jadalnia o wysokości dwóch kondygnacji, połączona z kuchnią czystą oraz salonem lecz stanowiąca odrębną część. Przestrzeń dzienna to ponad 90 m2, a doliczając atrium i strefę wejściową oraz klatkę schodową osiągnęliśmy łączną ppowierzchnię na poziomie 150 m2.
Projekty wnętrz domów z poddaszem
Na piętrze wyodrębniono strefę dla rodziców do wykorzystania w całości na ich własne potrzeby. Sypialnia główna z własną łazienką, niemal nieoddzieloną od pokoju oraz niewielka garderoba zajmuje część domu po jednej stronie pustki. Mamy również antresolę nad klatką schodową i jadalnią, duży wygodny gabinet z kącikiem wypoczynkowym oraz siłownię /pokój hobby /pokój gier. Mimo, iż jest to poddasze ze skosami poradziliśmy sobie z tym wnętrzem stosując jasne kolory, skandynawskie wykończenia oraz ciepłe dodatki i nieco koloru. A na ścianie klatki schodowej wykonanej w żelbecie architektonicznym pojawił się bardzo ciekawy detal – ale o tym poniżej.
Nowoczesne wnętrza domów – projekty i koncepcje
Wnętrze tego ciekawego domu złożonego z dwóch nowoczesnych stodół jest nie tylko modne i nowoczesne, ale też bardzo praktyczne. Duża kuchnia podzielona na dwie strefy, wygodna oddzielna jadalnia, salon z kominkiem i częścią telewizyjną, kącik muzyczny, kącik czytelniczy przy klatce to tylko niektóre strefy w tym ciekawym wnętrzu podwarszawskiego domu. Mamy tu dużo komunikacji, wygodne przejścia i korytarze dzięki czemu można było wyodrębnić ładne i ciekawe miejsca w tym niebanalnym projekcie wnętrz. Wiele spotkań z Klientami oraz liczne opracowania sprawiły, iż uzyskaliśmy wnętrza i aranżacje dopasowane nie tylko do potrzeb właścicieli, ale również ich wymagań estetycznych.
Wnętrza domów Warszawa
Projekt strefy wejściowe
Wbudowane szafy, nowoczesna ławka oraz detale z blachy perforowanej przywodzą na myśl nowoczesny boutique, a nie strefę wejściową do domu. A w osi wejścia do domu mamy w tle piękną klatkę schodową, ale najpierw widok na przestronne, nowoczesne atrium.
Atrium /dziedziniec
Atrium przeszklone z trzech stron dostępne jest ze strefy wejściowej, komunikacji przy jadalni oraz holu z klatką schodową. Zaprojektowano je w sposób minimalistyczny, z elementami stylu japońskiego. Na uwagę zasługuje pas z czarnych desek znajdujący się na zewnętrz i wewnątrz budynku.
Nowoczesna kuchnia
Za strefą wejściową możemy przemieścić się wprost do jadalni i pokoju dziennego korytarzem wzdłuż atrium lub przejść do kuchni. Przestrzeń tą dzieli swego rodzaju wyspa stworzona z pomieszczeń w której znajdują się spiżarnia i nowoczesne WC. Sama kuchnia również jest podzielona na dwie strefy: wstępną, brudną, magazynową ze zlewem oraz miejscem do przechowywania zarówno w szafach, jak i zamkniętej spiżarni oraz czystą z wyspą, gablotami oraz ścianą ze sprzętami. Monolityczna wyspa ze spieku, gabloty z drzwiami ze szkła i blachy perforowanej, elementy forniru sprawiają, iż jest to bardzo ekskluzywne i jakościowe wnętrze. Loftowy styl tej przestrzeni uzupełnia matowy mikrocement na posadzce, w kolorze ciemnego betonu, który wydziela wyraźnie tą strefę od wejściowej i od jadalni.
Nietuzinkowy projekt toalety
Małe WC przy wejściu też zasługuje na uwagę. Nie tylko ceramika i armatura jest najwyższej jakości. Mamy tu również podświetlaną ścianę z białego Onyxu, na której zamontowano wielkie półokrągłe lustro oraz zabudowę stelaża do WC z forniru wodoodpornego. Zmieścił się również obraz oraz nowoczesny wieszak na ręczniki montowany do sufitu.
Jadalnia z wysokim sufitem
Już zaprojektowana przestrzeń jadalni w projekcie architektonicznym, który poczyniliśmy wcześniej broni się sama. Stąd dla dwupoziomowego pomieszczenia zostawiliśmy białe ściany i niemal białą podłogę z żywicy epoksydowej. Wrażenie to podsyca fasadowe okno na dwa piętra oraz przeszkolna ściana gabinetu znajdującego się powyżej, na poddaszu. Tutaj zagrały: dobry stół, wygodne krzesła wszystko w kolorze monochromatycznym oraz nietypowa lampa – dekoracyjny żyrandol. A na tle fasady mamy rośliny i nowoczesne, niewielkie pianino.
Strefa dzienna w dwóch odsłonach
W pierwszej wersji zaproponowaliśmy drewno teak na podłodze i gruby folkowy dywan pod strefą wypoczynkową oraz beton architektoniczny na suficie. Przestrzeń tą od jadalni dzieli monumentalna, monolityczna bryła kominka trzystronnego, narożnego, wykończonego na postumencie w lastriko.
