Tym razem na ponad hektarowej działce pod Łodzią, w okolicach Łasku, przyszło nam zaprojektować dużą willę o powierzchni około 500 m2, z dachem płaskim, w nowoczesnym stylu z elementami glamour. Dom położony w znacznej odległości od drogi posiada dwie kondygnacje, duży taras, zewnętrzny basen przydomowy, dwustanowiskowy garaż oraz monumentalny salon na dwie kondygnacje…

projekty domów nowoczesnych

dom z dużymi przeszkleniami

Projekty domów jednorodzinnych

Zaprojektowano obiekt nowoczesny, z płaskim dachem i z eleganckimi elementami w stylu glamour. Na elewacji zastosowano pionowe deski kompozytowe, w kolorze ciemnego orzecha – w formie akcentów – głównie w strefie przyziemia, jako pasy między oknami. Również w części frontowej obiektu. Ramy, wstęgi i ścianki, charakterystyczne dla naszych domów, i okalające poszczególne formy, wykonane zostały w kolorze białego betonu, z tynku dekoracyjnego. Natomiast akcenty w formie pionowej ściany podkreślającej wejście oraz tylnej ściany, przecinającej fasadę szklaną, w której ulokowano kominek, zaprojektowano w czarnym marmurze (Calacatta Black). Ściany piętra znajdujące się pod białymi pasami zaprojektowano natomiast w panelach z płyty kompaktowej w kolorze grafitowym. Elewacja jest więc nie tylko elegancka, ale i ponadczasowa oraz przede wszystkim praktyczna i łatwa do utrzymania czystości.

Kamień, kompozyty i materiały kompaktowe to materiały bardzo trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych i korozję, w tym biologiczną…

A tynki dekoracyjne strukturalne, z dodatkowymi impregnatami, dużo lepiej sprawdzają się niż tynk gładki, nawet ten sylikonowy.

Elegancka willa pod Łodzią od projektanta domów Marcina Sieradzkiego

FUNKCJA NOWOCZESNYCH WILLI

Dobre rozlokowanie względem stron świata działka, tj. wjazd i ulica od północy oraz część ogrodowa, bez okolicznej zabudowy, od południa umożliwiły łatwe rozłożenie funkcji w obiekcie. Kolejna zaleta działki to jej wielkość, brak sąsiadów, las na bocznych parcelach oraz minimalny spadek, czyli niemal płaskie ukształtowanie terenu. I dodatkowo brak ograniczeń w warunkach zabudowy dały niemal wolną rękę. W ten sposób od strony ulicy i podjazdu ulokowaliśmy garaż, hol wejściowy, kuchnię. Natomiast od południa, salon, bawialnię, jadalnię. Na przyziemiu zaprojektowano również „senioratkę” – dwupokojową strefę gościnną z własną łazienką i własnym wejściem oraz gabinet dostępny z salonu. Obie strefy zlokalizowano od strony zachodniej. Na wschodzie za garażem umieszczono natomiast pomieszczenie ogrodowe i techniczne.

PROJEKTY DOMÓW PIĘTROWYCH

Na piętrze mamy antresolę z widokiem na salon i komunikację łączącą wszystkie pokoje. Z tej komunikacji jest również wgląd do sieni, wejściowej znajdującej się poniżej. Mamy też widok na podjazd przez dwukondygnacyjne okno oraz widok na bardzo wysokie, piwotowe drzwi wejściowe na przyziemiu. Na tej kondygnacji mamy 5 pokoi. Strefę master bedroom z własną łazienką i garderobą oraz pokój gościnny i trzy pokoje o wielkości około 15 m2 każdy. Cały program to nieco ponad 500 m2. Pokoje udało się rozlokować na zachód i południe oraz wschód. Natomiast łazienki, garderoby i pralnię umieszczono od północy. Sypialnia główna jest oczywiście na południe z najlepszym widokiem na teren.

rzut willi i rezydencji

rzut przyziemia domu luksusowego

Projekty domów Łódź z pracowni BIAMS

WILLE Z BASENEM

Dzięki dobrym i ciekawym inspiracjom od Klientów i mocno sprecyzowanemu programowi funkcjonalno-przestrzennemu udało się stworzyć obiekt w pełni indywidualny i dostosowany nie tylko do działki, ale również do potrzeb przyszłych właścicieli. Inwestorzy otrzymali pożądaną funkcję, a przy tym upragnioną bryłę i styl obiektu. Pasujący, do jeszcze ważniejszych niż czysto praktycznych potrzeb, ale do ich potrzeb estetycznych, czyli potrzeb wyższego rzędu, w tym potrzeb bezpieczeństwa i obcowania z rzeczami pięknymi.

