Bardzo się cieszymy, gdy przyjdzie nam projektować nie tylko wnętrza domów, które wcześniej projektowaliśmy, ale również gdy mamy do zaprojektowania nowoczesny apartament, w znanym adresie deweloperskim, tj. w łódzkiej DIASFERZE przy ulicy Kilińskiego:

Projekty apartamentów i mieszkań deweloperskich Łódź

Ten przestronny, wysoko położony, narożny apartament, o powierzchni nieco ponad 50 m2 składa się z pokoju dziennego, kuchni, komunikacji, sypialni oraz łazienki. Wykonaliśmy tylko niewielkie zmiany w jego układzie proponując otwarcie kuchni, powiększenie łazienki i lekkie zmiany w strefie wejściowej i sypialnianej. Zaproponowaliśmy skandynawski styl z elementami softloft (wnętrze loftowe /industrialne) z dodatkami i kolorystyką ze stylu BoHo.

nowoczesne mieszkanie w Łodzi

skandynawska sypialnia w mieszkaniu

Architekt wnętrz Łódź

W całym mieszkaniu zdecydowaliśmy się na panele winylowe w kolorze zabielonego jesionu, który świetnie koresponduje z betonem dekoracyjnym na ścianach oraz czarnymi dodatkami i drewnopodobnymi dodatkami. Pojawiła się również cegła w kolorze beżowym – dobrana do podłogi. Dominuje biel i ecru na ścianach, czarne akcenty i połacie wybranych elementów oraz kolorowe dodatki i betonowe szare płaszczyzny.

projekty wnętrz sypialni i pokojów

nowoczesna sypialnia

Projektant wnętrz Łódź

Dynamizmu wnętrzu dodają sufity podwieszone podkreślające przestrzeń oraz niedochodzące do ścian, dzięki czemu pojawiły się nisze na oświetlenie punktowe, liniowe oraz zasłony w kolorze jasnoszarym. Duża czarna ściana zamykająca komunikację ozdobiona jest roletami rzymskimi również w kolorze czarnym.

nowoczesne wnętrza Łódź

nowoczesny przedpokój z loftowymi dodatkami

projekty wnętrz mieszkań i apartamentów

nowoczesny pokój dzienny w mieszkaniu deweloperskim

Projekty wnętrz Łódź

Również kuchnia w tym wnętrzu jest czarno biała. Lite, pełne fronty w białym macie przełamują czarne akcenty – półki, blaty, elementy pionowe oraz zastosowanie wybranych szafek jako otwartych i ażurowych. W kuchni, dzięki wyburzeniu ściany działowej udało się ją w pełni otworzyć i stworzyć wyspę – półwysep, zespolony dodatkowo ze stołem jadalnym.

loftowy i industrialny apartament

projekt minimalistycznej kuchni

Aranżacja wnętrz Łódź

Wnętrze ma też liczne minimalistyczne akcenty. Ukryte drzwi w kolorze ścian, skrywające wejścia do sypialni i łazienki. Bardzo proste zabudowy meblowe, niemal znikające na tle połaci i płaszczyzn. Zabudowy przechodzące w osłony dla zasłon i oświetlenia. Elementy ze ścian przechodzące na meble i z sufitów na ściany. Wykorzystanie uskoków i nisz na zabudowy otwarte lub pełne. To wszystko sprawia, że mieszkanie jest czyste, eleganckie i bardzo nowoczesne.

wnętrze apartamentu

nowoczesne wnętrze Łódź

Wnętrze Łódź

Będzie to mieszkanie dla młodych ludzi rozpoczynających swoją drogę życiową, stąd może być nieprzeładowane, proste, eleganckie z minimalną ilością rzeczy niezbędnych do życia. Mamy więc praktyczną nowoczesną kuchnię. W sypialni mamy szafę, biurko, łóżko i krzesło. Przedpokój zawiera szafę, a pod nią pufę, małą ławkę oraz konsolę z lustrem. Aneks jadalny wyposażono w nierozkładany, normalny, nieduży stół. A w pokoju dziennym kanapę, telewizor i miejsca do przechowywania. Mieszkanie jest niezagracone, przestronne i otwarte. Tylko tyle i aż tyle.

projekty nowoczesnych pokoi

przytulna sypialnia z elementami industrialnymi

Wnętrza i aranżacje

Dlatego warto udać się do architekta dużo wcześniej, a o wyborze mieszkania zdecydować przed jego budową. Mamy wtedy wpływ na prace w trakcie realizacji. Możemy ustalić kolor stolarki wewnątrz, rodzaje ścian działowych, a w niektórych przypadkach nawet rodzaj ogrzewania, ilość i wielkość oraz formę grzejników. Mamy też wpływ na instalacje, w tym elektrykę i hydraulikę dopasowaną do wybranych i ustalonych w koncepcji projektowej sprzętów, ceramiki i armatury. Jak również możemy mieć wpływ na takie aspekty techniczne, jak wylewki by dobrać je odpowiednio do wybranej posadzki. Jednak przed tym wszystkim musimy wykonać pełną koncepcję projektową z doborami, a nasze biuro projektowe skoordynuje z biurem technicznym dewelopera wszystkie niezbędne szczegóły.

dobory materiałowe z architektem

dobory materiałów w BIAMS

Wnętrza – konsultacje i doradztwo

Oprócz samej usługi projektowej możemy pomóc w wybraniu mieszkania pod kątem jego ustawności, architektury, aranżacji, wnętrz, stron świata i innych aspektów. Przed zakupem mieszkania możemy sporządzić wstępne szkice i warianty aranżacyjne (funkcjonalno – użytkowe) w celu unaocznienia możliwości realizacyjnych. Pomożemy również znaleźć firmę zajmującą się odbiorami deweloperskimi i przy takim odbiorze uczestniczyć służąc radą, pomocą i wsparciem technicznym.

dobór materiałów aranżacyjnych

dobory materiałów wykończeniowych

BIAMS – domy, wnętrza, doradztwo.