Prezentujemy łazienkę, a raczej mały salon kąpielowy w domu jednorodzinnym pod Warszawą w dwóch osłonach kolorystycznych. Łazienka ta powstała z połączenia dawnej niewielkiej łazienki i części pokoju. Natomiast prezentowane małe WC powstało w drugiej części pokoju, by uzyskać pomieszczenia sanitarne przy strefie dziennej i gabinecie do pracy.

Projekty łazienek w domu

Układ łazienki  polega na wyraźnym podziale na dwie strefy. Strefę WC z miską ustępową (toaletą) i bidetem oraz dwoma umywalkami w licznymi miejscami na przechowywanie. Oraz strefę kąpielową, mokrą z wanną wolnostojącą i prysznicem typu walk-in, otwartą z dużym przeszkleniem (odpływ liniowy w podłodze – prysznic bez brodzika + szyba do sufitu zamiast kabiny).

projekt łazienki

salon kąpielowy w domu

Projektowanie wnętrz łazienek

Pomiędzy strefami zaprojektowano monumentalną zabudowę, w której zmieściła się: do czoła pralka, a nad nią suszarka, z jednej strony nisza na ręczniki za wanną wolnostojącą, a z drugiej strony umywalki z szafkami i miejscem do przechowywania.

Łazienki w domu jednorodzinnym

Wykonaliśmy dwie wersje kolorystyczne tej samej łazienki. Wersja bardziej loftowa z czarnymi akcentami (grzejniki, ramka szyby prysznicowej) oraz z okładzinami ściennymi w formie spieku ceramicznego, o fakturze kamienia w kolorze szarym. Druga wersja to natomiast płytki lastrico (modne wzory lastiko w kolorze beżowym i szarym). W obu wersjach zastosowano drewnopodobne dodatki w kolorze złotego dębu (nisze, szafka podumywalkowa) oraz w związku z dość nietypowym układem zdecydowano się na kompletnie niewyróżniające się płaszczyzny sufitu i podłogi. Podłoga w kolorze biały mat wyłożona jest płytkami wielkoformatowymi, natomiast sufit jest niemal cały biały z niewielką ilością podziałów.

Wnętrza łazienek w domu jednorodzinnym

W łazience mamy dwie strefy – kąpielową o minimalistycznej formie, niemal ascetyczną oraz łazienkową z toaletą i umywalkami z miejscem do przechowywania i licznymi niszami oraz schowkami. Ta druga strefa jest również nowoczesna, ale przy tym bardzo praktyczne. W łazience zastosowano również oświetlenie magenetyczne – szynoprzewody magnetyczne w kolorze czarnym z lampami kierowanymi typu spot w formie tub. Sufity są też dwupoziomowe i zastosowano nisze przy ścianach w celu podświetleń liniowych LED nadających klimatu tej niezwykłej łazience.

Projekt małej łazienki, WC, toalety

To niewielkie WC przy strefie dziennej w domu jednorodzinnym zaprojektowano w kolorach ziemi. Zastosowano czarną ceramikę, drewnopodobne fronty na zabudowach, szafkę z lustrem, ciekawe sufity podwieszane z oświetleniem liniowym, nowoczesną armaturę i inne modne dodatki…

 

Opracowanie aranżacji łazienek i WC to bardzo wymagające projekty wnętrz ze względu na dużą szczegółowość, skomplikowane dobory materiałów wykończeniowych, liczne wymagania instalacyjne (nie tylko hydrauliczne i sanitarne, ale również elektryczne – ze względu na przepisy) oraz konieczność znajomości najnowszych trendów i aktualnych produktów.