Dom parterowy też może być nowoczesny, z płaskim dachem, mieć liczne przeszklenia, dobrze wyodrębnione strefy i wysoką część dzienną. Te wszystkie elementy udało się zawrzeć, w tej nowoczesnej parterowej rezydencji na pograniczu Sokolnik i Rosanowa w województwie łódzkim, powiecie zgierskim.

modernistyczna willa pod Łodzią

minimalistyczny dom parterowy

Projekty domów parterowych

Dom posiada trzy wyraźnie wyodrębnione, lecz sprawnie przenikające się strefy. Mamy część wejściową, techniczną z garażem, przedsionkiem, szatnią, spiżarnią, kotłownią i pralnią. Dalej bezpośrednio mamy część dzienną z kuchnią, jadalnią i pokojem wypoczynkowo-telewizyjnym. Trzecia część jest nocna z dwoma pokojami, gabinetem, dwoma łazienkami i garderobą. Część nocna z gospodarczą łączą się poprzez pralnię.

Indywidualny projekt domu z dachem płaskim

Zaprojektowany obiekt składa się z trzech części o różnych wysokościach. Część najniższa położona wzdłuż granicy zawiera w sobie garaż z kotłownią i pralnią i strefę nocną z pokojami. Część o średniej wysokości, ułożona na froncie i od ulicy posiada w swym planie hol, wejściowy z szatnią, spiżarnią i małym WC oraz kuchnię z narożnym oknem na obszerny podjazd. Część najwyższa to salon z jadalnią. Poszczególne bryły się przenikają i są z różnych materiałów, co tworzy ciekawą i dynamiczną formę.

Nowoczesne domy i rezydencje od architekta

Bryła najwyższa z wieloma przeszkleniami na południowy – zachód oraz z widokiem na drzewa w końcu działki jest wykonana z grafitowego tynku dobranego do antracytowej stolarki okiennej i drzwiowej. Część frontowa, nachodząca na część niższą jest w kolorze bieli alpejskiej z wykończeniem z tynku silikonowego. Część najniższa prostopadła do dwóch pierwszych jest wykonana z płyt elewacyjnych, w kolorze i formie betonu architektonicznego. Pasy między okienne są natomiast wykonane na zasadzie fasady wentylowanej, z wypełnieniem z płyty włókno-cementowych w kolorze grafitowym w strukturze super mat. Nowoczesne materiały dodają nietuzinkowej bryle dodatkowego sznytu.

Projekty nowoczesnych domów Łódź, Warszawa

Dynamiki byle dodają skosy poszczególnych elementów. Bryła najniższa z garażem na froncie posiada skośną ścianę, skierowaną w stronę podjazdu dla ciekawego zapraszającego efektu oraz łatwiejszego wjazdu samochodów. Drugi skos o tym samym kącie, ale w przeciwległym kierunku wyprowadzony jest od ściany frontowej, tak by podkreślić wejście do budynku i stanowić równocześnie zadaszenie frontu tego wręcz futurystycznego obiektu. Z drugiej strony mamy natomiast skos zadaszenia nad tarasem i zakrzywienie przeciwległe samego tarasu. Na uwagę zasługują również lamele przy wejściu oraz ażurowe zadaszenie tarasu, wykonane z drewna oraz żelbetu. Wysoki salon umożliwił zaprojektowanie nie tylko przeszklonej ściany z oknami przesuwnymi typu HS, ale również dał możliwość zastosowania górnego pasa okien, który pięknie doświetla wysoką przestrzeń.

Architekt budowlany z BIAMS

Cały obiekt zamknął się w około 250 m2, przy czym powierzchnia użytkowa bez garażu i kotłowni to niemal 200 m2, a powierzchnia mieszkalna bez pralni, spiżarni i komunikacji to około 170 m2. Mimo tych parametrów dom jest przestronny, monumentalny, nowoczesny i bardzo ciekawy. Ma wyraźny podział na strefy funkcyjne, doświetloną komunikację, reprezentacyjne wejście, a przy tym jest praktyczny, ergonomiczny i funkcjonalny. Da się zatem, zamawiając projekt w pełni indywidualny, spełnić program użytkowy, dostosować do działki, a przy tym uzyskać bryłę i formę nowoczesną, nowatorską i niebanalną.

Projekty architektoniczne domów

Zapraszamy zatem Klientów indywidualnych, inwestorów i zamawiających pragnących wybudować niepowtarzalny dom jednorodzinny na swojej działce. Nasze biuro architektoniczne w specjalistyczny i profesjonalny sposób zaprojektuje Państwa dom. Będzie dostosowany do działki, ducha miejsca, wymagań estetycznych, funkcjonalnych i użytkowych. Dlatego nasze koncepcje, poprzedzające projekt właściwy, tj. architektoniczno – budowlany do urzędu i techniczny oraz wykonawczy na budowę, są dokładne, dopracowane, zawierają dobre wizualizacje i przewidują równocześnie funkcje, układ, bryłę, ułożenie na działce, ale też szczegóły, estetykę, konstrukcje, instalacje i przestrzeń. Dodatkowo forma prezentacji jest czytelna, klarowna, estetyczna i w pełni profesjonalna… Zapraszamy do BIAMS – architektura domów indywidualnych w całej Polsce!

zadaszenie tarasu w nowoczesnym domu

nowoczesny budynek z dachem płaskim i obszernym zadaszonym tarasem