Przyszło nam w pracowni projektowej BIAMS zaprojektować nowoczesny dom jednorodzinny położony w mojej rodzinnej miejscowości, tj. w Grotnikach, w których znajduje się siedziba firmy. Piękne leśne okolice, ciekawe otoczenie, odważne inspiracje inwestora oraz ciekawy układ funkcjonalny spowodowały, iż powstał obiekt bardzo nowoczesny i świetnie wpisujący się w otoczenie.

projekty domów cała Polska

indywidualny dom w lesie

Projekty domów nowoczesnych

Zaprojektowano dom nowoczesny z płaskim dachem o powierzchni netto (podłóg) na poziomie niecałych 400 m2. Dom rozmieszczono na dwóch kondygnacjach – przyziemiu i piętrze. Przy czym przez zastosowane liczne pustki – głównie nad jadalnią i częścią dzienną program funkcjonalny na przyziemiu jest znacznie większy niż na piętrze (około 250 m2 w stosunku do niecałych 150 m2). Dom zaprojektowano na planie kwadratu, ale przez wspomniane pustki udało się uzyskać zwartą bryłę i niemal jednolity obrys parteru i piętra. Jedynie loggia przy sypialni głównej, taras od frontu z zadaszeniem nad wjazdem do garażu oraz gzymsy obwodowe, międzykondygnacyjne, nieco rozrzeźbiają prostą i zwartą bryłę obiektu.

Nowoczesne wille projekty

Dom na planie kwadratu daje ciekawą i proporcjonalną bryłę ale również pewne ograniczenia. Stąd zdecydowaliśmy się by na osi wejścia w części centralnej ulokować kuchnię, a na narożniku południowym i zachodnim salon i jadalnie z przeszkleniami na dwie kondygnacje i wysokim sufitem. Stąd jednobiegowa klatka umieszczona jest bliżej wejścia. Przy wejściu znajduje się również garaż, mała garderoba i WC z prysznicem oraz niewielki gabinet. Na przyziemiu udało się jeszcze wyodrębnić bibliotekę z funkcją gościnną, połączoną ze strefą TV. Na piętrze mamy strefę master bedroom z dużą łazienką i garderobą, dodatkowy pokój oraz antresolę w widokiem na część dzienną i jadalnię. O powierzchni niemal 150 m2 dla całości + około 70 m2 dla powierzchni tarasów i loggi.

rzut nowoczesnego domu

rzut przyziemia projektu indywidualnego

Zjawiskowe projekty domów

Na elewacji zastosowano grafitowy tynk na ramach, czarną stolarkę okienną i czarną ślusarkę. Oprócz balustrad czarnych, wertykalnych od strony ulicy zastosowano balustradę szklaną przy loggi dostępnej z sypialni głównej. Pod nią znajduje się loggia przy bibliotece, obie zadaszone. Ramy okalające bryłę i budynek wykończono dodatkowo niewielkimi liniami podkreślającymi bryłę. Te wąskie elementy zaprojektowano w tynku dekoracyjnym na wzór betonu architektonicznego. Ten sam beton znalazł się na spodach zadaszeń oraz na wybranych połaciach elewacji frontowej. Zastosowano tu ukryte i zlicowane wrota garażowe wykonane w tym samym tynku co najbliższa elewacja, która zakręca do wejścia do pomieszczenia technicznego.

Indywidualne projekty domów nowoczesnych

W tej elewacji rolę gra również oświetlenie. Dolne podświetlenia punktowe, głównie połaci drewnianych oraz podświetlenia liniowe z gzymsów nadają bryle elegancji i charakteru. Ciepłe światło podkreśla wystające elementy bryły i nadaje jej dynamizmu. A poszczególne wykończenia elewacji, jak beton, drewno, tynk i szkło są bardziej uwidocznione jeśli chodzi o ich fakturę i teksturę. W obiekcie nie zabrakło dużego kominka. Element ten jako jedyny jest wykończony w kamieniu elewacyjnym w kolorze szarym. Dodatkowo wokół tego elementu pojawia się obwiednia w czarnym kolorze, która podkreśla ten element. Ciemne połacie bardzo dobrze również współgrają z deskami drewnianymi, elewacyjnymi ułożonymi pionowo z drewna thermo-jesion. Drewno to poddane obróbce termicznej posiada ciekawy czekoladowy kolor oraz nie wymaga zabezpieczenia, jak również się nie odkształca.

Projekty domów z dachem płaskim

Liczne przeszklenia, dobra funkcja, świetne wpasowanie w działkę i otoczenie, bardzo poprawne proporcje, nowoczesna bryła, super dopasowane materiały elewacyjne i wykończeniowe to tyko niektóre zalety tego projektu. Projektu, który poprzez liczne poprawki i doszczegółowienia osiągnął pożądany efekt zarówno przez pracownię projektową, jak i Klienta indywidualnego, tj. zadowolonego z efektu inwestora i przyszłych mieszkańców. Zapraszamy zatem po projekt indywidualny, który sprawi, iż uzyskamy funkcję, bryłę i pełne wpasowanie w działkę dla naszego wymarzonego domu.

Wymarzony projekt domu w BIAMS

Wykonujemy kompleksowe projekty indywidualne domów w całej Polsce. Są to nowoczesne stodoły, nowatorskie domy indywidualne oraz wille i rezydencje z dachem płaskim. Nasze projekty poprzedzamy pełną koncepcją projektową z wizją lokalną na działce, analizami, licznymi spotkaniami. Nasz projekt indywidualny zawiera wszystko co niezbędne do wybudowania domu bardzo odciążając naszych Klientów. A dodatkowo uzyskujemy pozwolenie na budowę dla projektów naszych domów i inne dokumenty jako pełnomocnicy naszych inwestorów, co jeszcze usprawnia cały proces i pozwala zaoszczędzić czas naszym Klientom. W BIAMS pomagamy, doradzamy i konsultujemy wszystkie aspekty związane z budową domów. Zapraszamy do naszego biura architektonicznego. Ceny są stałe niezależnie od lokalizacji i Klienta.

indywidualne i nietuzinkowe projekty domów jednorodzinnych

nowoczesne domy, wille i rezydencje