Przedstawiamy Państwu wnętrza części dziennej oraz foyer wejściowego rezydencji mieszkalnej jednorodzinnej w postaci domu liniowego, którego koncepcja była opisana na naszej stronie oraz na łamach portalu Archinea…

Wnętrza Łódź

Wnętrza tego futurystycznego domu zaprojektowali i zwizualizowali nasi architekci z biura projektowego i studia projektowania wnętrz BIAMS. Przestrzenie mieszkalne przyziemia domu mającego bezpośredni styk z otaczającą przyrodą lasu i w pobliżu położonego jeziora są przykładem spójności w projektowaniu wnętrza i zewnętrza domu. Wnętrza te pokazują, jak ważne jest dla zachowania całości założenia projektowego, zatrudnienie jednej pracowni zarówno do projektu bryły domu indywidualnego, jak i jego wnętrza i przestrzeni w środku oraz końcowej aranżacji.

Projektowanie wnętrz domów, willi i rezydencji

Bardzo minimalistyczny i ultranowoczesny charakter uzyskany przez małą ilość mebli, elementów i dodatków oraz spójność materiałów zewnętrznych i wewnętrznych ocieplono naturalnymi materiałami: deskami okrętowymi, jesionowymi na podłodze, zabudowami meblowymi fornirowanymi w naturalnym kolorze drewna, drewniany blat stołu w jadalni wraz z drewnianymi krzesłami oraz miękki, ogromnych rozmiarów narożnik. W strefie wejściowej mamy dodatkowo zastosowane panele włókno-cementowe, które przechodzą do środka z zewnętrznej bryły wejściowej domu. Tutaj także zaprojektowano pas posadzki z żywicy epoksydowej z mikrocementem, który stanowi kontynuacją płyty betonowej stanowiącej wejście do domu.

Nowoczesne wnętrza Łódź

W związku z nowoczesną bryłą domu jego wnętrze ma loftowe i industrialne elementy i fabryczny charakter w związku z zastosowaniem konstrukcji stalowej. Słupy i belki podtrzymujące strop w związku z obwodowymi przeszkleniami sprawiają, że w nawiązaniu do tych elementów zastosowaliśmy wstawki z elastycznych paneli betonowych w kolorze szarym oraz oświetlenie na szynoprzewodach, jak również lampy liniowe zwieszane na linkach stalowych, wszystkie w kolorze czarnym, jak konstrukcja budynku i stolarka okienna. By jeszcze bardziej wzmocnić nowoczesny charakter zamiast zasłon i firan zastosowano proste, drewniane żaluzje.

Projekty wnętrz nowoczesnych domów

Na uwagę zasługuje również strefa wejściowa. Poprzez ukrycie pomieszczeń gospodarczych w centralnej wyspie obudowanej fornirowanymi panelami z drzwiami ukrytymi nie potrzebujemy tu dużo elementów i dodatków. W wielkiej przestrzeni z żelbetową klatką schodową zaaranżowaliśmy tu tylko wielki klasyczny fortepian w czarnym połysku, fotel oraz duże, wolnostojące lustro. Dla ocieplenia klatki schodowej zastosowano stopnie i podstopnice z litego drewna, wybarwione w kolorze podłogi i forniru na zabudowach. Balustrada schodów jest również typowa i minimalistyczna z czarnej stali z relingami w postaci linek ze stali nierdzewnej lakierowanej na czarno. Całości dopełnia dość klasyczny złoty żyrandol z kryształowymi kloszami.

Projektant wnętrz Łódź

Zatem by uzyskać wnętrze spójne z bryłą domu zapraszamy po pakiet projekt domu indywidualnego wraz z projektem wnętrz. Jego cena już od 200 zł brutto za m2 powierzchni podłogi przy zamówieniu kompleksowym. Również nadzór autorski można wykupić nie w formie pakietu a pojedynczych wizyt na budowie, której koszt zaczyna się od 300 zł brutto za 2-3 godzinną wizytę wraz z dojazdem.

Marcin Sieradzkidobry architekt, projektant