 

Styl domu przywodzi na myśl miejskie i podmiejskie wille w Ameryce Południowej w krajach, jak Argentyna, Brazylia, czy Chile. Domy te są zazwyczaj zwarte, z wyraźną częścią wjazdową i wejściową. A z racji położenia tej części zwyczajowo, od ulicy jest ona fortecowa i z małą ilością przeszkleń, natomiast bardzo reprezentacyjne. Za to część ogrodowa, zazwyczaj z basenem, dużym tarasem i strefami relaksu i często z dziedzińcem, jest niemal w całości przeszklona jeśli chodzi o bryłę budynku. W domach tych zastosowane są eleganckie materiały, luksusowe elementy, dobre oświetlenie, często liniowe, czasem wielokolorowe. Te wszystkie cechy staraliśmy się umieścić w naszej bryle, zgodnie z wymaganiami Inwestorów i naszą estetyką. Powstał dzięki temu projekt elegancki, niepowtarzalny i bardzo ciekawy. Przy tym ponadczasowy i ekskluzywny.

Projekty domów z dachem płaskim

Zależało nam więc na stworzeniu bryły uniwersalnej i ponadczasowej. Ale również dość monumentalnej biorąc pod uwagę wielkość działki i znaczne oddalenie od drogi głównej. Chcieliśmy również – zgodnie z otrzymanymi inspiracjami – stworzyć coś mniej minimalistycznego, a bardziej eleganckiego, z zastosowaniem bardziej ekskluzywnych materiałów. Stąd zamiast białego tynku mamy tynk dekoracyjny o fakturze betonu. Drewno to kompozytowe lamele układane, nietypowo w pionie. Natomiast czarne elementy to kamienne płyty marmurowe. Są również na elewacji duże przeszklenia. Na przykład w salonie i holu na dwie kondygnacje, w systemie fasadowym, bez belki pośredniej. Mamy również przeszklony narożnik i duże okna na całą kondygnację. Posiadamy w projekcie również pustki, duże otwarcia i ciekawe nadwieszenia. Wszystko to sprawia, iż jest to projekt Premium o bardzo wysokim standardzie. A dom można zaliczyć do kategorii domów luksusowych. Nie tylko ze względu na rozmiar i powierzchnie, ale również ze względu na rozwiązania funkcjonalne i estetyczne.

Projekty domów nowoczesnych

Największym problemem przy tego typu inwestycjach jest dużo większy program przyziemia w stosunku do programu piętra. Część dzienna i garaż oraz kilka pomieszczeń dodatkowych to minimum 250-300 m2. Gdy na piętrze mamy nawet kilka sypialni i dużą strefę sypialni głównej oraz dodamy pustkę nad częścią dzienną, nawet o powierzchni około 50 m2, nadal się to nie bilansuje. I wyzwaniem jest właśnie stworzenie bryły proporcjonalnej, dobrej formy i jak najbardziej zwartej mimo różnych powierzchni wewnętrznych poszczególnych kondygnacji. Ale tym razem to również się udało i mamy dom ciekawy, z elewacjami o dobrych kompozycjach oraz z dobrymi materiałami wykończeniowymi. Wszystko to zaowocowało kolejnym bardzo dobrym projektem w pracowni architektonicznej BIAMS.

Nowoczesne domy Łódź

W biurze architektonicznym wykonujemy projekty domów luksusowych, projekty Premium, projekty willi i rezydencji oraz ich wnętrza i aranżacje. Działamy nieprzerwanie od 2005 roku. Niemal od początku kładziemy nacisk na mieszkalnictwo.

Od około 2015 roku koncentrujemy się na domach indywidualnych i nietypowych. Natomiast od 2018 roku działamy w całej Polsce.

Po roku 2020 trafiły się również projekty za granicą: we Francji, Niemczech, w Hiszpanii i w Szwajcarii. Zgodnie z misją naszej pracowni cały czas podążamy za wytyczonymi celami i od kilku lat wyspecjalizowaliśmy się w dużych domach, rezydencjach i nowoczesnych willach. A dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi i dobremu zarządzaniu i koordynacji, ten cel udało się osiągnąć. Ale nie poddajemy się, działamy dalej, posiadając coraz większą wiedzę i zasoby, dzięki czemu możemy sprostać najbardziej nietypowym zleceniom i potrzebom naszych Klientów… Tworząc obiekty niepowtarzalne i w pełni indywidualne!

rezydencje Premium od BIAMS

indywidualny dom jednorodzinny

Indywidualne projekty domów

Bryła i funkcja: Marcin Sieradzki i Mirza Rzayev

Wizualizacje: Mirza Rzayev

Treść wpisu: Marcin Sieradzki