W drugiej wersji kominek jest nieco bardziej rozrzeźbiony. Zastosowano oprócz białego kamienia Carrara, elementy z blachy. Posadzka to natomiast mikrocement w kolorze naturalnego betonu. W tej wersji na suficie pojawia się również przestrzenne drewniana zabudowa o geometrycznych kształtach. A pod kanapami w nieco innym stylu niż w pierwszej wersji znajduje się wycięcie wypełnione wykładziną dywanową w geometryczne wzory nawiązujące do sufitu.
W obu wersjach na uwagę zasługuje długa ścianka TV z częścią multimedialną, audio oraz z częścią do przechowywania. W pierwszej wersji zastosowano czarny fornir i białe lakierowane elementy, natomiast w drugiej wersji fornir w kolorze drewna dębowego oraz elementy z blachy i lustra.
W tych różnych materiałowo, acz podobnych w formie przestrzeniach, zastosowano ciekawe oświetlenie magnetyczne oraz w oknach dwa rzędy zasłon w kolorach szarych i czarnych ocieplających wnętrze.
Klatka schodowa w rezydencji
Jednobiegowa klatka schodowa ze schodami wspornikowymi wykończonymi drewnianymi, tekowymi, stopniami i szklaną transparentną balustradą. Schody wsparte są na ścianie monolityczneh wykonanej w żelbecie architektonicznym. A na ścianie tej zaproponowano dwupoziomowy mural, który będzie widoczny z wielu miejsc w domu, ale również po wejściu do obiektu. Przestrzeń ta stanowiąca przedłużenie jadalni (ta sama szerokość) wykończona jest natomiast na posadzce białą żywicą epoksydową w półmacie. Strefowanie odbywa się zatem nie tylko sufitami i zabudowami, ale również doborem posadzek.
Projekty części wspólnych
Na piętrze nad klatką schodową i jadalnią powstała antresola. Z tej przestrzeni mamy również widok na atrium poprzez przeszkloną fasadę. Na posadzce zastosowano żywicę epoksydową w kolorze białym jak na piętrze poniżej. Białe są również sufity, natomiast ściany są w kolorze jasnoszarym i miejscami obłożone blachą kortenowską (Corten). Tu również nie zabrakło miejsca do wypoczynku oraz dizajnerskich dodatków. Z tej przestrzeni wydzielona jest również przestrzeń hobby /mała siłownia ze sprzętami do ćwiczeń oraz miejscem do grania. Ta część na posadzce ma wykładzinę w geometryczne wzory.
Projekty gabinetów i pokojów do pracy
Z siłowni mamy dostęp do pokoju do pracy. Rdzawa wykładzina, ściany ze blachy nierdzewnej oraz cortenowskiej, minimalistyczne zabudowy z kolorze białym oraz elementy w tynku dekoracyjnym w kolorze czarnym sprawiają, że wnętrze jest ciekawe i niebanalne mimo swej prostej roli i niewielu mebli.
Skandynawska sypialnia
Po drugiej stronie poddasza, nad salonem jest sypialnia główna z otwartą łazienką i niewielka garderobą. Przestrzenie te zachowane są w stylu skandynawskim. Jasne drewno, szare panele ścienne i ciekawe oświetlenie tworzy z tej przestrzeni wnętrze przytulne i ładne. Na uwagę zasługuje również zielona ściana wykończona tapetą z przesuwnymi drzwiami wykonanymi indywidualnie z cienkich profili, które prowadzą do garderoby. Sama garderoba jest również praktyczna i wykonana z dobrych materiałów. Niewielką przestrzeń powiększa lustro na końcu oraz otwarte szafy w kolorze jasnego dębu z praktycznymi szufladami.
Modna łazienka
A otwarta łazienka przy sypialni to również styl skandynawski z jasnym drewnem, korkowymi stolikami, szarymi ścianami oraz płytkami z lastrico na części ścian i w części prysznicowej. Natomiast w część z wanną i umywalkami mamy płytki drewnopodobne w kolorze nawiązującym do płyt meblowych szafki podumywalkowej, szafek nocnych i toaletki, której nie mogło zabraknąć.
Ekskluzywne i luksusowe wnętrza Warszawa
Jak widać w projekcie tym oprócz ekskluzywnych materiałów wykończeniowych i wysokiej klasy produktów do wykończenia wnętrz zastosowano również najnowsze rozwiązania technologiczne i oświetleniowe. W związku z dużą przestrzenią dzienną powstały liczne przestrzenie ogólne i wspólne nie mające konkretnej funkcji, a bardzo dopracowane i uzupełniające wnętrze. Mamy tu zatem kącik muzyczny w przeszklonej fasadzie, miejsce do czytania pod schodami. Dominantę stanowi kominek zlokalizowany między kuchnią i jadalnią. Dzięki dość dużej ilości komunikacji zmieściły się designerskie meble od znanych projektantów, fotele, krzesła, konsole, wazony i obrazy. Jest tu więc sztuka, niebanalne meble oraz indywidualne oświetlenie. Nie jest to zatem typowe wnętrze w podstawowymi pomieszczeniami, a wnętrze ekskluzywne i wysublimowane, pełne ciekawych miejsc, dobrego detalu i jakościowego materiału.
Wnętrza dużych domów
Zatem praca zespołowa i współpraca z Klientem oraz znajomość wcześniej projektowanego obiektu pozwoliła na zaprojektowanie pięknych, nowoczesnych i jakościowych wnętrz. A znajomość rynku, aktualnych trendów i mód umożliwiła stworzenie przestrzeni z dobrych materiałów z jakościowymi dodatkami.