Prezentujemy ciekawy dom, typu miejska rezydencja, w stylu nowoczesnej kostki z dachem płaskim, zaprojektowanej jako budynek dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, na niedużej działce położonej niemal w centrum Żyrardowa. Dom w stylu modernistycznym, z elementami minimalizmu, posiada skandynawską kolorystykę i elewację.

projekty domów nowoczesnych

dom nowoczesny

Projekty domów miejskich i podmiejskich

Dom składa się z trzech kondygnacji. Parteru, piętra i podpiwniczenia obejmującego niemal cały obrys domu. W podpiwniczenie wchodzi również dwustanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym, które znajdują się poza obrysem budynku stąd pod tarasem wykonano łącznik prowadzący do piwnicy pod domem. Przed domem zaprojektowano również podest wejściowy, a za obiektem duży, otwarty taras. Dom jest nieco uniesiony ponad terenem. Tarasy i balkony dostępne są również na piętrze domu. Dom kryty jest dachem płaskim, pełnym, krytym membraną.

Architekt Warszawa

dom typu kostka

Architekt domów

Zarówno na przyziemiu domu, jak i na jego piętrze zaprojektowano obwodowe półki, wsporniki i ramy tworzące ciekawą bryłę domu. Dynamiki tej formie nadaje mniejszy obrys piętra względem przyziemia. A wszystkie oka w domu zaprojektowano jako okna do ziemi i jako okna weneckie, tj. lustrzane. Również balustrady tarasów na piętrze zostały przyciemnione. Nadaje to ciekawego charakteru i niebanalnego kontrastu z jasno-szarymi połaciami ścian i świetnie uzupełnia czarne ramy okien.

projekt domu z dachem płaskim

dom miejski

Projekty domów Warszawa i okolice

Elewacja zaprojektowana jest w stylu skandynawskim. Na ramach i wstęgach zaprojektowano deski układane poziomo. Natomiast na większych połaciach są deski ułożone w pionie. Wszystkie jako deski jesionowe bielone. Płaszczyzny ścian znajdujących się we wnękach i jako płaszczyzny między oknami od ziemi do sufitu są w kolorze jasnym szarym. Natomiast dolne elementy wystających półek są w kolorze śnieżnobiałym. To dobre połączenie kolorystyczne nadaje bryle lekkości. Na uwagę zasługują również drewniane lamele w kolorze białym.

projekty domów Warszawa

dom nowoczesny

Projekt domu z dachem płaskim

Ten minimalistyczny dom ma prostą bryłę i dobrze zakomponowane elewacje. Spójnie dobrane okna, linie wynikające z elementów architektonicznych i jasne podziały tworzą dobrą bryłę. Natomiast dobre proporcje powodują, że dom jest o ciekawej i nowoczesnej formie. Dom jest prosty i czysty, powściągliwy i spokojny, a przy tym niebanalny i ciekawy, wręcz niepowtarzalny. Obiekt zawdzięcza to również prostemu planowi rzutów kondygnacji nadziemnych: parteru i piętra o rzucie niemal kwadratowym.

projektant domów nowoczesnych

dom z dachem płaskim

Projekty domów z piwnicą

W piwnicy zaprojektowano garaż dwustanowiskowy, pomieszczenie gospodarcze i techniczne oraz łącznik prowadzący do korytarza w którego możemy dostać się do siłowni, gabinetu, obu doświetlonych przez wysoką fosę i okna w ścianie piwnicy. Do piwnicy prowadzi dwubiegowa klatka schodowa, znajdująca się po lewej stronie domu od strony rampy zjazdowej do garażu. Nad tą klatką mamy klatkę na piętro. Klatka ta jest nieco schowana. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie dwie łazienki i dwie garderoby. Z każdej sypialni mamy taras lub balkon. Natomiast na przyziemiu mamy duży otwarty salon z kuchnią, jadalnią i kącikiem kawowym z biblioteczką oraz mały pokój dodatkowy, niewielkie WC z prysznice, hol wejściowy i garderobę. Na przyziemiu mamy również pomieszczenie gospodarcze dostępne również z zewnątrz obiektu.

projekty domów z piwnicą

dom z piwnicą

Projektant domów

Projektujemy zatem duże rezydencje na otwartych działach oraz zwarte domy miejskie na niewielkich działach. Ale by w pełni wykorzystać lokalizację i nie zabierać zbyt dużo działki na zabudowę zaproponowano dom piętrowy z piwnicą. A w celu dostosowania do najbliższego otoczenia zaprojektowano dom z płaskim dachem o spokojnej bryle i umiarkowanej kolorystyce. Dobrze wpisującej się w gęstą zabudowę ulicy w centrum średniego miasta. Dlatego projekty domów miejskich wymagają większego przemyślania i stanowią większe wyzwanie niż dom na dużej działce. Przyczyną tego są również zapisy planu miejscowego oraz przepisy budowlane ograniczające w pewien sposób zabudowę, szczególnie na niewielkich działach. A nie bez znaczenia ma też położenie obiektów na sąsiednich działkach.

projekty domów z dachem płaskim

dom piętrowy

Projekty domów indywidualnych

Jeśli chcecie Państwo w pełni indywidualny projekt domu, z przemyślaną funkcją, dobrą bryłą i ładnymi elewacjami zapraszamy do zlecenia nam koncepcji projektowej domu jednorodzinnego. Wykonujemy kompleksowe projekty domów indywidualnych zaczynając od pełnej koncepcji projektowej z funkcją, aranżacją i wizualizacjami. Zlecając wpierw koncepcję można uzyskać wstępne wyceny, wykonać warunki zabudowy, gdy na terenie nie ma planu zagospodarowania, uzyskać inne dokumenty formalne, w tym umowy od gestorów sieci. I przede wszystkim poznać się z pracownią BIAMS i jej głównym projektantem.

projekt domu nowoczesnego

Projekty domów nowoczesnych

A projektujemy głównie domy nowoczesne i minimalistyczne. Lubimy kostki i domy z dachem płaskim. Cenimy modernizm i dawny styl międzynarodowy prekursorów architektury nowoczesnej. Ważna jest dla nas również działka, otoczenie, genius loci miejsca oraz założenia projektowe Klienta, w tym wymagania co do przestrzeni, pomieszczeń i metrażu. Stąd nasze projekty w pełni odpowiadają na potrzeby naszych Klientów i to zarówno te funkcjonalne, jak i estetyczne. Zapraszamy zatem do pracowni architektonicznej BIAMS. Działamy na terenie całej Polski, mając stałe ceny niezależnie od lokalizacji i Klienta.

projekty domów z tarasem

dom z tarasem