W ponad połowie domów jednorodzinnych, w których robiliśmy wcześniej projekty indywidualne kompleksowe, projektujemy wnętrza z ich aranżacją. Tak było w przypadku budynku mieszkalnego w Wiączyniu Dolnym o powierzchni około 200 m2 z nietypowym sufitem katedralnym.

 

Projekty wnętrz domów jednorodzinnych

Do zaprojektowania przyszło nam około 120 m2 wnętrz, tj. strefa wejściowa z komunikacją, półotwarta kuchnia w niszy, duża strefa dzienna – salon z jadalnią mała łazienka przy wejściu i łazienka główna przy sypialniach w strefie nocnej oraz gabinet dla Pana domu. Ze względu na dorastające dzieci inwestorzy nie zdecydowali się na projekty ich pokoi. Pominięta została też sypialnia główna ze względu na niewielki rozmiar i bardzo prosty układ.

Wnętrza Łódź – domów i rezydencji

Dla zachowania minimalistycznego charakteru wnętrz i spójności aranżacji zastosowaliśmy na posadzce w całym domu (za wyjątkiem łazienek) panele winylowe klik-klak w kolorze białym z fakturą drewna, typu jesion, w rozmiarze dużych desek. Taki materiał świetnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe, które jest zastosowane w tym domu jednorodzinnym.

Wnętrze domu z sufitem katedralnym

Dzięki oddzielnej kuchni strefa salonu z jadalnią jest duża, a przez układ domu podłużna i o wysokości 1,5 kondygnacji z widocznym jednym spadem dachu dwuspadowego. Co pozwoliło na zastosowanie wysokich okien w tej strefie. Duża wysokość umożliwiła zastosowanie belek z czarnego palonego drewna, ciekawie wpisującego się w tą nietypową przestrzeń mieszkalną. A bardzo dużo światła w tym pomieszczeniu spowodowało, iż chcieliśmy dla kontrastu z podłogą wykonać wybrane elementy (zasłony, dodatki), jak i płaszczyzny (wybrane ściany i sufit) w kolorze czarnym.

Wnętrza stref dziennych w domach jednorodzinnych

Wnętrze jest mocno minimalistyczne. Jedynymi meblami ruchomymi jest duży stół z drewnianym blatem oraz miękki, masywny narożnik, w stylu skandynawskim w kolorze szarym czarnym. Biała podłoga bardzo dobrze łączy się z białą, bardzo wysoką ścianą. Natomiast jedynymi zabudowami stałymi jest pełna ścianka TV w kolorze białym oraz zabudowa biokominka, również w białym macie. Obie niknące na tle ściany dla zachowania prostego charakteru tego ciekawego i kontrastowego wnętrza. Dzięki tym zabiegom uzyskaliśmy wysublimowane, nietypowe i konceptualne wnętrze.

Projekty nowoczesnych kuchni

Kuchnia nie jest bardzo duża, ale mocno odrębna, dzięki czemu zaprojektowaliśmy w niej mały stolik śniadaniowy zespolony z blatem. Kuchnia jest połączona również z dość wygodną i obszerną spiżarnią, ukrytą za drzwiami przesuwnymi, stąd mogliśmy sobie pozwolić na

Wnętrza budynków mieszkalnych

Nie bez znaczenia była dla nas strefa wejściowa. Oczywiście, jak w większości naszych projektów brak jest wiatrołapu – pomieszczenia zbędnego, zazwyczaj ciemnego, nieciekawego, ciasnego i nie mającego logicznego uzasadnienia.

Projekty łazienek i pomieszczeń sanitarnych w domach jednorodzinnych

Taki kontrast jak w pokoju dziennym mamy również pomiędzy łazienkami: małym WC z funkcją łazienki dzięki zastosowaniu niewielkiego prysznica walk-in oraz dużym pokojem kąpielowym dla strefy nocnej. Łazienka mała w pobliżu wejścia i tak nie ma okna, stąd zdecydowaliśmy się na bardzo ciemne kolory: czarna ceramika, grafitowe płytki o fakturze granitu, szare płytki o fakturze betonu, szare ściany, co uzupełnia złota armatura – to typowo męska łazienka z ciekawymi akcentami jak nietypowy grzejnik ścienny. Druga łazienka niemal cała biała z płytkami typu Calacatta, mosiężnymi kranami i dodatkami oraz białą ceramiką. Całość tej aranżacji w stylu Glamour dopełnia wysoka zasłona za owalną wanną wolnostojącą. To zupełnie inna łazienka niż poprzednia – kobieca, jasna i bardziej przytulna, ale równie elegancka co ciemna.

Projekty gabinetów, biur, stref pracy

Ostatnim pomieszczeniem, z którym przyszło nam się zmierzyć to gabinet, zaprojektowany dla inwestora dużo pracującego zdalnie w domu. Jest tu wszystko czego potrzeba – miejsca do magazynowania, otwarte półki na sprawy związane z hobby, narożne biurko do pracy z dwoma monitorami oraz rozkładana, dwuosobowa kanapa

Projektowanie wnętrz domów

Nikt tak nie zna obiektu budowlanego, jak architekt, który go wcześniej projektował, wykonując indywidualny projekt domu jednorodzinnego. Stąd zawsze gdy Klient wraca po projekt wnętrz bardzo się cieszymy i to doceniamy, gdyż nie tylko świadczy to o dobrej dotychczasowej współpracy, ale o darzeniu nas dużym zaufaniem i dobrą opinią.