Przedstawiamy nowoczesną łazienkę zlokalizowaną na poddaszu domu jednorodzinnego pod Łodzią. W pomieszczeniu o powierzchni niemal 30 m2 pow. podłogi i około 24 m2 powierzchni użytkowej (uwzględniając skosy z normy) zlokalizowana została średniej wielkości sauna, przejściowy prysznic, przestrzeń umywalkowa, miska ustępowa i bidet oraz wolnostojąca duża wanna.

Projekt łazienki na poddaszu


Łazienka na poddaszu to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie urok przestrzeni pod dachem z funkcjonalnością nowoczesnej łazienki. Dzięki wykorzystaniu naturalnego światła wpadającego przez okna. Aranżacja takiej łazienki pozwala na tworzenie unikalnych i oryginalnych projektów, które wyróżniają się spośród tradycyjnych łazienek.

Łazienka z sauną na poddaszu, którą zaprojektowaliśmy, ma dość nowoczesny charakter, wręcz minimalistyczny dzięki zastosowaniu włoskiego tynku wapiennego, o fakturze i teksturze betonu nadającego się zarówno na ściany i podłogi oraz spełniającego normy antypoślizgowości i wodoodporności (certyfikat do pomieszczeń mokrych). Strefę sauny wykończono w drewnie, tak jak ścianę wejściową. Dla lepszego efektu zastosowano w saunie fińskiej szklaną ścianę frontową. Częściowo zabudowaną ścianę poddasza wykorzystano na nisze, szafki i wnęki wykończone w betonie lub płytach drewnopodobnych.

Łazienki na poddaszach – nowoczesne projekty

Dzięki obniżeniu przestrzeni przy wejściu w okolicach sauny podzielono łazienkę na dwie strefy. Niższą z prysznicem, umywalkami i sauną oraz bez sufitu podwieszonego, lecz pod skosami z nieco schowaną toaletą z bidetem i wanną. Na uwagę zasługuje to przestrzeń wannowa z kranem z podłogi oraz dużą wanną wolnostojącą umieszczoną pod oknem dachowym.

Dodatkowo na pewne podstrefy dzieli ścianka do sufitu grubości 18 cm. Po jednej stronie znajdują się dwie umywalki nablatowe z szafkami oraz dużym lustrem a po drugiej stronie nowoczesny prysznic z odpływem liniowym oraz deszczownicą z sufitu.

Powstały dwie wersje łazienki nieco cieplejsza z większą ilością drewna oraz bardziej monochromatyczna z betonem, białą mozaiką i futurystycznymi dodatkami. Układ łazienki jest tożsamy lecz różnice są w strefie przy umywalkach.