Ten nowoczesny dom z płaskim dachem, z wewnętrznym dziedzińcem, zaprojektowaliśmy w Konstantynowie Łódzkim. Dom na planie litery U posiada dwustanowiskowy garaż, basen zewnętrzny, obwodowe tarasy i liczne balkony.

A na elewacjach zastosowaliśmy – inaczej niż zwyczajowo – tradycyjną cegłę i strukturalny chropowaty tynk. A cały dom nie przekracza 300 m2 powierzchni podłogi, w tym około 65 m2 na pomieszczenia garażowe i gospodarcze.

nowoczesne domy cała Polska

projekty domów z dachem płaskim

Nowoczesne domy cała Polska

Dom jest w stylu modernistycznym, z charakterystycznymi wystającymi wstęgami i ramami okalającymi poszczególne prostopadłościenne bryły. A jego elewacje mimo swego przytulnego charakteru są w brutalistycznej formie dzięki użyciu czerwonej cegły i tynku w strukturze betonu architektonicznego, w kolorze beżowym. Liczne przeszklenia przyziemia i piętra nadają lekkości i ażurowości. A układ rzutu nadaje tej bryle ciekawej, dynamicznej formy. To spójny, dobry i ładny dom, a równocześnie zwarty i funkcjonalny.

nowoczesny dom Łódź

projekty domów z basenem i dziedzińcem

Architekt domów jednorodzinnych

Dom składa się dwóch głównych brył. Jednokondygnacyjnej z garażem dwustanowiskowym oraz dwukondygnacyjnej z częścią dzienną na przyziemiu i częścią nocną na piętrze. Obie połączone jednokondygnacyjnym długim łącznikiem z holem wejściowym i częścią techniczną. Nad bryłą niską znajduje się rozległy taras słoneczny w celu uniknięcia konieczności wykonania dachu spadzistego nad tą częścią, zgodnie z wymaganiami warunków zabudowy. Nad częścią dwukondygnacyjną znajduje się niewidoczny dach wielospadowy, spadzisty, o spadku 15 stopni.

projektant nowoczesnych domów

bryła dwukondygnacyjna i bryła jednokondygnacyjna są połączone łącznikiem

Domy jednorodzinne projekty

W projekcie zależało nam na stworzeniu kontrastu pomiędzy frontem od ulicy w mocno fortyfikacyjnym i izolującym charakterze, a wewnętrznym, przeszklonym, dziedzińcem chroniącym od otaczającego sąsiedztwa z zielenią, basenem i dużymi tarasami. Nawet dwustanowiskowy garaż posiada narożne okno, umożliwiające podziwianie niewielkiej kolekcji starych samochodów właściciela. Od frontu mamy tylko wjazd do garażu stanowiskowego oraz wejście do domu ukryte poprzez wystającą pełną ścianę podtrzymującą górną loggię.

nowoczesne domy cała Polska

fortyfikująca i izolująca elewacja frontowa z ukrytym wejściem i wjazdem do garażu

Projekty domów jednorodzinnych

Dom nowoczesny, jak widać, może być również przytulny i ciepły w swym wyrazie. Materiały w kolorach czerwieni i beżu osiągnięte, dzięki czerwonej, wypalanej i postarzanej cegle oraz tynku betonowego w kolorze gliniastym sprawiły, że futurystyczna bryła przywodzi na myśl nowoczesne domy i hacjendy z Hiszpanii, Grecji, nawet Meksyku. Dom też świetnie wykorzystuje strony świata i wewnętrzy dziedziniec z basenem złapie południowe i zachodnie światło będąc dobrze nasłonecznionym. Równocześnie zapewnia intymność od ulicy i sąsiadów oraz daje intymność mieszkańcom.

nowoczesny dom z dziedzińcem

projekty nowoczesnych domów

Architekci domów Łódź Warszawa Poznań Wrocław

Jeśli chcecie Państwo otrzymać w pełni indywidualny projekt z kompleksową zawartością, a dom wyróżniał się na tle innych, co będzie ukazane w dobrej koncepcji projektowej z jakościowymi wizualizacjami zapraszamy do pracowni architektonicznej BIAMS.

Projektanci: BIAMS – Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev