To nowoczesne mieszkanie w Łodzi w budynku wielorodzinnym położonym przy ulicy Łagiewnickiej w starym budownictwie powstało dzięki metamorfozie przeprowadzonej przez Architekta z Łodzi. Była to bardziej przebudowa
niż odświeżenie, czy typowy home staging.

Przede wszystkim pokój dzienny został przeniesiony do pokoju położonego przy kuchni, a z dawnego salonu wykonano przestronną sypialnię z miejscem do pracy i miejscem na szafę. Miało to na celu doprowadzenie do niemieszania się strefy dziennej i nocnej oraz połączenia kuchni z częścią mieszkalną. Poprzez usunięcie ścian i komunikacji uzyskano większą przestrzeń i znaczną przestronność mieszkania.

Generalny remont dotyczący podłóg, sufitów, ścian i nawet tarasów sprawił, że mieszkanie zmieniło się nie do poznania. Została również wymieniona stolarka drzwiowa i okienna, również zewnętrza. Remont dotyczył również instalacji hydraulicznej oraz instalacji elektrycznej. Dominująca kolorystyka to biele szarości przełamane miejscami żywą czerwienią oraz ocieplającymi beżowymi dodatkami i meblami. Kuchnia w aneksie wykonana w białym połysku z blatami ze stali nierdzewnej. Na podłogach kafle na wysoki połysk i matowe w kolorach szarości, a w pokoju sypialnym białe panele podłogowe. Na tarasie natomiast płyty granitowe. Całość wnętrza ocieplona przez ściankę działową oraz ścianę w kuchni wykonaną ze stylizowanej ręcznie robionej cegły. Część dzienna i wejściowa powiększona została dodatkowo również przez duże lustro w przedpokoju.

 

Co ciekawe rysunek sufitów podwieszony zaprojektowanych w różnych kolorach i o różnych wysokościach jako przenikające się kubistyczne bryły odpowiada temu co dzieje się na podłodze oraz na ścianach tworząc przechodzące linie i osie projektowe. Pozwala to również na wydzielenie różnych stref w tym bardzo otwartym planie oraz na zastosowanie różnych typów oświetlenia w zależności od funkcji i potrzeb.

Projekt wnętrz i aranżacji wykonano kompleksowo wraz ze wszystkimi rysunkami normatywnymi, wykonawczymi, instalacyjnymi, warsztatowymi (projekty mebli i zabudów)  oraz z pozwoleniami, w tym od spółdzielni mieszkaniowej i nadzorem autorskim.

Studio projektowania wnętrz BIAMS