Prezentujemy nieduży i w miarę ekonomiczny dom typu Nowoczesna Stodoła zaprojektowany w okolicach Turku, w województwie wielkopolskim. Jest to dom piętrowy z poddaszem użytkowym o powierzchnie nieprzekraczającej 250 m2. Dom nie posiada garażu i podpiwniczenia, ale na uwagę zasługuje ciekawa elewacja wykończona Cortenem i betonem.

projekty domów Poznań

Nowoczesna Stodoła w BIAMS

Przyziemie domu to prostopadłościenne pudełko z wycięciem na podjazd i strefę wejściową. Na przyziemiu mieści się duża strefa dzienna od strony ogrodowej, południowo, zachodniej, część kuchenna z oknem na podjazd i na stronę północno-wschodnią oraz strefa techniczno-gospodarcza z klatą schodową. Piętro to natomiast wydłużony prostopadłościan, z dachem dwuspadowych, „nachodzący” na płaską część dzienną. I wystający poza nią w kierunku południowym tworząc jednocześnie zadaszenie tarasu. Powstał dzięki temu obiekt dynamiczny i bardzo ciekawy, acz niewielki i praktyczny.

 

Projekty domów z poddaszem

Na poddaszu zaprojektowano natomiast 4 sypialnie. Dwie większe i dwie mniejsze, ale każda w własną łazienką i garderobą. Największa sypialnia od strony zachodniej ma własny balkon francuski i duże okna. Inne sypialnie posiadają ładne okna narożne. Do wszystkich pokoi dostajemy się z centralnie położonej komunikacji. Układ domu jest prosty i uniwersalny. Sypialnia może służyć spokojnie za pokój gościnny, pokój dziecka, czy nawet gabinet. Jest to dom dla czteroosobowej rodziny, ale spokojnie może posłużyć dla rodziny mniejszej, jak i większej.

Dom z dachem dwuspadowym

Średnich rozmiarów działka, bo nieprzekraczająca 1500 m2 miała na szczęście dobre wymiary (kształt zbliżony do kwadratu) oraz dobre ulokowanie względem stron świata. Wjazd od strony północno-wschodniej i część ogrodowa do strony południowo-zachodniej. Stąd takie a nie inne ułożenie obiektu oraz rozlokowanie poszczególnych pomieszczeń. A plan miejscowy nakazujący dachy dwuspadowe sprawił, iż postawiliśmy na nowoczesną stodołę. Ale to bardzo nowoczesną z zastosowaniem dachów bezokapowych, płaskich elementów, powściągliwych kompozycji poszczególnych elewacji i nietypowych oraz dizajnerskich materiałach na tychże elewacjach.

Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych

Blacha cortenoska ma szerokie zastosowanie w architekturze. Poza właściwościami materiału, które sprawiają, że jest on odporny  na działania atmosferyczne to jego inna zaleta wychodzi na pierwszy front. Stal kortenowska ma niepowtarzalną fakturę i barwę, co czyni z niej materiał wyjątkowy. A możliwość zastosowania na dachu, elewacji i nawet małej architekturze sprawia że w BIAMS bardzo lubimy to wykończenie. Oczywiście zastosowana została na całym budynku fasada wentylowana z wypełnieniem z wełny mineralnej. Taka fasada ma bardzo dobre właściwości i sprawia, iż komfort w budynku i mikroklimat w nim są dużo lepsze niż przy tradycyjnych metodach ociepleń. Dodatkowo elewacja taka jest niepalna. Podest budynku również zaprojektowano w tej technologii. Wykończeniem są jednak płyty betonowe GRC. Loftowego wydźwięku dodają również czarne akcenty na elewacjach – stolarka okienna, obróbki, przyciemniane szkło. Wszystko to daje spójny charakter i podkreśla indywidualne rozwiązania dla tego projektu Nowoczesnej Stodoły.

Architekt Poznań

Nasza pracownia z powodzeniem realizuje indywidualne projekty domów jednorodzinnych. Firma BIAMS (Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki) działa nieprzerwanie od 2005 roku realizując projekty mieszkaniowe. Od 2018 roku działamy z powodzeniem w całej Polsce i również za granicą. Większość naszych projektów realizujemy w województwie mazowieckim, wielkopolskim i łódzkim, ale nie obce są nam również projekty z rejonu Pomorza, Małopolski, czy Kujaw. Specjalizujemy się w domach nowoczesnych, współczesnych stodołach, obiektach minimalistycznych. Realizujemy również domy większe: wille i rezydencje, w tym domy luksusowe i domy Premium. Zapraszamy po wszystkie etapy procesu inwestycyjnego: od analiz terenu i pomoc w jego zakupie, poprzez koncepcję i liczne projekty, a kończąc na nadzorach i odbiorach.

Zobacz mapę realizacji tutaj!

domy z poddaszem projekty