Ta wielka i monumentalna rezydencja z basenem przydomowym o powierzchni ponad 1200 m2 posiada czterostanowiskowy garaż, reprezentacyjny foyer z wachlarzową klatką schodową oraz siedem sypialni, dwa gabinety i liczne pokoje dodatkowe w tym strefę SPA, wellness, fitness i rekreacyjną. Sama strefa dzienna przekracza 200 m2, a strefa master bedroom z własnym salonem garderobą i salonem kąpielowym ma ponad 100 m2.

nowoczesna willa pod Warszawą

projekty domów Warszawa i okolice

Projekty willi i rezydencji

Dom składa się z trzech głównych brył: bryły głównej dwukondygnacyjnej oraz dwóch brył przenikających pod kątem tą pierwszą: jednokondygnacyjna i dwukondygnacyjna. Wszystkie bryły kryte są dachem płaskim. W bryle jednokondygnacyjnej na froncie domu mieści się garaż, a od strony ogrodowej część dzienna. Bryła dwukondygnacyjna zawiera na przyziemiu część wejściową, techniczną oraz strefę hobby, jak również służbówkę i strefę SPA, wellness oraz fitness. Nad tymi strefami znajduje się sypialnia główna z salonem wieczornym, garderobą i strefami dodatkowymi jak: pokój gier, pokój kinowy oraz pokój wypoczynkowy, rodzinny. Na przyziemiu trzeciej bryły zaprojektowano dwa gabinety oraz część gościnną, a na piętrze tego elementu przewidziano dodatkowe sypialnie – pokoje dla dzieci.

Rezydencja pod Warszawą

Ta nowoczesna willa posiada ponadto wielką strefę dzienną: z kuchnią brudną i czystą wraz ze spiżarnią i przygotowalnią oraz z salonem, częścią wypoczynkową i bawialnią. Dodatkowo na piętrze zaprojektowano pokój hobby, pokój kinowy (telewizyjny) i salon wieczorny. W rezydencji tej mieszczą się dwie windy, trzy klatki schodowe oraz dwie galerie, foyer i kilka holi. A południowo-zachodni taras dostępny w całości z przeszklonej części dziennej posiada basen i zadaszoną część jadalną. Z części reprezentacyjnej w postaci holu a antresolą możemy dostać się do strefy półprywatnej z dwoma gabinetami oraz częścią gościnną i wypoczynkową. Część domu bardziej prywatna jest dostępna bliżej garażu, podobnie jak część dzienna i strefa rekreacyjna (SPA, wellness, fitness). Zarówno z części dziennej jak i rekreacyjnej mamy dostęp do przydomowego basenu.

projekt domu Warszawa

luksusowy dom z basenem

Indywidualny projekt domu Warszawa

Mimo bardzo dużych rozmiarów bryła tego domu o powierzchni ponad 1000 m2 jest nowoczesna i dynamiczna. We wnętrzu mamy dobry podział na strefy oraz poprawną komunikacją pomiędzy poszczególnymi elementami. Jest wyraźne oddzielenie strefy technicznej od wypoczynkowej i hobby. Jak również dobre wydzielenie stref dziennych od nocnych. A w samej strefie nocnej jest wyraźny podział na strefę dzieci, rodziców i wspólną wypoczynkową. Do obu stref prowadzą też różne klatki schodowe, ale mimo tego strefy są między sobą połączone długą, przeszkloną galerią z widokiem na dziedziniec. Z niej mamy również dostęp na taras słoneczny – zielony dach położony nad strefą dzienną.

nowoczesna rezydencja pod Warszawą

Monumentalny dom pod Warszawą

Projekty domów Warszawa

Dynamiczna i monumentalna bryła domu wynika z układu urbanistycznego od którego zaczęliśmy tę indywidualną koncepcję. Układ wynika z poszczególnych stref, stron świata oraz otoczenia. A sama elewacja mimo pokaźnych gabarytów poszczególnych brył i elementów zawiera cztery materiały i okładziny elewacyjne. Przeważają duże połacie bieli złamane przyciemnionymi dużymi kompozycjami szklanych fasad. Bryły skośne są natomiast w kolorze grafitowym dopasowanym do koloru stolarki, obróbek i dodatków. Na akcentach i wybranych elementach oraz części posadzek zastosowano jasne drewno. Podjazd wykonano ze szlifowanego betonu w dwóch kolorach dobranych do kolorów tynków, a posadzkę przy basenie wykonano z wielkich płyt kamiennych.

nowoczesna willa Warszawa

indywidualny projekt domu Warszawa

Nowoczesne domy Warszawa

Projektowanie willi i rezydencji wymaga doświadczenia oraz znajomości trendów i współczesnych rozwiązań. Duży rozmiar domu wymaga zaprojektowania bryły, która nie może przytłaczać, która musi być lekka i dynamiczna. Dodatkowo wymagane jest dobre dopracowanie funkcji po pierwsze by prawidłowo doświetlić pomieszczenia w dużych przestrzeniach oraz dobrze je między sobą skomunikować, przy równoczesnym prawidłowym podziale na strefy funkcjonalne. Taki dom musi być również bezpieczny i mieć dobrze dopracowany program przestrzenno-użytkowy. Ważna jest nie tylko aranżacja przestrzeni i poszczególnych pomieszczeń, ale również prześledzenie ruchu użytkowników nie tylko tych stałych, ale też tymczasowych i okazjonalnych. Jak również podział na strefy reprezentacyjne, techniczne, półprywatne i prywatne. A dom jednorodzinny takich rozmiarów wymaga również dobre dobranie konstrukcji, rozwiązań materiałowych i technologicznych w tym instalacyjnych.

dom luksusowy

rezydencja o powierzchni ponad 1200 m2

Architekt Warszawa

Zapraszamy zatem do pracowni projektowej BIAMS. Wykonujemy projekty na terenie Warszawy i okolic. Projektujemy domy nowoczesne i minimalistyczne. Wykonujemy indywidualne projekty domów, willi i rezydencji. Wszelkie prace poprzedzamy fazą przedprojektową zawierającą: wizję lokalną na terenie, spotkania z Klientem wraz z wywiadem, analizy terenu i otoczenia oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji do sporządzenia dobrej, indywidualne i dopasowanej koncepcji domu jednorodzinnego.

willa pod Warszawą

architekt domów Warszawa