Ten budynek mieszkalny jednorodzinny dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym w bryle budynku zlokalizowany jest pod Łodzią w gminie Nowosolna. Typowy dwuspadowy dach o dużym spadku i ciepłe materiały wykończeniowe na elewacji sprawiają, iż dom mimo nowoczesnej bryły jest dość tradycyjny.

Dom nad jeziorem w gminie Nowosolna (Skoszewy, Byszewy)

Na elewacji dominuje drewno, biała cegła klinkierowa o ciosanym licu oraz jasny tynk strukturalny. Drewno pojawia się na elewacji w pasach międzyokiennych, na podbitce dachowej oraz w elementach konstrukcyjnych podtrzymujących dach, jak słupy, murłaty, jętki i inne. Drewno w postaci modrzewia syberyjskiego zostało zabielone, a deski mają wyraźną fazę, dla dobrego kontrastu. Elementem wyróżniającym się jest również grafitowa stolarka okienna, natomiast segmentowa brama garażowa została zaprojektowana w białym kolorze, by nie rzucać się w oczy. Na dachu natomiast zaproponowano gont drewniany co bardzo ociepla bryłę domu z dwuspadowym dachem. Na bryle garażu i znajdującą się nad nim sypialnią główną zaproponowano natomiast bonie wykonane w styropianie w kolorze szarym.

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym

Powierzchnia budynku mieszkalnego nie przekracza 500 m2 powierzchni netto i ma nieco ponad 300 m2 powierzchni użytkowej po odliczeniu piwnicy, garażu i skosów połaci dachowych liczone według normy. Do domu wchodzimy dwuskrzydłowymi drzwiami do obszernego i reprezentacyjnego holu z klatką schodową otwartą prowadzącą na poddasze. Z tej przestrzeni na lewo mamy część gospodarczą z garażem i zejściem do piwnicy. Idąc na prawo dostajemy się do części dziennej o powierzchni około 100 m2 z kuchnią, jadalnią i pokojem dziennym /telewizyjnym (salon). Od strony wejścia znajduje się natomiast część gospodarcza ze spiżarnią, toaletą i dodatkowym pokojem do pracy. Novum dla nas było ogromne przestrzenne akwarium w salonie przekraczające 3000 litrów z własnym pomieszczeniem gospodarczym oraz sprecyzowanymi instalacjami.

Na poddaszu z antresoli możemy dostać się do sypialni z własną łazienką, garderobą i loggią zlokalizowaną nad garażem. Z korytarza natomiast mamy dostęp do trzech pokoi, składziku oraz salonu kąpielowego z sauną i jacuzzi.

W piwnicy zaprojektowano głównie funkcję gospodarczą z pomieszczeniami takimi jak spiżarnia, składzik, kotłownia, pomieszczenie przyłączy. Wyjątek stanowi pokój hobby do wypoczynku i akwarystyki.

Projektowanie domów energooszczędnych.

Dom wyposażony będzie w wentylacje mechaniczną z rekuperacją, gruntową pompę ciepła, ogniwa fotowoltaiczne, klimatyzację, ogrzewanie podłogowe. Dom mimo posiadanej piwnicy, która posadowiona będzie na ocieplonej płycie fundamentowej. A dom dzięki studni i oczyszczalni ścieków oraz systemu odzysku wody deszczowej (kanalizacja deszczowa) z dachów i utwardzeń oraz dzięki pompie ciepła i odzyskowi energii elektrycznej będzie niemal samowystarczalny. Wszystkie przegrody będą zaprojektowane jak dla domu energooszczędnego a mostki ciepła niemal pominięte. Dobrej jakości materiały, właściwe ocieplenie budynku i okna o najwyższych standardach pozwolą na uzyskanie dobrych współczynników przenikania ciepła.

Architekt domów Łódź

Jeśli macie Państwo do zaprojektowania nowoczesny budynek mieszkalny, indywidualny dom i energooszczędny obiekt jednorodzinny zapraszamy do pracowni projektowej z Łodzi architekta Marcina Sieradzkiego. Projektujemy Wasze domu od 15 lat a ostatnie realizacje pokazują naszą specjalizację w projektach willi i rezydencji na terenie województwa łódzkiego.

Nowoczesny dom Łódź

Lecz jeśli wolicie Państwo inny styl lub preferujecie domy o innej funkcji i rozkładzie zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio i projektami innych domów pracowni architektonicznej z Łodzi: https://biams.pl/domy-i-wille/