NOWOCZESNE DOMY Z PODDASZEM – PROJEKT NOWOCZESNEGO DOMU Z PODDASZEM – JAK PORADZIĆ SOBIE Z TRUDNYMI WARUNKAMI ZABUDOWY

Gdy mamy już warunki zabudowy lub gdy po analizie urbanistycznej naszego ternu przeprowadzonej przez właściwą jednostkę samorządu terytorialnego (zazwyczaj WZ uzyskujemy w danej gminie zgodnej z lokalizacją działki /terenu) nie możemy uzyskać warunków zabudowy na dach płaski jesteśmy zobligowani do zaprojektowania domu z poddaszem. Może tak również wynikać z zapisów /parametórw (zapisy szczegółowe dla danej działki, obszaru oznaczonego na planie danym symbolem) z planu zagospodarowania przestrzennego dla danego terytorium (miejscowego planu zagospodarowania gminy lub jej części).

Może to być zarówno poddasze użytkowe, jak i nieużytkowe. W tym drugim przypadku mówimy o domu parterowym z dachem spadowym lub domu jednokondygnacyjnym z poddaszem nieużytkowym. Dom ten jednak może mieć bardzo nowoczesny charakter, spójną, zwartą bryłę oraz dobre proporcje i jakościowo zaprojektowaną elewację. Dużo zależy od zaprojektowanego dtalu architektonicznego oraz dobrej znajomości przepisów Architekta z Łodzi.

Brak okapów, ukryte rynny i rury spustowe, nowoczesne pokrycie, wysunięte szczyty zasłaniające lico dachu, pokrycie przechodzące na elewację, okna połaciowe w dużych grupach, okna połaciowe przechodzące na ściany to tylko niektóre rozwiązania architektoniczne czyniące z bryły ciekawy i nowoczesny projekt domu indywidualnego.

ZOBACZ ZALETY DOMU Z PODDASZEM W INNYM ARTYKULE…

Taką prostą, wręcz minimalistyczną bryłę można przełamać wycięciami, podcieniami, zadaszeniami, ryzalitami czy wykuszami, również o nowoczesny charakterze i powściągliwej bryle urozmaicają ascetyczną formę budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Należy w podsumowaniu podkreślić, iż warunki zabudowy na budynek mieszkalny z poddaszem użytkowym czy nieużytkowym nie oznacza, że nie możemy stosować części z dachami płaskimi, płaskich zadaszeń, lub pogrążyć dachu za obszerną attyką, chowając go po części. Możemy również stosować duże przestrzenie dachów płaskich nad poszczególnymi bryłami /sekcjami tworząc z nich tarasy nad pomieszczeniami.

DOMY TYPU NOWOCZESNA STODOŁA PRACOWNI BIAMS -> WIĘCEJ…