Prezentujemy nietypową i nowatorską willę w stylu dwóch nowoczesnych stodół położonych w pobliżu wody, o powierzchni przekraczającej 1000 m2, z basenem przydomowym i garażem podziemnym. Ten luksusowy dom zaprojektowano w Borach Tucholski, około 50 km na północ od Bydgoszczy.

 

minimalistyczny projekt domu

nowatorski dom w stylu nowoczesnej stodoły

Dom luksusowy

Dom składa się z dwóch niezależnych brył połączonych piwnicą oraz na przyziemiu rozległym patio, a na poddaszu tarasem słonecznym. Bryła dłuższa na przyziemiu zawiera część dzienną, a na piętrze część nocną prywatną. Natomiast bryła krótsza posiada na przyziemiu i poddaszu część rekreacyjną i gościnną. Na uwagę zasługuje również wiszący basen i kaskadowe tarasy. Lekkości bryle dodają również przeszklone szczyty z widokiem na jezioro oraz przeszklone elementy w dachach dwuspadowych.

nowoczesna stodoła nad wodą

nowoczesny dom z basenem i tarasem

Zobacz nasz cennik domów luksusowych $

Projekty dużych willi i rezydencji

Całe założenie jest duże i monumentalne jak działka, okolica, teren i otoczenie. Stąd wpisano obiekt znacznych rozmiarów, z obszerną funkcją i licznymi elementami dodatkowymi. Umożliwia to jednak kontakt z otoczeniem, przyrodą, światłem i działką. Nie bez znaczenia były nie tylko strony świata, ale również położenie wody. I oczywiście program użytkowy, który podzielił obiekt na część bardziej stałą i okazjonalną – bardziej sezonową.

projekty domów nowoczesnych

nowoczesna i monumentalna rezydencja od BIAMS

Nowoczesny dom nad wodą

Na elewacji obiektu zaprojektowano elewację wentylowaną HPL w kolorze jasnego, bielonego, skandynawskiego drewna, które przechodzi ze ścian na dwuspadowy dach. Pozostałe elementy zaprojektowano natomiast w betonie w kolorze szarym, który to znalazł się na podestach, cokołach, postumentach, wspornikach, jak również na posadzkach i tarasach. Zastosowanie dwóch materiałów stworzyło minimalistyczny charakter tego obiektu.

Projekty domów z basenem

Zaprojektowanie basenu przydomowego jest bardzo ważnym elementem i wymaga przemyślenia. Tutaj basen nie tylko współgra z domem, poprzez swoją ciekawą formę i nadwieszenie nad terenem, ale jest również zlokalizowany w centrum na osi założenia. Podkreśla to jego ważność i priorytetowość założenia. Dzięki takiemu położeniu jest również dobrze dostępny z obu brył oraz z tarasów położonych powyżej. Z których prowadzi doń reprezentacyjna klatka schodowa, również znajdująca się na osi pomiędzy budynkami.

patio w domu jednorodzinnym

dom z patio

Domy indywidualne cała Polska

Zapraszamy po nietypowe rozwiązania, projekty dużych domów, willi i rezydencji oraz projekty indywidualne domów luksusowych i ekskluzywnych do pracowni projektowej BIAMS. Wykonujemy projekty obiektów mieszkalnych na terenie całej Polski zajmując się niezbędnymi formalnościami i sprawami urzędowymi.

dom futurystyczny

nowoczesne dwie stodoły z basenem przydomowym

Projekt: Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev