Dom to także ten wielorodzinny. Dlatego w BIAMS, gdy inwestor poszukuje czegoś nietuzinkowego i nowoczesnego chętnie podejmujemy współpracę. Tak powstała nasza najnowsza koncepcja mieszkaniówki położonej w średniej wielkości mieście, w województwie mazowieckim, w odległości około 100 km od Warszawy.

Projekty nowoczesnych budynków wielorodzinnych

Dzięki prostemu zabiegowi skośnego ułożenia ścian oraz mijania się tychże ścian na poszczególnych kondygnacjach, jak również ciekawemu rysunkowi balkonów i zadaszenia górnego udało się z prostego powtarzalnego budynku wyciągnąć bardzo ciekawą bryłę i nowoczesną formę. Nie trzeba tu również było wielu sztucznych dodatków i kolorów oraz materiałów. Gra światłocieni na elewacji południowej, niemal całej białe – uwydatniła nowatorski charakter tego obiektu. A szklane dodatki – balustrady, łamacze światła i przesłony między balkonami – dodają eleganckiego charakteru tej nowoczesnej zabudowie.

Mieszkaniówka Warszawa, mazowieckie

W związku z kształtem działki i jej dość wąskim charakterem zaprojektowaliśmy liniowy obiekt. Dość prosty prostopadłościenny rzut mimo znacznej długości umożliwił zaprojektowanie obiektu na jednym trzonie komunikacyjnym. W budynku udało się, na 5ciu pierwszych kondygnacjach, z wyjątkiem przyziemia, zaprojektować 32 mieszkania – po 8 na jedną kondygnację. Są to mieszkania 3 pokojowe o powierzchni od 48 – 54 m2 każde, powtarzalne w danych pionach. Mieszkania na przyziemiu są nieco mniejsze i jest ich 6 ze względu na pomieszczenia techniczne i dodatkowe. Natomiast mieszkania na kondygnacji ostatniej w liczbie 4 są o powierzchniach od 68 – 92 m2. Przy działce o pow. około 1000 m2 i niedużej intensywności, osiągnęliśmy PUM przekraczający 2300 m2.

Architekt budynków wielorodzinnych

Wśród wielu typowych budynków wielorodzinnych o bardzo prostych elewacjach i tanich rozwiązaniach materiałowych ten będzie się wyróżniał. Przywodzi na myśl ekskluzywne hotele śródziemnomorskie, a pofalowana elewacja nawiązuje do rzeki Wisły przy której się znajduje. Mamy tu też wiele odniesień do budynków modernistycznych. A zastosowanie bieli, zadaszenia górnego i ciemnego cokołu w kamieniu to nawiązania do architektury dobrych budynków mieszkaniowych z lat dwudziestych, trzydziestych oraz tuż powojennych 50-tych. Duże przeszklenia i skierowanie większości mieszkań na południe sprawi, że będą one jasne, przestronne oraz z dużymi balkonami, które obwodowo okalają trzy elewacje budynku.

Analizy chłonności, koncepcje urbanistyczne, projekty konceptualne

Każdą naszą koncepcję projektową budynku wielorodzinnego poprzedzamy dokładnymi analizami. Wizja lokalna w terenie, objazd sąsiednich okolic, dokumentacja fotograficzna to niezbędne prace na miejscu. Potem wiele godzin sprawdzania map, portali, dokumentów wyjściowych oraz zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (dla tego terenu występował umożliwiając 35% zabudowy, przyzwoitą intensywność oraz wysokość 18 mb). Udało nam się osiągną 6 kondygnacji, przy zaprojektowaniu na przyziemiu mieszkań nieco niższych z niewielkimi ogródkami. Dodatkowo pozostało około 30% terenów zielonych. Sam budynek ze względu na konieczność zapewnienia miejsc postojowych posiada jednopoziomowy parking podziemny zlokalizowany pod całym terenem.

Dobry architekt domów wielorodzinnych

Jeśli działka jest nietypowa, a plan miejscowy stawia trudne wymagania i dodatkowo chcemy osiągnąć budynek jakościowy i oryginalny zapraszamy do pracowni projektowej BIAMS. Nasz zespół szybko i sprawnie zrobi analizy i przygotuje koncepcję projektową – architektoniczno-urbanistyczną. Koncepcję budynku wielorodzinnego o PUM około 2000 m2 wykonujemy już od 15000 zł netto, a dopłata do projektu budowlano-architektonicznego z pozwoleniem na budowę + technicznego to od 60 zł za m2 pow. sprzedażowej.