Prezentujemy nieduży, bo o powierzchni użytkowej niecałych 300 m2 wraz z garażem, acz ciekawy dom z dachem płaskim położony w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego. Ten dwukondygnacyjny dom posiada dobre położenie względem stron świata oraz ciekawą strefę wejściową. Jak również dużą strefę dzienną z przeszkleniami na stronę południową, na które to rozpościera się dalsza część działki z ładnym widokiem i krajobrazem w oddali.

Projekty praktycznych domów z dachami płaskimi

Dom to obiekt dwukondygnacyjny z dachem płaskim, z garażem, kuchnią i wejściem od strony północnej. Powierzchnia wewnętrzna przyziemia to około 180 m2, a powierzchnia zabudowy z tarasami i nadwieszeniami około 270 m2. Obok jednostanowiskowego garażu zaprojektowano dodatkową wiatę. Natomiast za drugimi wrotami garażowymi ulokowany pomieszczenie ogrodowe /składzik. Od południa za to mamy salon z przeszklonymi ścianami oraz jadalnię z dużym oknem – wszystko na południe. Na piętrze o powierzchni wewnętrznej około 130 m2 zaprojektowano hol z klatką schodową na środku geometrycznym z którego mamy dostęp do 3 sypialni w tym jednej głównej oraz pokoju gościnnego. Na piętrze znajdują się również pralnia, łazienki, garderoby. Z sypialni głównej i jednego pokoju mamy wyjście na taras nad parterem, które to ma większy obrys. Taras dolny jest natomiast dostępny z jadalni i salonu. Oba tarasy są w kierunku południowo – wschodnim.

Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych

Dom ma dość zwartą bryłę i ciekawe elementy w swej formie. Nadwieszenia, wystające zadaszenia i ramy, które łączą się z pionowymi ścianami tworzą ciekawe elementy przestrzenne tworząc wielopoziomowe zadaszone tarasy. Zacienia to ścianę południową oraz tworzy ciekawą kompozycję na elewacji. Na tejże fasadzie zaprojektowano białe, jasne połacie gładkiego tynku ze wstawionymi elementami iglastego drewna oraz czarnymi akcentami: stolarka okienna, wrota garażowe, ściana frontowa.

Domy dwukondygnacyjne i piętrowe – projekty

Zaletą domu dwukondygnacyjnego jest z pewnością to, iż ma mniejszą powierzchnię zabudowy niż dom parterowy o tym samy programie. W domu piętrowym łatwo również oddzielić funkcje dzienne od nocnych. Dodatkowo w strefach nocnych na piętrze jest podświadomie większe poczucie bezpieczeństwa. Możemy również stworzyć w takich przestrzeniach pustki, antresole, a i sama klatka schodowa może być dużą ozdobą takiego obiektu. Taki dom nie będzie również dużo droższym. Mamy mniej dachu i mniej fundamentów. Dla niektórych schody mogą być jednak wadą. Ale wszystko to zależy od działki, potrzeb i indywidualnych upodobań. Wszystko też ma swoje wady i zalety i nie ma rozwiązań w pełni idealnych. Dlatego jaki dom wybrać najlepiej omówić z architektem z BIAMS i w pełni wykorzystać walory działki oraz własne preferencje i marzenia.

Indywidualne projekty domów jednorodzinnych

Indywidualny projekt praktycznego domu jednorodzinnego winien być dostosowany do działki, do potrzeb przyszłych mieszkańców, ale również do otoczenia okolicy i innych aspektów zewnętrznych. W tym przepisów prawnych, lokalnych i związanych z regionem. Jednakże częstokroć przepisy te są niespójne z założeniami inwestorów. Stąd w BIAMS zajmujemy się analizami terenów i analizą przedprojektową. Badamy również dokumenty i inne. Znamy też rozwiązania jak zaprojektować obiekt o danej estetyce nawet przy restrykcyjnych wymogach zewnętrznych. Ale do tego niezbędny jest kompleksowy projekt indywidualny poprzedzony koncepcją 2D i 3D z wizualizacjami.

Projektant domów Łódź

Domy projektujemy od lat. Większość naszych obiektów jest w realizacji, bądź zostało zrealizowanych, w tym te trudne, skomplikowane i na nietypowych działkach. Działamy nieprzerwanie od 2005 roku posiadając szerokie doświadczenie w architekturze mieszkaniowej. Specjalizując się przy tym w domach, willach i rezydencjach oraz ich wnętrzach. Wyróżnia nas duże doświadczenie, własny zespół projektowy, krótkie terminy przy równocześnie niepowtarzalnej jakości i estetyce oraz w pełni indywidualnym podejściu. Cechuje nas również dyspozycyjność: mamy nie tylko krótkie terminy realizacji, ale również szybko jesteśmy w stanie podjąć się zlecenia (do miesiąca czasu). Jeśli zatem planujesz budowę domu w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego, bądź w dowolnym innym miejscu, skontaktuj się z nami.

Nowoczesne domy Łódź

Zatem dom z płaskim dachem może być przytulny, niezbyt „klockowaty” oraz z ciekawą i przyjemną dla oka elewacją. Przy tym o dobrej i praktycznej funkcji wraz z dobrym doświetleniem pokoi. Oraz co bardzo istotne dobrym ukierunkowaniem do słońca, jak również do otoczenia i działki. I mimo powierzchni mieszkalnej nieprzekraczającej 200 m2 (odliczając garaże, techniczne, komunikację i łazienki) dom, a przede wszystkim strefa dzienna są przestronne i wygodne. Zmieściło się też wiele pokoi oraz funkcje dodatkowe. A drugi samochód ma wygodne miejsce w dopasowanej do bryły wiacie. Kuchnia patrzy na podjazd, mamy wygodne wejście, spiżarnię, szatnię w jego pobliżu i ustawną strefę gospodarczą. Ten dom ma wszystko co jest potrzebne, a przy tym jest estetyczny, nowoczesny i bardzo proporcjonalny. Po inne niemal idealne założenia dopasowane do Państwa potrzeb zapraszamy do BIAMS.