W mieszkaniu w Łodzi zostały wyburzone wszystkie ściany działowe i konstrukcyjne oraz została przebudowana jedna ściana zewnętrzna. Została również zmieniona wentylacja, a kuchnia została przeniesiona do innej lokalizacji. Remont był zatem kompleksowy i generalny. Sprawy dokumentacyjne były realizowane przez około 5 miesięcy, natomiast sprawy budowlano-wykończeniowe zajęły ponad 6 miesięcy, a cały proces inwestycyjny zajął niemal rok czasu…

Rewolucja i metamorfoza mieszkania w wielkie płycie w Łodzi

Zmiana układu polegała na pozbyciu się dużej komunikacji i korytarza mającego ponad 14 m2 w mieszkaniu o powierzchni niecałych 65 m2. Otwarto także pokój dzienny, łącząc go z aneksem kuchennym zaaranżowanym w jednym z pokoi. W części dziennej wydzielono również pomieszczenie do pracy zlokalizowane za szklaną szybą i cało szklanymi drzwiami przesuwnymi do sufitu. Strefę nocną przełożono w jedno miejsce z bliskim dostępem do łazienki i toalety. Te pozostały oddzielne, ale znacznie powiększono łazienkę. W pokojach i łazience wyodrębniono szafy wbudowane.

W całym mieszkaniu użyto bardzo nowoczesnych materiałów, a mieszkanie ma styl eklektyczny z dużym naciskiem na wnętrza industrialne, loftowe, minimalistyczne i glamour. Drewno na podłodze w prawie całym mieszkaniu, elementy z blachy, betonu i kuchnia z OSB czynią we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Bardzo nowoczesny i odważny wydźwięk mają również inne pomieszczenia. Łazienka z lustrami na suficie, metaliczne płytki, podwieszane sufity o nowoczesnych formach i podświetlenia LED RGB to tylko niektóre akcenty. Duże tafle szkła i ukryte drzwi do pomieszczeń sanitarnych do również dodatki godne uwagi. W mieszkaniu zmieniono również wszystkie grzejniki, częściowo na dekoracyjne, częściowo na płytowe gładkie. Wszędzie zastosowano nowoczesne oświetlenie architektoniczne. A kolorystyka to biel, szarości, czerń i akcenty brudnego fioletu. Na uwagę zasługują też podciągi stalowe w miejscu starych ścian konstrukcyjnych żelbetowych z podświetleniem LED.

Całe mieszkanie po przebudowie ma ponad 65 m2, a strefa dzienna z kuchnią, jadalnią i kącikiem do pracy oraz miejscem do oglądania telewizji ma niemal 40 m2.

Projektant wnętrz z Łodzi zajął się wszystkimi sprawami opracowując wszelkie dokumentacje kompleksowo oraz biorąc na siebie wszystkie sprawy formalne, urzędowe i dokumentacyjne oraz nadzorczo-kierownicze.

 

Zakres prac

– wizja lokalna i analiza wad i zalet

– inwentaryzacja architektoniczna 2D i 3D, model 3D stanu istniejącego

– analiza dokumentów formalno – prawnych

– opinia o stanie technicznym i odkrywki

– inwentaryzacja konstrukcyjna i instalacyjna oraz ekspertyza techniczna

– projekt przebudowy na pozwolenie na budowę

– projekty branżowe i instalacyjna na pozwolenie na budowę

– projekt zmiany elewacji budynku wielorodzinnego w związku z wybiciem okien do ziemi

– relacje z urzędem, spółdzielnią mieszkaniową, architektami osiedla Radogoszcz

– projekt przyłącza elektrycznego na klatce schodowej i zmiana instalacji z 1-fazowej na trójfazową

– uzyskanie pozwolenia na budowę i wszelkich niezbędnych zgód i opinii

– warianty 2d wraz z układami funkcjonalno-przestrzennymi

– koncepcja wnętrz z wizualizacjami

– pełny projekt wnętrz i aranżacji kompleksowe

– projekty wykonawcze i techniczne dla przebudowy i wnętrz

– projekty sufitów, zabudów, mebli, posadzek, elektryki i instalacyjne wykonawczo-warsztatowe

– dobory materiałów wykończeniowych, zestawienia sprzętów i innych elementów

– nadzór autorski i inwestorski oraz kierownictwo budowy

– odbiory pośrednie i końcowe

– prowadzenie dokumentacji formalno-prawnej

– przekazanie mieszkania i aranżacja końcowa

– aranżacja dodatkowa 6 miesięcy po zamieszkaniu przez właścicieli

 

Dlatego przy skomplikowanych budowach, nietypowych przebudowach oraz kompleksowym wykończeniu wnętrz warto zatrudnić biuro architektoniczne i projektanta z uprawnieniami, który zajmie się za nas wszystkimi sprawami.